Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy jelentsem be a terhessége...

Hogy jelentsem be a terhességet a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Pozitiv lett a terhességi tesztem. Korhazban dolgozom. Igy nem szeretnék dolgozni.

A nőgyógyászom csak akkor adja ki 9es koddal a tappenzes papirt ha van szivhang. Az még nekem 3 hét lenne.

Viszont ha elmegyek simán tappenzre 3 hetre félek, hogy kirugnak. Mit tegyek így?


2019. márc. 19. 18:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem rúghatnak ki.

Ha elmész somán táppénzre, és ezalatt értesítenek a felmondásról, akkor értesíted őket a terhességről, és semmis a felmondásuk. Ennyi.


Szóval védett vagy akkor is, ha nem közlöd velük a terhességet.

2019. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Igen,törvény véd téged,mert terhes nőt úgy tudom nem rúghatnak ki. Tehát ha kirúgnak,akkor szólsz a terhességről,ha ezután nem teszik semmissé,akkor bepereled őket,mert terhes anyukát nem lehet munka nélkül hagyni.
2019. márc. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérnék pár nap szabadságot,aztán elmennék a háziorvoshoz elmondanám a problémámat és biztos megértő lenne.

Én nem hiszem el,hogy más ápolók ugyanabban a munkakörben dolgoznak terhesen. Amikor emelgetni kell,mosdatni,hányással,széklettel érintkezni....gumikesztyű ide vagy oda,azért tudjuk milyenek az eü-s körülmények.

2019. márc. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem körzeti írt ki,majd a nőgyógyász javaslatára 9 es kóddal.Nem rúgtak ki.
2019. márc. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
11# 12# és ha ne adj Isten elmegy a baba vagy nincs szívhang?
2019. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!