Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért erőltetik sokan ezt a...

Miért erőltetik sokan ezt a “már nem te vagy a legfontosabb” szöveget?

Figyelt kérdés
Nem értek vele egyet. Egy önálló személyként, nőként, feleségként nekem is csak egy életem van, és nem gondolom, hogy a gyerek legyen mindenekfelett és fontosabb, mint én vagy a férjem. Ne értsetek félre, szeretem a gyerekem, nincs elhanyagolva, azt is teljesen természetesnek tartom, hogy amíg kicsi, nekünk kell többet alkalmazkodni, de ez a szöveg szerintem nevetséges. Az embernek a saját életében saját maga a legfontosabb. Elsősorban nőnek, a saját magam személyének érzem magam, aztán feleségnek és anyának.
2019. márc. 28. 07:34
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
70%
Iszol alkoholt amikor terhes vagy? Megerőlteted magad? Nem és miért nem? Mert a gyerek akkor a legfontosabb. Beteg a gyereked, elmész a férjeddel étterembe azon az estén amikor lázasan fekszik, nem...miért nem? Mert ő fontosabb...nem kell a szavakon rugóznod ennyire.
2019. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy jó felfogás, csak az a baj, a gyereked pont ugyanezzel a felfogással fog feléd lenni aztán az ilyen emberek azok akik visítoznak az elfekvőn-nem lehet tőlük megmaradni a kórházban, kislányom, jaj, kislányom...-mert kislányomnak is saját maga, a saját élete a legfontosabb. Tudom persze nem azért szülted, most, de akkor majd azért csak jó lenne ha hébe hóba rád nézne, de nem fog. Mert egy élete lesz.

A család attól család, hogy a te életedben a gyereked a legfontosabb, a gyereked életében a szülei. Sokan ezért erőltetik, mert alapból ezért vállaltak gyereke, hogy legyen valakijük a világban.

2019. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%
Pedig nyugodtan lepontozhattok, de az ember addig lehet a legfontosabb önmaga számára, míg nem lesz felelős valaki más életéért, sorsáért, boldogságáért. Gyerekként a szüleink nézik a mi érdekünket és helyezik fölé a sajátjuknak. Ezért tudunk akkor önző módon saját magunkra koncentrálni. Ezt adjuk vissza alapesetben a gyerekeinknek, párunknak, később a szüleinknek, ha rászorulnak. Már egy párkapcsolatban sem normális ha valaki elsősorban a saját érdekeit nézi, és nem hajlandó kompromisszumot kötni és kölcsönösen alárendelődni időnként. Ha normális egy kapcsolat, akkor ezt nem egyoldalú. Néha a nő, néha pedig a férfi adja föl a saját vágyait a másik boldogsága érdekében, mert ez a kiegyensúlyozott kapcsolat titka, mikor téged is boldoggá tesz, ha a másik boldog, még akkor is ha ezért le kell mondanod rövid távon a saját vágyadról. Amikor pedig életre hívtok egy gyereket, akkor mindenki számára az ő boldogsága az első. Ez nem azt jelenti, hogy a szülőknek nincs élete, de tény hogyha választani kell, hogy kinek az igényei fontosabbak, akkor a gyerek az első. Az első néhány évben mindenképpen. Csak nagyon sarkítva, pl hiába szeretnél te siklóernyőzni a hétvégén, mikor a gyereked betegen fekszik, nem fogsz, mert nem te vagy a legfontosabb. Sajnos az az igazság, hogy felnőtt és felnő egy rendkívül önző nemzedék, aki azt hiszi, hogy neki minden alanyi jogon jár, és csak ö a fontos, az ő élete, vágyai és önmegvalósítása. Erre pedig rá is erősít a politika, a média, mert így lehet befolyásolni az embereket, és szétzúzni a hagyományos családot, mint a társadalom alapvető egységét. Pedig csak akkor lehet boldog egy család, ha nem mindenki önmagát nézi, hanem a másik boldogságát, mert akkor a végén mindenki azért dolgozik, hogy a többiek jól érezzék magukat, és valóban boldogok lesznek. Sajnos már én sem tudom ezt teljesen megvalósítani, mert nem tudok önzetlen lenni, és a párom sem. De látom, hogy ahol valóban boldog családok és kapcsolatok vannak, ott eszerint működnek.
2019. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó!


Egy párkapcsolatban is a saját érdekeidet nezed: a kinézett pasi a BDSM nagy rajongója? Te nem, akkor nem lesz kapcsolat. Te gyereket akarsz, a pasi nem, nem lesz kapcsolat. A férjed szexelni akar, te nem, nem lesz szex. Olyan egyszerű ez, nem kell túlragozni. Mindenkinek maga az első. Ha szedulsz az éhségtől, akkor is bekapsz pár falatot, ha sir a gyerek, mert neki semmi baja nem esik attól, ha vár 2 percet, ellenben ha te össze esel, senki nem fog egyikőtöknek sem segíteni.

2019. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
68%
A párválasztásos példáid nem igazán relevánsak, hiszen arról van szó, hogy bele sem mész a párkapcsolatba. Amíg nincs párkapcsolatod, addig nyilván a saját érdekeid a fontosak, mert nem kell másra figyelned. Az hogy ki akarja a szexet és lesz-e, nem ennyire egyértelmű. Nem hiszem hogy hosszútávú kapcsolatban nincs olyan, hogy az egyik félnek éppen nincs hozzá kedve, de azért belemegy, hogy a másiknak örömet szerezzen. Ehhez nem is kell feltétlen behatolásos aktus :) A kérdés viszont eredetileg a gyerekvállalás utáni időszakra vonatkozott. Utolsó példádra pedig, igenis volt olyan, hogy úgy ettem, hogy a gyerek rám volt kötve, hogy megnyugodjon, vagy fél kézzel a hintát löktem, mert nem tudok nyugodtan enni ha a gyerekem üvölt. Mondjuk ez lehet önzőség, végülis engem zavart a sírása... Hiába ragozod ezt a témát. A gyerekvállalás azzal jár, hogy le kell mondani egy csomó dologról amit egyébként megtennél. Ez van.
2019. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Egyébként bele is írtam a szövegbe, hogy nyilvánvalónak tartom, hogy a gyerek lemondásokkal jár és a szülőnek kell többet alkalmazkodnia, főleg, amíg az kicsi, de úgy látom ez többek figyelmét elkerülte. Ettől függetlenül még a gyerek csak egy az ember társas kapcsolatai közül, nem az egész életem, nem a szülői mivoltom determinálja az egész életemet. Nyilvánvaló, hogy a párkapcsolatban, családban éléssel együtt jár az alkalmazkodás is (bár ez már gyerekként is - legalábbis a mi családunkban az élet nem a gyerekek körül forgott, hanem a család körül, hogy mindenkinek jó legyen, a szülők pedig nem a gyerekek "szolgái" voltak), minden egyes döntéshozatalnál figyelembe kell venni a család (és nem csak a gyerek) érdekét, de mivel ez alapvetően az én életem, nem hozok olyan döntést, ami számomra aránytalan sérelemmel járna.


#20 "Ez a mondat arra utal, hogy a döntésed kihatással van másokra." - Igen, de attól még nem a gyerek a legfontosabb szerintem, hanem egyszerűen az egész család érdekét figyelembe kell venni, nem csak az enyémet.

#21 Én nem ezért vállaltam, gyerek nélkül is teljes életem volt.

#23 "Már egy párkapcsolatban sem normális ha valaki elsősorban a saját érdekeit nézi, és nem hajlandó kompromisszumot kötni és kölcsönösen alárendelődni időnként. Ha normális egy kapcsolat, akkor ezt nem egyoldalú." - Ez szerintem mindenki számára egyértelmű, írtam a kérdésben is, meg itt is az első bekezdésben, hogy ez szerintem is normális. Mindenesetre érdekes felfogásod van, szerencsére nem egyezik az enyémmel.


Alapvetően a kérdésem nem arra irányult, amit itt sokan pedzegetnek, hogy most kell-e a gyerekhez alkalmazkodni, egyáltalán figyelembe kell-e venni az igényeit vagy csak saját magammal foglalkozni, hanem, hogy miért puffogtatják mindenhol ezt a gyerek a legfontosabb, te már a szüléstől kezdve nem számítasz frázist. Szerintem hatalmas probléma, ha valaki feladja önmagát és teljesen alárendeli magát a gyereknek. Az a gyerek 20 éven belül felnő és a saját életét fogja élni (persze valamilyen szinten mindig kapcsolatban lesz a szülővel), egyfajta "vendég" az életünkben, akit terelgetünk, nevelgetünk és aztán útjára engedjük. Ezzel pedig az én életem nem szűnik meg. Igazából mindenkinek saját maga a legfontosabb és ez így van rendjén.

2019. márc. 28. 10:57
 27/32 anonim ***** válasza:
52%
Ok, akkor te mondj le róla. Én nem tettem, sosem kellett. A gyerekem köszöni, jól meg van, már 16 éve.
2019. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
96%
Lehet erről vitázni, de nem vezet sehová, szerintem ki mit kapott gyerekkorában, azt adja tovább. Az én anyukám mindent megtett értünk,mindig mi voltunk neki a legfontosabbak és igen háttérbe szorította magát. Nem kerestek sokat, de azt a keveset is rám költötte maga helyett, hogy én járjak szép ruhában, nem ő és még sorolhatnám. De boldog volt mindig, mert neki mi, és apu voltunk az öröm forrásai, a család...Most én veszek neki ruhákat, próbálom visszadni a sok jót, ami kaptam, igaz szülő még nem vagyok, de szerintem amit kaptam , azt fogom továbbadni...
2019. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
87%

Egyéni hozzáállás,felfogás kérdése sztem.

Nekem a gyerekem az első,akkor is ha 10 év múlva kirepül. A karrieremben pont most lennék intézményvezető,de mégis beadom a felmondásom,mert nem tudok segíteni az iskolában,szombat /vasárnap is 12 órás műszakom van,nem vagyok velük. Bármikor meghalnék értük. Ettől függetlenül elmegyek fodrászhoz,körmöshöz,ha iskolában/óvodában vannak. Azzal h felmondok,nekem azt jelenti h ők az elsők és nem én. Teljesen mindegy,h x év és nem élnek már velünk,maximálisan segíteni akarom őket míg gyerekek. Nekem nem voltak szüleim. Nekik legyen!

2019. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy kinek mi okoz örömet egyénfüggő, valaki a gyerekei alá helyezi magát, s ezért boldog, nem kényszerből teszi. Van, aki első helyre magát teszi, mert ő meg ettől boldog...teljesen értelmetlen erröl beszélni, mások vagyunk, elítélni más felfogását, azt nevetségesnek titulálni, na az nem szép dolog.
2019. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!