Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több időm/energiám lenne a...

Több időm/energiám lenne a nagyra ha 2. babával lennék otthon, mint munka mellett?

Figyelt kérdés

Furdal a lelkiismeret hogy naponta munka után alig tanitgatom a gyermekem a fáradtságtol, inkább csak a hulyeskedés megy, hétvégén meg csaladi progik, haztartas.


Amig vele otthon voltam mérhetetlen sokmindent tudtam àtadni neki, mondhatni tökéletes volt, szinte mindig minőségi időt kapott. Millio mindent tanult, ügyesedett. Miota ovis es dolgozom, pedig butul, romlik a szokincse, kognitiv képessége, koordinacios mozgászavarok, nincs testtudat,rajzban is visszaesés van csak, figyelemzavaros lett, stb. Irto sokat igényelne hasznos/minősegi időt tőlem!(szakszolgálaton is tartunk azota.millio szakirodalmat javasoltak, mondokas, mozgasgyakorlatos konyvek stb)mikor olvassam csinaljam en ezeket vele?


Mindez mellett párom meg beállitott a legyen 2., 3. gyerekünk felkiáltással. Nincs ellenemre. Örülnék neki(k). Birtam anno az ejszakázásokat is, a maraton szoptatást, stb.


De. Ugye akkor egy gyerek volt még, akit maxon tudtam ellátni. És nem kettő.


Igazábol en azon gondolkodtam mostanság, hogy a mostani gyermekemre hogyan legyen több időm, mig az apja meg a többediken.


Es ekkor jött az ötlet.:

Lehetséges az, hogy ha 2-3 évig otthon lennék ababával, akkor több időm jutna a nagyra, mint igy? Koncentraciot kéne fejlesztenem, iskolára felkésziteni, segiteni a beilleszkedését, pont átfedésben lenne a babával (ha jövore jonne a 2.)szoval amikor szulnék akkor menne nagycsoportba kb, szoval egy tanévem lenne sulira kesziteni (ha visszatartják, akkor ket évem)es első iskolaévekben segiteni őt.


Vagy pont ugy lenne több idom mig nincs meg a 2. es dolgozom? Azaz ami most van, hogy esténként hullán gyakoroljak vele?


2019. febr. 25. 15:43
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Sőt. Ha felnőve egy mulya elhelyezkedésképtelen lesz, az is az én hibám lesz.

Most vannak azok az évek amikkel akár a szemelyiségét, gondolkodását, az életét alapozhatom meg, vagy majd bőgnék itt kesobb egy drogos kamaszon? Az is az en hibam lenne.

2019. febr. 28. 19:11
 12/12 anonim ***** válasza:

"A kisebbet ugy is fogja a nagy motivalni, sokkal több inger jut neki mint a nagyobbnak most."


Ezt nem tudhatod előre. Az, hogy érik ingerek, nem ugyanaz, mint hogy direktbe tanítod. És munka mellett két gyerekre egyértelműen kevesebb időd lesz, mint egyre. És ha a nagynak nem megy könnyen a tanulás, sok foglalkozást igényel, akkor valószínűleg iskolás korában is így lesz, sőt, akkor jön csak elő igazán, hogy igényli a foglalkozást.


Egyébként nem értem, miért csinálsz magadból egyedüli felelőst minden problémáért. Miért lesz a te hibád (már ha tényleg úgy lesz, ahogy most látod), ha lemarad? Az apja nem foglalkozik vele? Ő nem tanítgatja?


Amúgy meg, ha tényleg ennyire le van maradva, mióta nem nonstop fejleszted, akkor itt komolyabb a gond, és nem oldja meg, ha plusz 2-3 évet otthon vagy egy következő gyerekkel. Vidd el a ped. szakszolgálathoz, hogy mérjék fel, mert lehet, hogy szakember általi fejlesztést igényel, mert az kevés neki, amit az oviban és otthon kap.

2019. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!