Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsalados anyukák, mi az...

Nagycsalados anyukák, mi az eredeti szakmátok?

Figyelt kérdés
Tanultabb 4 vagy több gyerekes anyukáktól kérdezem, vagy ha van ilyen ismerősötök, mi az anyuka szakmája, amit feladott? Nem érezte úgy, aki pl nehéz egyetemet végzett hogy ezért kar volt tanulni? Nem sajnalja h a tudasa kárba vész ugymond, mivel nem dolgozik? Ha naprakész ismereteket igénylő a munka, vagy gyakorlati ,ha már nagyobbak a gyerekek, el tudtatok helyezkedni ismét, vagy vmi "egyszerűbb " munkakört kaptatok csak?
2019. márc. 19. 08:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

Szociális munkás vagyok.Nem adtam fel a hivatásom,mert a 3.gyermek után visszamentem dolgozni.

Tanulni pedig sosem kár,nekem tervben van még egy diploma.

2019. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
A jogász anyuka vagyok. Én nem tervezek már visszamenni. Nem jogászként, a férjem mellett tudok dolgozni. (Bár ember tervez...) Szintén jogász barátnőm viszont hét év után visszament. Nem volt gond a visszarázódással, de sehol nem érzi teljes értékűnek magát. A gyerekek mellől is hiányzik, a munka is többet igényelne. Nehéz a gyerekek logisztikája is. De ez szerintem egy-két gyerek mellett ugyanígy van.
2019. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Nekem már első gyerek mellett is hiányzott a munka és a szellemi terhelés, szóval én minden gyerek mellett megcsináltam valami pluszt a végzettségem mellé, ráépülő képzések nagyon jók, tulajdonképpen ezzel tartottam szinten a tudásom, sok újdonság nincs a villamosiparban :)


Amíg a gyerekekkel itthon vagyok, mert kettő még pici, addig itthonról tudok dolgozni, de egyébként is nálunk sokszor van home office, én úgy tudom ez más szakmáknál is jellemző,

Amíg nem volt gyerek akkor se jártunk be olyan sokszor..


Egyedül azt sajnálom, hogy helyszíni munkákra nem mehetek, no nem azért mert annyit szerelgetnék, de emlékszem, úgy élveztem nézni huszonévesen ahogy a pasik dolgoznak..😂😌


#avillamosmérnök

2019. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
17%
Én se tudtam hogy a nagycsaládos négy+ gyereknél kezdődik, meg azt sem, hogy az a tanult ember aki egyetemet végzett, de én kérek elnézést.
2019. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem kell megsértődni, én a saját helyzetemből kiindulva tettem fel a kérdést. 3 gyerek jogilag nagycsalád, de mivel nekem is 3 van már, mint írtam, az érdekelt h több gyerekkel mi van. És az érdekelt h több év kőkemény tanulás után higy élik meg. Ami általában igenis egyetem.
2019. márc. 19. 10:29
 16/21 anonim ***** válasza:
4%

Hát pont ez a probléma, hogy a home office Budapesten jellemző , esetleg részmunkaidő is, vidéken, pláne ha nem megyeszékhely, elenyésző az ilyen lehetőség.

Ez a baj a családpolitikával is, hogy ezen semmit se fejlesztenek....Nem fog senki úgy vállalni sok gyereket (3-4 stb) hogy esélye se lesz többet visszamenni dolgozni.

Külföldön ez remekül megoldott .

(és igen, pár hazai munkahelyen is, én is ismerek ilyet , de elenyésző...)

2019. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
29%
3. Babámat várom. Óvónő vagyok. A nagyobbikom a fősuli első évében született. Nem hagytam ki évet, levelezőn szépen csináltam. A középsővel kb 15 hetes voltam mikor diplomáztam. Másfél éves volt mikor dolgozni mentem. 5 év minkaviszony után, most újra babázhatok nemsokára, 36 hetes vagyok. Semmit nem bántam meg.
2019. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
15%
Kerdezo ha harom van akkor mar mindegy de tobb gyereket te ne vallalj talan ezt a harmat sem kellett volna!! Nekem is van diplomam igen de attol a normalis ketkezi munkast sem nezem le, akinek nincs diplomaja. Es szerinted csak az egyetem jelenti a kokemeny tanulast? Szep, csak gratulalni tudok.
2019. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
3 gyerekes orvost ismerek. Nem adta fel, még mindig orvos, de nagyon rossz érzés neki hogy a szakmai előrehaladása igencsak lelassult. Főleg hogy a férje is orvos, és ő már sokkal előrébb tart.
2019. márc. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

3gyerekes mérnök vagyok, és van 4gyerekes jogász ismerősöm, több 3-4gyerekes orvos is.

Tesóméknál is 3van, ő is mérnök, egy másik nagyon jó barátnőmnek 3lánya van, ő még otthon van a legkisebbel,de készül vissza a szakmájába dolgozni- logisztika.

2019. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!