Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felek hogy rossz szülő leszek?...

Lilith1994 kérdése:

Felek hogy rossz szülő leszek? Valamint csak úgy félek az egésztől? (Tobbi lent )

Figyelt kérdés

A történetem annyi hogy én valójában egész eddig nem akartam gyereket. Nem volt meg a megfelelő társ es ugy voltam vele hogy csak elvárás miatt szülnék mert esetleg a masik egyszer akarná. Bele törődtem hogy kell mert ez a dolgom.


Jelenleg 24 éves nő vagyok és megvan az a ferfi akinek ezt szívesen megadnám. Persze meg korai de ott van a gondolataim között de neki is (még 1-2 év úgy beszéltük meg ) és jelenleg másfél éve vagyunk együtt. Nagyon szertem <3


Na de itt jönnek a kérdések és a félelmek. Több ismerősöm is most szült es legjobb barátnőm is terhes ... Nos hozzá képest en olyan semmi ennek érzem magam...

Ő olyan mintha mindent tudna de én nem tudok semmit szinte és néha napján tényleg olvasok a terhességről dolgokat de őszintén annyira nem érdekel mint ott. Vagyis az a része nem amit o bújik folyamatosan. Nem tudom hogy a baba iszik e magazatvizbol nem tudom hogy csuklik e nem tudom hogyan kell köldökcsonkot pucolni es azt sem hogy miert jobb egyes baba agy mint masik. Viszont tudok mas dolgokat hogy hogyan kell nevelni meg stb. Arrol sokat olvastam.

Mindent meg akarok adni majd a gyermekeknek de felek hogy Uristen nem fog majd menni ez nekem egyszer mert nem vagyok eleg jo.

En rossz családban nőttem fel bizonyos értelemben es tudom hogy ott milyen problémák voltak es .... Felek hogy megis el követem azokat a dolgokat amiket anyam.

Rossz anya leszek hogy nem tudok ilyen dolgokat es annyira nem is erdekel hogy 0-24 ben ezt olvassam ?

Rossz anya leszek hogy felek a szulestol ?

Rossz anya leszek hogy mindent meg akarok adni a gyermekeknek ( legjobb baratnom kb semmit nem akar venni a gyereknek mert ugy is ki Novi meg minek szines dolgok mert a gyereket pont nem is erdekli)... Annyira szomoru vagyok es nagyon jol jonne par biztató szo vagy barmi. (Elnézést hogy néhol nincsenek ékezetek de a telomon ez kicsit problémás és koszonom a megértést).

Mas anyukák is voltak igy mint en ?



2019. márc. 4. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem leszel rossz anya. Sőt, mivel ezen gondolkozol inkább jó anya leszel. Ezeket a dolgokat senki sem tudja előre. Max amit tehetsz, hogy amikor már ott tartasz könyveket olvasol, felkészítő tanfolyamra mész stb. De kicsit olyan ez, mint fejest ugrani az ismeretlenbe. Nem csak neked, mindenkinek.
2019. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kár ezen aggódni. ha ott leszel, úgyis meg kell tanulnod. amíg meg nincs gyereked minek tudni, hogy kell köldökcsonkot pucolni??
2019. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

En nagyon szeretek mindent megtanulni meg rossz erzes ha valamit nen tudok es tudom hogy rengeteg ilyen dolog van de akkor is nyomaszt.

Igazabol baratnom mindig mondja hogy minek felek mert nekem ugysem lesz (jo hosszu szunet utan egyenlore... O nem hiszi higy egyutt maradok párommal mert neha vitatkozunk es utalja a gondolatot hogy neki akarok gyermeket adni. Bar lehet ez azert van mert ok regen egy suliba jártak es tudom hogy odáig volt paromert de neki nem kellett. )

Valamint ennek a lanynak szivesen segitek majd ha meg lesz a gyereke mert jo barátnő szeretnek lenni....

Csak annyi utalom hogy folyton le szol hogy milyen borzasztó vagyok hogy ezt sem meg azt sem tudom hogy mar borzasztonak erzem magam.

2019. márc. 4. 15:50
 4/6 anonim ***** válasza:

ez egy jó kérdés. Talán teganp kérdezte valaki, hogy adhat e mézes teát a pár hetes csecsemőnek-ami nagyon veszélyes mert botulizmust okzhat, ami akár halálos is lehet a babának.

Ennek kapcsán gondolkodtam el én is, habár ezt pont tudtam-hogy mi az amit tudnia kell egy anyának vagy honnan tudhat ilyeneket...


Szerintem-fenti példából kiindulva-nem elég, hogy nevelni jól tudd, hozzátartozik az olvasás is olyan dolgokról amik cseppet sem érdekelnek, mert rengeteg apró dolog van, amire nem gondol az ember, de persze a hídon akkor kell átmenni, amikor előtte állsz. Megha a barátnőd mindent tud, akkor ezen nincs mit aggódnod, megkérdezed tőle.


A szülés: van mitől félned.


Ha attól félsz, olyan leszel mint édesanyád, írd össze előre, miket nem akarsz elkövetni és mikor pont el akarnád követni, állítsd le magad. Például ha nem akarod megütni a gyerekedet sosem, döntsd el, és mikor már arra a pontra jutnál, hogy most mégis, jusson eszedbe és akkor menj ki a lakásból, hagyd ott a gyereket.


A mit veszel és mit nem a gyereknek-akkor menj át a hídon, amikor ott vagy.

2019. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg terhes nem lettem én sem tudtam semmit az egészről, előtte minek is olvasgattam volna erről, hidd el nincs miért aggódnod amikor eljön az ideje te is utána tudsz mindennek nézni, segít a védőnő is, akár a doktorod is....és ahogy az 1. válaszoló is írta mivel már most az izgat, hogy jó anya légy, biutosan az is leszel.
2019. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kissbazsa válasza:

Egészen megható ahogy azon tépelődsz, hogy jó anya leszel-e? Már önmagában az, hogy ez ilyen fontos a számodra bizonyítja, hogy az leszel.

Fogsz hibákat elkövetni? Igen. Ettől rossz anya leszel? Nem.


Csak szeresd a gyermeked, akkor minden rendben lesz! Ha valamiben nem vagy biztos hallgass az ösztöneidre! Ennyi az egész. Bátorság! :)

2020. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!