Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok azokról,...

Ti mit gondoltok azokról, akik szándékosan nem akarnak gyereket vállalni, annak ellenére, hogy megtehetnék?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokra gondolok, akik egészségesek és akiknek biztos anyagi hátterük, saját otthonuk, illetve jól működő, stabil párkapcsolatuk is van, tehát valóban minden adott lenne hozzá, hogy családot alapítsanak, de mégsem akarnak gyereket, leginkább csak azért, mert nem akarják felborítani az addigi kényelmes kis életüket.

Szerintetek ez a hozzáállás elfogadható vagy önzőség?



2019. febr. 26. 08:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Minden napra jut egy ilyen kérdés...

Nem mindenki alkalmas az anya szerepre, mert az egy élethosszig tartó, nagy feladat tele önzetlenséggel, felelősséggel, lemondással, aggódással és végtelen sok szeretettel. Aki ezekkel nem tud megbírkózni, ne vállaljon gyereket, mindenki jobban jár.

2019. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%
Azt, hogy semmi közöm hozzá. Van egy ilyen barátnőm, őt azért sajnálom, mert SZERINTEM jó anya lenne és nem tudja mit veszít. De az ő élete, tudja a véleményem, de nem hangoztatom neki. Nem vagyok a cipőjében, a sajátomat járom.
2019. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanazt, mint azokról akik akarnak gyereket vállalni és megtehetik. Az egyéni döntésük, magánügyük, egyik sem rosszabb a másiknál és abszolút nem ez befolyásolja egy emberről alkotott véleményemet.
2019. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%
Senkinek semmi koze hozza,hogy valaki vallal e gyereket vagy sem. Ha ok ugy erzik jol magukat es teljesnek az eletuket akkor csinaljak ugy. Egyebkent meg talan mindenkinek at kene gondolnia,hogy biztos belefer e az eletebe es maximalisan tudja vallalni a felelosseget es akkor nem lenne ennyi lelki nyomorek
2019. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar e gyereket ebbe a mocskos mai világba vagy se. Meg kellene érteni, hogy senkinek semmi beleszólása, abba se ha a másik akar, de abba sem, ha a másik ember nem akar.
2019. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
98%

"tehát valóban minden adott lenne hozzá"


Valóban?

PONT hogy nem!

Ugyanis a LEGALAPVETŐBB feltétele a gyerekvállalásnak, hogy a szülők AKARJANAK gyereket.

Ha nem akarnak, még véletlenül sincs meg minden hozzá.

2019. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
97%

Én pl. nem szeretnék gyereket, pedig a stabil anyagi háttér, stabil párkapcsolat megvan. Végül is az egészség is, bár nem próbálkoztunk még gyerekkel, nem tudom, hogy összejönne-e.

Viszont ennek semmi köze a "kényelmes kis életemhez". Mások az életcéljaim, más tesz boldoggá, meg rettegek a terhességtől/szüléstől. Arról nem is beszélve, hogy ebben a "kényelmes kis életben" párommal mindketten 8-tól 17 óráig dolgozunk, és min. egy óra bejutni és egy óra hazajutni a munkahelyünkről. Pont ezt beszéltük pár napja, hogy ha lenne egy óvodás korú gyerekünk, akkor fél 7-kor letennénk az óvodába, este fél 7-kor meg felvenné valamelyikünk... Ez lenne a normális gyereknevelés?

2019. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy mindenkinek csak egy élete van. Legfeljebb hihetünk a folytatásban, de nem lehetünk biztosak benne. Ez az egy adott, és szerintem mindenkinek joga van ahhoz, hogy úgy alakítsa, hogy a lehető legboldogabb legyen.


Ha valakit a nagycsalád tesz boldoggá, akkor számára a legjobb döntés, ha sok gyereket vállal. Másnak meg más okoz örömöt: nyugodt, megszokott élet, karrier, utazás, hobbik, stb. Ez sem nagyobb önzőség, hanem saját (ezesetben jó) döntés.


Ne legyünk már mártírok, kérem. Ugye senki nem állítja, hogy valamilyen nemes célért vállalt gyereket, nem pedig azért, mert ő maga így akarta? Aki szerint önzőség nem szülni, az sem vállalt volna gyereket ha nem vágyott volna rá, csak azért hogy több legyen a magyar, kitermelje a nyugdíjat, vagy fenntartsa a fajunkat. Mindkét döntés a saját érdekünket szolgálja, tehát egyformán önzők, vagy nem azok.

2019. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
94%

Rám pont illik a leírás. Leírom, én hogy gondolom:

Igen, önzőnek tartom magam, és EZÉRT NEM AKAROK gyereket. Nem akarom, hogy bármilyen programról le kelljen mondanom a gyerek miatt, nem akarom, hogy éjjel gyereksírásra kelljen kelnem.

Ugyanakkor pont azt tartanám a legnagyobb önzőségnek, ha bármilyen nyomás hatására mégis bevállalnék egy gyereket, és aztán meg állandóan lepasszolnám bébiszitternek, rokonoknak, hogy továbbra is élhessem a saját életem.


Nem érzem azt, hogy nekem attól lenne teljes az életem, ha szülnék, nem vágyom a gyerek okozta nehézségekre, és nem látok örömöt abban, hogy évekig etessek, pelenkázzak egy önálló életre képtelen személyt.


(Az ősanyák nyugodtan lepontozhatnak, akik szerint tűzre való az a nő, aki nem akar szülni. Szüljön helyettem, és problem solved :D )


32N

2019. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne önzőség? Azt csinálnak amit akarnak és azt kezdenek az életükkel meg a körülményeikkel, amit akarnak. Miért fáj ez bárkinek is?
2019. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!