Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek fontos légzésfigye...

Szerintetek fontos légzésfigyelöt venni?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja,hogy régebben is megvoltak a babák nélküle,valaki pedig,hogy mindenképp vegyek. Nem tudom,hogy ha veszek akkor már most,vagy pedig késöbb ha szükségét érzem? Az elsö pár hónapban mellettem fog aludni. Ti mit tanácsoltok?
2019. márc. 5. 22:24
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
74%

Ja, régen is felnőttek nélküle a gyerekek, kivéve ugye, amelyik nem. Meg hát persze, baromi kicsi az esélye, de ha épp veled történik meg, nem fog megvigasztalni a gondolat, hogy amúgy nem volt túl valószínű. Attól még sajnos megtörtént.

Pár tízezer forinton nem múlhat a gyerekem élete. Amúgy az se teljesen igaz, hogy tanfolyam nélkül nem ér semmit, mert sokszor maga a jelzés rázza fel a túl mélyen alvó babát. Némelyiken van rezgő funkció erre a célra.

Nekem két gyerekem van, a lányomnál kiságyba rakható, kétlapos volt, most a fiamnak pelenkára csíptetős van, mert babaöbölben velem alszik. A lányomnál sosem volt éles riasztás, eddig - lekopogom - a fiamnál se, ne is legyen. Ez az a kütyü, amit remélem, hogy fölöslegesen vettünk meg. Inkább "kidobtam az ablakon" ezt a pénzt, minthogy ne legyen, ha esetleg mégis baj van. Ezt senki sem tudhatja előre.

Igen, igaz, a légzésfigyelő ÖNMAGÁBAN nem menti meg a gyereket. De figyelmeztet, ha baj van, így NEKED van esélyed megmenteni. Ha nincs a kütyü, ami riaszt, esélyed sincs észrevenni, hogy baj van, ez ugyanis nem jár hanggal, se semmi észrevehető jellel, csak szépen csöndben nem vesz többé levegőt a baba. Hiába alszol ott tőle 20 centire, nem fogod meghallani, mert nincs mit.

2019. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!