Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek fontos légzésfigye...

Szerintetek fontos légzésfigyelöt venni?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja,hogy régebben is megvoltak a babák nélküle,valaki pedig,hogy mindenképp vegyek. Nem tudom,hogy ha veszek akkor már most,vagy pedig késöbb ha szükségét érzem? Az elsö pár hónapban mellettem fog aludni. Ti mit tanácsoltok?
2019. márc. 5. 22:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha valami alap volt számomra, az a légzésfigyelő. Megmentheti a baba életét. Ne ezen spórolj!
2019. márc. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nem volt. Anno megkérdeztem az orvosomat, a védőnőt és a gyerekorvost is, egyik sem javasolta, azt mondták semmi indikáció nincs rá, anélkül pedig nagyon ritkán fordul elő boldogtalan. De ez pont egy olyan dolog, amit neked kell eldönteni, nem masnak. Ha téged megynugtat, akkor vegyel
2019. márc. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

12, nincs rá indikáció? Furcsa, mert a bölcsőhalálban elhunyt babáknál semmi kóros elváltozás nem mutatható ki, ergo egészségesek voltak. Igaz, hogy pl a koraszülés, dohányzás növeli a kockázatot (fejletlenebb idegrendszer), de ezektől függetlenül felelőtlenség volt kijelemteni, hogy nem kell.

Butaság ezen vitatkozni. Ha megveszed életet menthet és ártani nem árt, max felesleges volt, ha nem, akkor spóroltál 20-40ezret. Mindenki úgy mérlegel, ahogy szeretne.

2019. márc. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem vitatkoztam, írtam, hogy mindenki maga dönt.


Az orvosok és a védőnő mind azt mondta, hogy sem a köröm, sem az egészségi állapotom, sem a terhesség lefolyása nem ad okot aggodalomra. Nem azt mondták, hogy ne vegyek, mert baromság, csupán elmondták a véleményüket. Nem mostanában szültem, 16 éves a gyerekem, akkoriban nem volt még ekkora hype a legzesfigyelo. Lehet, ha most lennek terhes, ugyanezek a szakemberek egyértelműen javasolnák. De megegyszer, ezt mindenki maga dönti el.

2019. márc. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Én is gyerekkórházban dolgozom, így szögezzük le, hogy pusztán a légzésfigyelő nem ment életet. Ha valósan beriaszt, odarohansz és a gyereked nem vesz levegőt, akkor neked kell megkezdened az újraélesztést, mert a légzésfigyelő ezt nem fogja megtenni helyetted.

Nagyon ritka manapság a csecsemőhalál, de miután semmi előzménye nincsen, nem lehet előre tudni, hogy ki lesz az áldozat és ha csak 10ezerből 1 gyerek is hal meg így, akkor sem fog semmi megnyugtatni, ha ti beleesetek.

Én láttam már teljesen egészséges 8 hetest SIDS-ben meghalni. Nekik is volt légzésfigyelőjük, csak éppen a teendőkkel nem voltak tisztában riasztás esetén, így erre is mindenképpen készüljetek fel.

2019. márc. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is azt mondta doki, hogy nem kell, soha nem fordult még elő a praxisában bölcsőhalál. Egy védőnő azt mondta, volt ilyen, de annak a gyereknek tök mindegy, mert a légzőreflex esett ki, nem tudott többé levegőt venni, ergo megmenteni sem tudták, még kórházban sem. Egy egészségügyben dolgozó ismerősőm sem használta egyébként.


Ha használod, alap, hogy megtanuld az újraélesztést. Vannak tanfolyamok. Illetve hogy nyilván ne a kiságyba betedd, hanem mindig oda, ahol a gyerek van-ha a hordozóba, akkor a hordozóba, ha babakocsiba, akkor a babakocsiba. Nagyon sokan beteszik a kiságyba, oszt jól van, pedig nyilván nem csak ott állhat le a légzése. Azt ne felejtsd el vinni magatokkal.

2019. márc. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
60%

Aki elvégzi az újraélesztô tanfolyamot, de nincs légzésfigyelôje, mégis honnan tudja, mikor kell megkezdeni az újraélesztést??? Amikor ránéza már félórája halott gyerekre?

Ezek az eszközök megmenthetik a gyereked életét, nem tudok elképzelni olyan ellenérvet, ami ezt übereli. Számomra az is furcsa, hogy ennek tudatában, valakiben felmerül, hogy hasznos-e.

2019. márc. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%

Azon segíthet, ha légzés marad ki, pl túl méllyen alszik, de tegyük hozzá, hogy a bölcsőhalál okát a mai napig találgatják. A boncolások alapján nem feltétlenül fulladásos halál, elvileg spontán keringésleállás is lehet a háttérben. Ez utóbbi miatt mondják, hogy akkor a tanfolyamot is el kell végezni. Amúgy nem egy bonyolult dolog, voltam vízimentő, ott tanultunk kisbabát is újra éleszteni. 1 délután alatt elsajátítható alapfokon elsősegélynyújtáshoz.


A csecsemőhalandósági statisztika meg nem tudom miért fontos. Annak a nagy része nem bölcsőhalál, hanem többnyire veleszületett, vagy szülés közben szerzett rendellenesség és mindenki tudja, hogy meg fog halni a baba. Asszem vmi 1:10000 a bölcsőhalál és minden más meg 1:200-300 körül van, de azzal ne riogassunk senkit, mert akiket érint azok általában megtudják a szülés utáni első néhány napban.

2019. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem van, 29, 26 és 14 évesek. Az első kettőnél gyakorlatilag nem volt elérhető otthoni használatra ez a szerkezet. Aki bölcsőhalál miatt elveszítette a gyermekét, azt szörnyű trauma érte, de nem gondolhatott mást, mint hogy ez egy kivédhetetlen sorscsapás volt.

A legkisebbnél használtunk légzésfigyelőt, mert hiába volt érett, egészséges újszülött, már a kórházban lezajlott egy légzésleállásos-elkékülős-eszméletvesztős epizódja. És hat hónapos kora táján egy délutáni alvásnál ez újra megtörtént. Szerencsére akkor nem jutott el a kék színig, csak sápadt és bambácska volt, mikor magához tért. Persze lehet, hogy akkor is újra lélegezni kezd, ha nem rohanok oda a hangra és rázom fel, de hogy nem egyszerűen mély álmából ébreszettem, az biztos. Meg az is, hogy nem csúszott le az érzékelő lapról, mert az a matraccal azonos méretű volt, és ő középen feküdt.

Szóval ha semmi kockázatnövelő tényező nem szerepel nálatok, nem dohányoztok, nem koraszülött a baba, nem hason altatod, stb. tényleg nagyon kicsi a rizikó. De nem nulla, és jól kivédhető.

Persze nem teljesen. Családi ismerősünk kisbabája meghalt, pedig azonnal megkezdték az újraélesztését, nem is a szülők, hanem a véletlenül náluk vendégeskedő orvos rokonok. Ő tényleg veszélyeztetett volt, kis súllyal született, de három hónapos korára már úgy tűnt, túl vannak a nehezén, egészségesen fejlődik a kicsi.

2019. márc. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen vedd meg a légzésfigyelöt, ne ezen spóroljatok. Az, hogy melletted alszik, nem jelent semmit, ha nem vesz levegőt azt nem fogod álmodban meghallani.


De bizony jól mondják itt előttem, nem csak a figyelő kell, hanem egy tanfolyamot elvégezni, van ahol ingyenesen tartják, nézz utána. Kb egy délutánt vesz igénybe. És megéri hidd el, én egy percig nem gondolkoztam hogy megéri megvenni vagy sem, és a tanfolyamon is részt vettünk mindketten, nagyon jól tettük.


Egyik éjszaka beriasztott nekünk is, hármat csipogott de mire odaértem a fiamhoz, már szürkült a feje. Míg a párom hivott mentőt, én élesztettem újra a fiunkat, leállt a légzése, pulzusát se éreztük. Hát senkinek nem kívánom azt az érzést, amikor a legszeretettebb kis pöttömöt neked kell visszarángatni az életbe, a legszörnyűbb éjszaka volt az életembe, de szerencsére minden jól alakult. Amúgy azóta se tudják mi okozta..


Na és ott áldottam az eszem, hogy megvettük a légzésfigyelöt, mert akkor bizony nem tudtuk volna, ha baj van, és ha a tanfolyamra nem megyünk el, akkor se tudtam volna hogy mit kell csinálni.


Szóval, a kérdést sem értem, természetesen hasznos, a saját gyereked mentheted meg ezzel!

2019. márc. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!