Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha elmondom a munkahelyemen a...

Ha elmondom a munkahelyemen a terhesseget kirughatnak?

Figyelt kérdés
Meg nincsen kiskonyvem 8 hetes leszek csak szabin van a vedonom szoval meg csak a nogyogy igazolasom van meg. De nem vagyok mar probaidos. Kirughatnak ha elmondom?
2017. febr. 26. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Védett vagy a terhesség elejétől fogva akkor is, ha még nem mondtad el. Nem rúghatnak ki!
2017. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem rúghatnak ki,de kérdés,hogy határozott vagy határozatlan időre szól a szerződésed.
2017. febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hatarozatlan. Veszelyeztetett vagyok azert nem mondtam el eddig nem akarom ha barmi baj lenne akkor sajnalkozzanak. De masreszt lassan jonnek a vizsgalati idoszakok amikor nem szeretnek szabit kivenni meg titkolozni, nem tudom melyik lenne jobb
2017. febr. 26. 17:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is elmondtam ennyi idősen. Pontosan 6 hetes voltam. Nálam több oka is volt: terhesség előtt cigiztem és rendszertelenül étkeztem. Ugyebár ez onnantól gyökeresen megváltoztozott, hogy terhes lettem, ebből pedig a női kollégák simán rájöttek, hogy mizu velem. Nem tudtam volna titkolni sehogy sem. Másrészt akkor még nem tudtam, hogy újabban nem onnantól védett a kismama, hogy elmondja, hanem onnantól fogva, hogy fenn áll a terhesség és ha pl kirúgnak most és jövő héten megtudod, hogy terhes vagy, akkor lehet kopogtatni, hogy vonják vissza a felmondást. Ezt csak utólag tudtam meg. Úgyhogy úgy voltam vele, hogy sosem lehet tudni, mi készül a háttérben, mikor nyomtatják a HR-en a felmondásomat leépítés, vagy akármi miatt, így a biztonság kedvéért hamar elmondtam. Én a helyedben elmondanám, mert igen, jönnek a vizsgálatok és jogod van a kötelezőekre munkaidőben elmenni és a veszélyeztettség miatt amúgy is fokozottan kell magadra vigyázni.
2017. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Es irasba is kell adni, vagy az csak varosi legenda hogy akkor hivatalos ha irsz rola pl mailt a kozvetlen fonokodnek?
2017. febr. 26. 17:50
 6/14 anonim ***** válasza:
Mivel már bejelentési kötelezettség sincs,így elég szóban.Nem kell semmi papír.Védett vagy.
2017. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ahogy 6-os mondja. NEm kell papír. Tudod: írtuk, hogy a terhesség első percétől védett vagy, ergo baromi mindegy, hogy van-e írásos, vagy akármilyen nyoma annak, hogy szóltál.

Egyébként, ha a veszélyeztett terhesség miatt nem szeretnéd még világgá kürtölni, akkor megmondhatod a főnöködnek, hogy egyelőre ne mondja senkinek. Kötelessége diszkréten kezelni, ha te azt kéred.

2017. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen Nektek!:)
2017. febr. 26. 18:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Kirúgni éppen kirúghat, ha van olyan szemét, de a Munkaügyi Bíróságon neki kell bizonyítania, hogy súlyosan mulasztottál a munkádat illetően, és ezért rúgott ki. De nyilván nem fogja tudni bizonyítani, és így nincs az a bíróság, aki neki adna igazat. A béred ebben az esetben is jár.

De ezt szokták tudni a munkáltatók, és nem szoktak kellemetlenkedni. :)

2017. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mi a fene ***** válasza:
Ha veszélyeztetett vagy, miért nem vesznek táppénzre ?
2017. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!