Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok azokról,...

Ti mit gondoltok azokról, akik szándékosan nem akarnak gyereket vállalni, annak ellenére, hogy megtehetnék?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokra gondolok, akik egészségesek és akiknek biztos anyagi hátterük, saját otthonuk, illetve jól működő, stabil párkapcsolatuk is van, tehát valóban minden adott lenne hozzá, hogy családot alapítsanak, de mégsem akarnak gyereket, leginkább csak azért, mert nem akarják felborítani az addigi kényelmes kis életüket.

Szerintetek ez a hozzáállás elfogadható vagy önzőség?



2019. febr. 26. 08:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%
Elfogadható és bizonyos szempontból követendő. Lásd klímaváltozás, környezeti katasztrófák, gazdasági problémák. Erre a világra gyereket?
2019. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Jézusom kivel szemben lenne önző?...

meg mások kedvéért kell szülni már ez van?


az hogy minden feltét adott és kényelmes élet van még nagyon nem indok hogy kötelező mindenkinek szülnie és ezt el kéne fogadni végre hogy nem vagyunk egyformák..

szóval már az is önzőség ha a nem létező életnek nem adok lehetőséget és kinek elvárás ez?

2021. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ez a mentalitás egyenlő azzal, hogy minden nő egy babagyártógép és ha nem akar szülni pedig minden adott neki akkor ez önzőség...kivel szemben? nem a társadalomnak kell szülni hanem magadnak...ez már kb.olyan mintha pisztolyt tatanának neked hogy mindenáron kell szülni mivel nő vagy és minden feltét adott.és a kényelmes életed meg fel kell áldozni..hülyeség!
2021. jún. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Jelenleg számomra se egyértelmű, hogy lesz-e gyerekem a jövőben, mert nálam csak az örökbefogadás játszik. Sosem voltam annyira oda a gyerekekért, de el tudom képzelni, hogy kb 10 év múlva már én is szeretnék sajátokat, de ahhoz először meg kell teremteni a megfelelő anyagi feltételeket és szereznem kell egy párt. Ha máshogy alakulna az életem (gyerek nélkül), szerintem akkor is tudnék értelmet találni neki.


A nővérem (30) például régóta mondogatja, hogy nem akar gyerekeket és egész biztosnak tűnik már a véleményében. Őszintén szólva szerintem nem is feltétlen lenne jó anya, vagy legalábbis sokat kellene változnia hozzá (és itt nem egyértelműen pozitív változásról van szó, hanem arról, hogy más emberré kellene válnia).


Vicces, mert amikor anyám megtudta, hogy meleg vagyok, akkor a sírás és az idegösszeroppanás között azért azon felröhögött, hogy még így is nálam lesz legnagyobb esélye unokára a három gyerekéből. :D

2021. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Kérdező!

Miért is lenne önző?

Aki nem akar gyermekeket?

A karriernek élni.

Utazni. Bora Bora. Karibik.

Férfi létemre nőkkel dugni.

Élni a lehetőséggel és élvezni a az életet.

2021. okt. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

25 $ Ez igen! Szuper!


Kereslet és kínálat.



[link]

2021. nov. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!