Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukàk öszintén irjatok...

Anyukàk öszintén irjatok nektek besegít a pàrotok vagy van bàrmiféle segítségetek?

Figyelt kérdés
Mi csak 2en vagyunk a pàrommal igazàn sosem volt jo a kapcsolat mostmàr nagyon kivagyok merülve megkérem hogy segítsen de nem segít (dolgozik 8òràt és kiviszi a szemetet 1-2havonta 1x vagy felsöpör vagy elmosogat ) nem tudom mitévö legyek de szükségem van pihenésre....ti hogy vagytok ezzel?
2019. febr. 25. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

"igazán sosem volt jó a kapcsolat" - mégis vele maradtál és gyereket szültél neki, min csodálkozol?


Az én férjem bevásárol, házimunkát ő sem végez, de arra van fizetett segítségem plusz én idő esetén bébiszitter vagy kisorsolom a nagyik között arra a pár órára, szívesen vigyáznak rá.

2019. febr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Az én férjem 12órázik, éjjelre is jár.

A házimunkába nem segít, viszont sokat van a gyerekkel, addig én tudom csinálni a dolgom. Kint ő vág fát, nyír füvet, a kertet közösen csináljuk.

Amúgy ha van ebéd, akkor nem érdekel a háztartás, lefekszem délben a gyerekkel. A kaja fontos, a mosogatás megvár.


Heti 2x zumbázni járok, olyankor van, hogy a nővérem vigyáz a kicsire,mikor apuka dolgozik. Járok körmöshöz, kozmetikushoz, ritkábban fodrászhoz, azt úgy tervezzük, hogy a pihenő napjaira essen.

Anyukám nem 3l,anyósom3k dolgoznak, ritkán tudnak segíteni.

2019. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Èn teljesen egyedül vagyok a babàmal születèse óta segitsègem nincs pärom kamionozik 3 hèt utàn van itthon 1 hetet amiben akkor tud segit de ugye akkor a fèrfi munkàt csinâlja az udvaron. De ettöl függetlenül nincs problèmàm hozzà lehet szokni ès van egy napi rutinunk 7 hós a babàm
2019. febr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Mielőtt szültél neki, nem tűnt fel,hogy milyen? Az én férjem még főz is munka után, ha úgy van. Vagy a gyerekkel van és én csinálom a dolgokat. Mikor nem tudsz pihenni? Én se alszok jól éjjel, kb 3szor kel a fiam, de nem várom el a páromtól hogy ő keljen fel hozzá, hiszen ő reggel megy dolgozni. De amugy megtenné...

Beszelgess el a gyereked apjával...

2019. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De miert hagyod? Miért nem kéred meg rá, hogy segítsen be otthon, vigyázzon pár órát a gyerekre stb.

8 óra munka azért nem olyan sok, hogy ne tudjon utána ő is segíteni otthon.

Nem mondom, hogy mindent ő csináljon, de heti 1-2x ő is fozhetne, takarithatna stb.. Én beszélnek vele, hogy nem bírom egyedül, segitsen be.

Ha nem hajlandó, akkor menjen ő gyesre, te meg visszamesz dolgozni

2019. febr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó volt a kapcsolatunk a terhesség előtt és alatt.A babánk születésekor voltak feszültségek mert bár elméletben remekül tudtuk mit, hogy fogunk csinálni a gyakorlatba átvitel kissé nehézkesre sikeredett:)

Amúgy az első hónapokban míg a császárból össze nem kapartam magam tényleg szinte mindent megcsinált amit csak kellett.1-2 hónap után aztán elfáradt.A babára nem akart vigyázni, mert nála egyfolytában sírt a munkája pedig épp olyan feszültségeket hozott amik miatt ő is stresszesebb és elfoglaltabb lett.(erre pld nem számítottunk) így volt pár hónap mikor tök egyedül csináltam mindent.Mikor meguntam akkor leültem vele megbeszélni, hogy én igazán szeretem de nem bírok egyedül mindig mindent úgy, hogy amúgy éjjel sokszor 10-15 alkalommal kelnem kell.Napköbe meg max 30 perceket aludt a baba.(hozzáteszem így utólag már látom, hogy míg baba volt sokkal több mindenre futotta az időből, most hogy jár már sokkal több mindennel elúszok ha épp úgy alakul,nem is mindent lehet mellette megcsinálni, mert belenyúlkál,ő is akarja vegyem fel és most rögtön meg a többi:D)

A beszélgetés után a párom is visszaszállt a ,,ringbe".Egyedül az éjszakázást csinálom magam, mert neki másnap is fittnek kell lennie agyban, az meg nem megy máshogy csak ha alszik.

Sokszor főz,ha takarítok vigyáz a csajunkra,néha sétálni megy vele vagy csak ki az udvarra.

Mondjuk ha megszervezzük el tudok menni fodrászhoz.Viszont körmösre meg egyebekre nekem nincs szükségem.Most már azt is érti, hogy néha nekem is jó fél óra mikor csak lesek ki a fejemből és érti, hogy szükségem is van rá.

Próbálj meg őszintén beszélni a pároddal.Ha a baba érkezése előtt is voltak gondjaitok akkor beszéljétek meg van e egymás mellett egyáltalán helyetek vagy könnyebb ha külön váltok.Csak a baba nem fogja összetartani a családot, ha nem tudok ti ketten kompromisszumokat kötni úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen.

Ja a szemetet 1 éve én hordom ki:DÉpp tegnap mondtam neki.

2019. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mar a gyerek elott be volt osztva, hogy ki mit csinal meg otthon, ehhez tartotta is magat. Ove a porszivozas, felmosas, ablakmosas, ketten csinaljuk a tergetest, ruhaleszedest es fozest felvaltva, de ezeket foleg inkabb en, illetve az enyem a mosogatas, es nagyreszt a furdoszoba kitakaritasa is. Ezeket elore megbeszeltuk lehetett valasztani, hogy ki melyiket utalja kevesbe, a tobbit meg elosztottuk. Nem mondom, hogy mind zokkenomentes, altalaban azoknal, amiket nem tisztaztunk (pl. szemet kivitel) szokott lenni gond neha.


A gyerekkel kapcsolatban valtozo volt, az altatasban kezdetben rendszeresen, majd csak neha segitett, ritkan pelenkazott, viszont rendszeresen csinalta a furdetest. Most a jatek is nagyobb szerepet kap, miota nagyobb lett, estenkent, es hetvegen jatszik vele valamennyit, mostanaban, miota ujra atbeszeltuk, hogy segitsen be tobbet, azota tobb dolgot megcsinal, es egyre tobbet ebbol keres nelkul is. Miota egyszer kiakadtam, hogy mar szinte mindent en csinalok a gyerek korul, es nem vadloan, hanem szomoruan es kimerulten mondtam, hogy muszaj segitenie, valasszon a teendok kozul, mi lesz az, amit rendszeresen megcsinal, azota a kapcsolatuk is megvaltozott a gyerekkel, sokkal tobbet megy oda hozza a gyerek magatol, feltunt neki, hogy az apukaja is teljes erteku szulo :)


A masik viszont, hogy mar alapbol, gyerek nelkul is el tudtunk faradni a munka utan, erre most meg pluszban rajott az az energiaigeny, hogy a gyerekkel is foglalkozni "kell", tehat en megertem, hogy faradt (es o is latja, hogy en is az vagyok, nem gondolja, hogy a labam logatom egesz nap), igy a segitseg mindenkepp jol jon, ha van ra lehetoseg.


Mi talaltunk olyan fittnesstermet, ahol van gyerekre vigyazas, es hetvegen, ha faradtabbak vagyunk, elviszem, en pedig tornazok vagy szaunazok addig, a ferjem pedig pihen, vagy megcsinalja a takaritast. Hetkozben fel napban ovis, addig en dolgozom, ez is rengeteget segitett.


Ha o nem akar besegiteni, akkor mindenkeppen hasznos, ha van fizetett segitseg, etelrendeles, takaritas, baby-sitter.

2019. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ő tanított meg takarítani mivel nekem csak a szobámat kellett neki meg 3szintes csaladi háza volt. Csinálja idebent is, de igazából mivel a gyerek miatt kint nem tufok tevékenykedni (1800 m2-en pedig van munka,)így kint ő csinálja és még az utcát is takarítja (külterületen lakunk erdő mellett és az önkormányzat szarik rá). Ma is dolgoztak a szomszéddal én meg főztem.

Valahogy így alakult nálunk mindegy azóta több időm van a házra pl dekorálom. 60 m2 tehát nem sok idő kitakarítani.

2019. febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Segit? Mi az h segit? Nem ott lakik o is? Ugyanannyira ki kell vennie a reszet a hazimunkabol mint neked.
2019. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!