Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire elhagyn...

Normális, hogy ennyire elhagynak a barátnők amiért várandós lettem? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
15. hétben vagyok, a barátnőim örültek, hogy várandós lettem, hiszen már nagyon vágytam rá, de azóta kihagynak engem mindenből. Most is itt volt nőnap, tegnap este is bulizni voltak, ma pedig este indulnak Prágába és keddig ott lesznek, engem meg sem kérdeznek menni akarok e vagy valami.. Nem mennék amúgy, de a SZÁNDÉK! Ez az ami hiányzik nekem... Aztán messengeren is kevesebbet írnak azóta, alig hívnak telefonon, de állítják, hogy várják a babát és szeretnek stb.. Most akkor mi ez?? Nálatok volt ilyen? N27

2019. márc. 9. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Kicsit a polcra tettek. Ettől függetlenül szerintem ne félj, majd egyszer ismét levesznek, például ha megszültél és jönnek majd nézni a babát, és majd mondják hogy "jaj de aranyos!!"
2019. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Ismerős sajnos...csak azok a barátnőim maradtak meg mellettem,akiknek már volt gyereke vagy éppen velem együtt várták a babát. A legjobb barátnőm vagyis,akit annak tartottam nem szereti a gyerekeket és emiatt velem is megszakította a kapcsolatot, pedig sosem erőltettem volna rá, hogy legyen a gyerekemmel. Támogatást vártam volna tőle és, hogy legyen mellettem a nehezebb időszakokban úgy, ahogy én tettem, amikor neki problémái voltak. Végülis utólag végig gondolva jó, hogy így alakult,mert rájöttem,hogy kikre lehet igazán számítani és ők legalább a gyerekemet is szeretik és elfogadják.
2019. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Úgy gondoljak, téged már csak a terhesség meg a gyerek érdekel. Van ilyen.
2019. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
És valószínüleg így is van... mióta a barátnőm terhes, semmi másról nem lehet vele beszélgetni csak a babáról és a terhességről. Örülök, hogy babájuk lesz, de non stop ezt hallgatni semmi kedvem. Más téma azóta nincs! Nekem például most lesz az esküvőm. Őt érdekli? Nem. Ha csúnya dolog, ha nem, az utóbbi időben talán én is hanyagolom őt kicsit.
2019. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak inni alkoholt a csajok? Mert ha igen lehet úgy gondolják, hogy te mivel úgy sem. És hát akkor így a buli is más
2019. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Van aki iszik, de javarészt nem isznak.
2019. márc. 9. 14:59
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Ismerős, átéltem 8 éve. Iszonyat rosszul esett, azóta ők is elveszítették az akkori baráti társaságunkat, mert őket is feltették a polcra. Nekem lettek azóta igaz barátaim, nem sok, de van.
2019. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Mivel ismernek tudják, hogy nem mennél.A terhes időszak nem is erről szól.Ugyhogy valószínűleg ezért.De szerintem ez pont olyan időszak amikor kiderül ki az igazi barátnő és ki nem.Akinek csak bulizós barátnője voltál az szépen elmarad.Ilyen az élet.
2019. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Nekem a legjobb barátnőm lett terhes pár éve. Eleinte hívtam ide-oda,de folyton nemet mondott, de néha, ha találkoztunk, akkor meg csak a baba-téma volt, annak ellenére, hogy nekem is elég nagy (és rossz) változás történt az életemben abban az időben. Egy idő után persze én se hívtam, de ő sem keresett, mert én voltam a rossz a szemében...
2019. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem értelek, ha úgysem mennél... Akkor mégis mit szeretnél? Ha menni akarsz velük, akkor keresd őket és szervezz programokat te is nyugodtan. Mutasd meg, hogy ettől még akarsz időt tölteni velük. Gondold már át a másik oldalról is... Ha egy másik lány esett volna teherbe és nem menne veletek sehova, akkor meddig keresnéd? Mi az a határ, ameddig keresni kell a másikat? Hívogassak mindenhova a következő 4 évben azért, hogy minden programot lemondj?


Egy barátság két oldalú. Ha meg akarod tartani a barátnőidet, akkor neked is bele kell tenned az energiát és nem várhatod, hogy folyton ők keressenek. Én sem futkosnék a barátnőm után, ha terhes lenne és nem jönne sehova, ahova hívom. Úgy lennék, hogy majd szól, ha akar valamit, de attól még szeretném őt.


Tudom, nem népszerű vélemény itt, de a gyerek nem kifogás mindenre a barátok előtt. Egy barátságba mindkét félnek energiát kell tenni. AKkor is ha gyereked van/lesz. Ha nem akarod beletenni az energiát és mások a prioritásaid az rendben van, csak ne várd, hogy akkor a többiek majd futkosnak utánad. Nem mondom, hogy te is ezt csinálod, vagy egyáltalán jellemző lenne rád, mert nem ismerlek, de volt egyszer itt egy nagyon tanulságos kérdés. A kérdezőt a legjobb barátnője végigkísérte mindenen, szervezte a lánybúcsút az esküvőben is egy csomót segített és akkor sem hagyta el, amikor megszületett a baba. Na szerinted mit kapott vissza szegény lány? A kérdező itt p.csogott, hogy otthon van az 1 év alatti gyerekkel és meg volt sérve, hogy a barátnője szeretné őt a leánybúcsújára és milyen szemét, hogy nem érti meg. Kb egy életre összevesztek rajta... A kérdés, hogy kinek volt igaza? A te válaszod a kérdésre, definiálja valamennyire hogy ki akarsz lenni. A barátnőidet a szülés után is meg kell ám tartani, nem csak most. Biztos megértőek lesznek ők is és szerveznek korábban délutáni programokat, de van időd és energiád fogni a kezüket még 2-3 szakításon esküvőn és minden egyében át?

2019. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!