Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülnél olyan ferfinek 1-2-3...

Szülnél olyan ferfinek 1-2-3 gyereket, aki szinte állandóan dolgozik?

Figyelt kérdés

Elvileg ilyen a munkája, hazaér eszik, alszik kb. Hétvégén szabad, akkor az otthoni kerti munkákat végzi. Ritkán haverozik. Tulajdonképpen a gyermeknevelést önállóan kell megoldani, ha beteg, ha oviba viszed, mindent. Rá nem tudsz támaszkodni.

Szülnél így gyereket?


2019. márc. 14. 12:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%
Ja, és nálunk ez volt az egyik ok, amiért nem lett még egy gyerek. Nem bírtam volna fizikailag (pedig van jogsim, meg kocsim)
2019. márc. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
96%

Ja, hát ha ő ilyen jól keres, akkor te ne dolgozz még kb 5 évig.


Szerintem egy család akkor működik jól, ha figyelnek egymásra, és figyelembe veszik a másik igényeit.


Nálunk is kicsivel kevesebbet keres így a férjem, de a gyerekkel töltött idő nem mérhető pénzben. És így is simán kijövünk a kettőnk fizetéséből, nem kell spórolni semmin.


Ezért írtam, hogy akkor el is válhattok, és akár utalhat is. Ugyanitt lennél. Csak neked meg lehetőséged lenne TÁRSAT találni. Mert most férjed van, de társad nincs!

2019. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%

Hát nem volt okos ötlet 2 gyereket is bevàllalni. Itt igazából magadat okold, tudtad mire vállalkozol.

Van akinek a munka és a pénz fontosabb, mint a család. Én nem akarnék ilyennel gyereket vállalni. Inkább legyünk kicsit szegényebbek, de legyen időnk együtt. Illetve a gyerekeivel is töltsön időt,foglalkozzon velük stb.

De nem lehet megvaltoztatni az embereket, te voltál a hibás, amiért nem gondoltad ezt át. Ha gyerek előtt is ilyen volt, akkor mit vártál?

Az én párom 6-14-ig dolgozik. Néha van túlóra, de általában már fél háromkor otthon van, főzünk, beszélgetünk, foglalkozunk egymással. Ha csak aludni járna haza számomra nem lenne elég gyerek nélkül sem.

2019. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%
Igen szültem ! Rengeteget dolgozik párom napi 12 órát, heti 5 nap néha 6. De bármikor szükségem van rá akkor ott van mellettünk. Orvoshoz a gyereket mindíg együtt visszük, ilyenkor kér ki pihenőt. Amikor még kicsik voltak a gyerekek sokszor ő kelt fel hajnalban hozzájuk mert látta hogy fáradt vagyok. És kérnem se kellett.
2019. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
37%
Otthon vagy, más dolgod sincs csak ellátni őket. Ő jól keres, nem akar váltani. Maradj otthon.
2019. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%
Meg tudom érteni mit érzel. Mi a baba születése után vettünk házat amit a férjem egyedül renovál. Kb 2 hét kellett és kiakadtam. Azóta délután mikor ráer anyós vigyáz a gyerekre én pedig megyek a férjemmel a házat renoválni. El sem tudom mondani mennyire megnyugtató.
2019. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
30%

Általában mindenki H-P 8-17 óráig dolgozik + utazás.

Szóval ha szabadok a hétvégék az már jó, nem?

Hétköznap nálunk is minden rám hárul, mivel én vagyok otthon. Amikor hazajön kicsit játszanak, addig én előkészítem a vacsorát, fürdés, alvás. De van, hogy ő pakol el a konyhában, vagy amíg én altatom a gyerekeket felmos. De ez sem elvárás hétköznap.

Neked mi lenne az elvárásod?

2019. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Elvárnám,hogy időnként ő is vigye oviba. Vagy hozza el. Vagy vigye orvoshoz, vagy menjen el a patikába. Vagy bevasarolni. Az egesz hetet nekem kell 100%ban megoldanom. Hétvégén meg azt hiszi szieszta van, mert ő egész héten dolgozott sok pénzért. El van ájulva magától. Ő keres 600 ezret, én 130 at, ha visszamegyek 150et. Az én fizumból amúgy jól ki lehet jönni, nincs hitel. Kaját rezsit fedezi. Én nem vagyok egy nagyigényű nő. Nem vasarolgatok. Eddig abban a hitben voltam így a normális. De látom hogy máshol a férfiak részt vesznek. Amúgy meg minél nagyobb segítség kellene, annál többet dolgozik. Most betegek vagyunk, estig benn van..
2019. márc. 14. 15:30
 19/29 anonim ***** válasza:
68%

Hát én nem szültem volna neki így egyet sem, de ez én vagyok.

Nagyon nem tudsz mit csinálni, mert kutyából nem lesz szalonna, vagy megsoksz, vagy megszöksz. Erre jó tanácsot nem igen lehet adni.

2019. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%
Az is érthető,hogy kell a pénz.Viszont nem minden...nagyon fogja bánni ha a gyerekek fel nőnek,hogy ő mindenből kimaradt.Szerintem ha egy férfi igazán szereti a családját és szeretne velük lenni,akkor tenne érte és megtalálná azt az arany közép utat,hogy minőségi időt tudjon tölteni a családjával.Én ezért léptem ki az előző kapcsolatbol,kb.mintha egyedül állo anya lettem volna.Igaz ő nem munka miatt nem foglalkozott velünk...
2019. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!