Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelitek azokat,...

Ti hogyan kezelitek azokat, akik megaláznak, mert albérletbe van csak esélyed gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Évek óta lemondasz, kuporgatsz, küzdesz, de felmentek az ingatlanárak és egyre messzebb vagy a saját lakás céljától és lassan lemondasz arról, hogy mire kisbabád lesz, addigra legyen saját tulajdonod, mert rájössz, ha tovább vársz, akkor kicsúszol az időből. Erre néha szembehoz az élet egy olyan embert, aki az orrod alá pörköli, hogy felelőtlenség albérletbe gyereket vállalni. Tudnátok valamit mondani, amivel ezeket az embereket le lehet szerelni, mert eddig bármit mondtam volt valami ellenérvük? Nálam érzékeny téma és egyből felkapom a vizet rá, főleg mikor olyasvalaki mondja ezt, akinek a szülei részben vagy egészben elintézték, hogy legyen saját otthona. Nem elég hogy az albérletárak és a folyamatos spórolási kényszer állandóan szorongat, még ki is jelentik, hogy így nincs jogom hozzá, na hát nekem ez azonnal betesz. Hogy lehet erre normálisan válaszolni?
2019. márc. 28. 00:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért foglalkozol a véleményekkel,ha ti a pároddal úgy ítélitek meg hogy bírjátok fizetni az albit és a picit is elbirjátok tartani,na meg persze te is dolgoztál előtte hogy kapj csedet meg gyedet akkor vágjatok bele.
2019. márc. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%

Visszakérdeznék, hogy "miért?"


Mert én nem értem, hogy miért lenne felelőtkenség. Egy érvet sem látok..



Pedig nekem saját van.


Szrintem egy albit váltani könnyebb, mint ha a hitel sok egy sajátot.


Én nem foglalkoznék az ilyennel amúgy!

2019. márc. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonymousreview60 ***** válasza:
21%
Kolléganőm körbelakta Budapestet. A lánya 18 lett, mire lakásuk lett. Nyugaton az emberek nagyon nagy szàzaléka bérlakásban él. A bérlakásba szülni nem baj, de albérletbe azért tényleg nem kellene szülni.
2019. márc. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%

Én elfogadom hogy az emberek igénye, nézete nem egyforma.

Van akinek felelőtlenség albérletbe szülni, van akinek nem.

Ha találkozol egy olyannal akivel nem egyezik a nézeted mert neki mondjuk nem fér bele, neked meg igen, akkor nem kel magad felidegelni, nem kell kikérned magadnak. Lendülj át rajta, hogy nem egyformán gondolkoztok és kész. Mit kell ezt így felfújni?!

2019. márc. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
Bérelt lakásban életünk (4 évvel ezelőtt), amikor az elsőnk született. Az égvilágon senki nem kötött ebbe bele. Valószínűleg azért, mert nem egyik napról a másikra tengődtünk, tudtunk mellette félretenni is (gyerek mellett is). Ha ez nektek is adott, ne érezd magad kellemetlenül. Viszont ha nincs, akkor valahol igaza van a károgóknak. Egy gyerek nagyon sokba van. Ha mellette épp hogy ki fogtok jönni, örökre bennragadtok a helyzetbe. A második egyébként már sajátba érkezett nálunk.
2019. márc. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Hagyd már a fenébe. Olyan könnyen pofáznak mások. Régen az volt a divat, hogy a fiatal házaspár a férfi szüleihez költözik és ott is vállalták az első gyereket. Fiatalon, nem közel a 40-hez. Persze ez sem volt jó megoldás, de akkoris gondoljatok már bele, hogy mennyivel könnyebb helyzet volt. Most kikerülsz a nagyvilágba, örülsz ha a fizetésed futja a lakbért meg a rezsit, amilyen árak vannak.


Ha véletlenül anyadékkal élsz, akkor minden vagy csak ember nem, ha nem fizetsz neki lakbért.


Áhh.. Nevetséges.


Jelzem én vállalkozó vagyok, nekem is van saját lakásom, de akkoris vicc ami az elmúlt évtizedben történt.

2019. márc. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem se foglalkozz mások véleményével. Én 23 voltam,amikor a párommal,aki azóta a férjem,megismerkedtünk. Évekig dolgoztunk,mire annyit összgyűjtöttünk ketten,h meglegyen a lakáshitelünkhöz a 20% önerő. 11 éve vagyunk együtt,laktunk már mindkettőnk szüleinél (így azért könnyebb volt gyűjtögetni),most nyáron lesz 4 éve,h lakást vettünk,ami ugye még a "banké".

Szerintem nem felelőtlenség albérletbe szülni. Nekem az a véleményem,amit anyukaként mondok,h ez ne akadályozzon a gyerekvállalásban. Nálunk,ha kizárólag rajtam múlt volna,már rég lenne gyerekünk,de a férjem erősködött,h várjunk,míg sajat lakásunk lesz. Most lesz másfél éves a kisfiunk és meglátásom szerint az egyetlen előnye a hitelünknek az az,h a törlesztőnk (rezsi nélkül) kevesebb,mint amit albérletre kellene fizetnünk,és ezt magunknak fizetjük,nem másnak. És azért azt is hozzáteszem,h amikor vettük a lakást,akkor elég alacsonyak voltak az árak. Na,meg persze nem Budapesten élünk,hanem Somogy megyében. Mert ez azért akkor is számított,ha a lakásárakat nézzük.

De ahogy írtam,ez összességében számunkra annyiban más,h "saját magunknak" törlesztünk. Ne engedd elszaladni az időt a fejed fölött,ha egyébként mindent meg tudnál adni a gyerekednek.

2019. márc. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

Nekem ugyan saját van.. De ezt csak annak köszönhetem, hogy örököltem. Amúgy nem látom mitől lenne nagyobb felelőtlenség albérletbe szülni, mint egy 20-30 évre hitellel terhelt házba/lakásba?

Azért mert az papíron az enyém? Na és? Még nem volt olyan az országban, hogy vitte a bank a házat? Elég egy állás probléma, vagy ne adj isten egy baleset ami miatt kereső képtelenné válik az ember..

2019. márc. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%
Én most vagyok babaprojekt előtt, albérletben élünk, mert kb 1-1,5 évente máshol dolgozink. Ugyanannál a cégnél, csak 50-100 akárhány km-el arrébb. Így eszembe sem jut sajátot venni, mert nem vagyok csiga, és nem tudom magammal vinni. Nekem a cég fizeti az albérletet, de ezt nyilván mások nem tudják, csak mondogatják hogy albérletbe szülni nem lehet. Tessék??! Ekkora hülyeséget. Ne foglalkozz velük.... ha 30évre eladósítom magam az miért jobb?
2019. márc. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%
Én nem lennék finom. Megmondanám neki könnyen beszél az, akinek a szülei a segge alá tesznek mindent. Én is ismerek olyat, aki kapott 6 milliót a szüleitől a lakáshitelüket meg a srác feleségének az anyja fizeti, de lenézik azt, aki nem tud sajátot venni. Velük se voltam finom.
2019. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!