Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nappali konyhas+ szobas...

Nappali konyhas+ szobas lakasban ket kisgyerekkel, irnatok TAPASZTALATOKAT alvassal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnek amerikai konyhas+szobas, tehat ket olyan helyisegbol allo lakasba ket gyereet vallaloktol, ahol tenyleg xsak ez a ket heyiseg van a furdoszoban kivul.


Hogy alszotok? Foleg a kisebbik gyerek szuletese utani elso idoszak erdekelne ugy, hogy meg a nagyobbik sem tobb 5 evesnel. Hogyan tudtatok pihenni? Hova tudtatok elvonulni? Mennyire alszanak a gyerekek melyen? Ebresztette a kicsi a nagyot? Ki kivel aludt?


2019. ápr. 14. 22:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A tapasztalattal rendelkezok valaszait elore koszonom, es fel fogom pontozni, az altalanos, >en ezt csinalnam, de nem vagyok benne a helyzetben< valaszokat ne ide irjatok legyszives, arra ott van par kerdessel lentebb egy nagyon hasonlo kerdes. A kotekedo valaszokat jelentem.
2019. ápr. 14. 22:51
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Haveromnak volt ilyen helyzete, fél évig nem tudom, hogyan aludtak, de utána a nő ultimátumot adott a pasinak: válás vagy nagyobb kecó. Vettek egy házat.
2019. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Szobás önkormányzati lakásbs érkezett meg a 2.gyerkőc. Mi kialakítottunk egy gyereksarkot, polccal leválasztottunk a nagylányomnak (23 hónapos volt, mikos a tesó megérkezett) egy kis részt a szobából, így mikor ég a lámpa a pici miatt, ő tud aludni. Dzerencsére a pici lányom nem sírós, nem hasfájós, nyugodt baba. Persze van, hogy felsírják egymást, olyankor melléni bújnak az ágyba, és úgy alszunk el. Nem a legoptimálisabb helyzet, de amég nincs nagyobb lakás kilátásban, jó ez így is, örülök, hogy tető van a fejünk fölött. Sokat vagyok kint a lányokkal, megszívja őket a levegő, jól alszanak.
2019. ápr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
1 szobás önkormányzati lakásba érkezett meg a 2.gyerkőc. Mi kialakítottunk egy gyereksarkot, polccal leválasztottunk a nagylányomnak (23 hónapos volt, mikos a tesó megérkezett) egy kis részt a szobából, így mikor ég a lámpa a pici miatt, ő tud aludni. Dzerencsére a pici lányom nem sírós, nem hasfájós, nyugodt baba. Persze van, hogy felsírják egymást, olyankor melléni bújnak az ágyba, és úgy alszunk el. Nem a legoptimálisabb helyzet, de amég nincs nagyobb lakás kilátásban, jó ez így is, örülök, hogy tető van a fejünk fölött. Sokat vagyok kint a lányokkal, megszívja őket a levegő, jól alszanak.
2019. ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Költözés! Mi egy gyerekkel voltunk ilyen házban, de ugy se fértünk, foleg ahogy nőtt a gyerek es egyre tobb játéka stb lett.

1,5 éves volt a lányom amikor költöztünk, megváltás volt!

2019. ápr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

2 szobás, nem amerikai konyhás lakásban élünk, de olyan szempontból ugyanaz, hogy a konyha sosem funkcionálhatna hálóként, mert nincs hely benne hozzá, így nekünk is 2 a hálóként használható helyiség. Az egyik a mi lakószobánk (20m²), a másik a gyerekeké (12m²). Nappalinak becézett helyiségünk nincs. Az egész lakás "nappali" nappal ha úgy vesszük. ;)

2 gyerek van. A kicsi féléves, nagy 4. Most már egy szobában vannak. Kezdetben 3n aludtam vele, az apja a naggyal, hogy az éjszakai kelések ne zavarják fel őket, de igazából a kicsi kezdettől csak nyöszörögve ébred, engem is épphogy felkelt vele, mást nem. Ezért is raktuk hamarabb egy szobába őket minthogy leszokott volna az éjszakai szopiról.

Amúgy nem vagyunk szegények és imádjuk a lakásunk. Belvárosközeli gyöngyszem. Panorámás full gépesített tégla (szárító, mosogatógép, robot porszívó, klíma, rengeteg beépített szekrény). Sírni fogok amikor eladjuk (terv szerint ha a nagy iskolás lesz).

2019. ápr. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

A kicsi mellettem a kiságyban, a nagy a francia ágy végéhez tolt ágyában.

Költözni fogunk minél előbb. Csak ahogy lenni szokott, nem fejeződött be az építkezés.

Ha nem tudnánk költözni, nem lenne második gyerek.

Nagyon szűkösen vagyunk

2019. ápr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

Mi is 1 szobás lakásban laktunk, mikor a pici jött.


Nálunk az volt a megoldás, hogy a kicsi, szinte egész nap rajtam aludt hordozókendőben, így hiaba hangoskodott a nagy, nem zavarta a kicsit, mikor megijedt, egyből vissza aludt, mert biztonságban érezte magát, én meg elkezdtem egyhelyben ringatózni.


A másik előnye az volt, hogy a nagyobb se érezte úgy, hogy el van hanyagolva, hiszen míg a kicsi rajtam aludt, rengeteget tudtunk játszani, rajzoltunk, társasoztunk, stb


Éjszakára raktam csak le a kicsit, de nem volt probléma, mert a nagy a saját ágyában húzta a lóbőrt, a kicsi pedig egy ágyhoz szerelt babaöbölben aludt mellettem, és mire felsírt volna, már a szájában volt a cici, igy sose keltették egymást, énis kipihent voltam.


Kb a kicsi 1 éves korában költöztünk el, mert akkor már nagyon nehéz volt egész nap cipelni, elkezdett járni, és sokkal nagyobb térre volt szükségünk.


Remélem segítettem egy kicsit.

2019. ápr. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a relevans valaszokat!


#9, ez a helyzet nalunk is, imadjuk a lakast, szinten gepesitett, tokeletes helyen van, ahhoz kepest csondes, egyik baratnomek ugyanebbol az okbol vannak meg mindig egy egyszobas lakasban a gyerekkel harman, mert az is annyira jo helyen van, meg mi den mas szempontbol nagyon jo. Azert erdekelnek a tapasztalatok (koszonom az eddigieket, aki arrol irt, azok mind hasznosak), mert reg megtehetnenk, hogy koltozunk, de mivel a nagyobbik gyerek egyuttalvos volt kicsinek, igy nem tudjuk eldonteni, hogy mikortol kell plusz egy szoba, meg most is egy szobabanalszik velunk, csak mar sajat agyban. Szovaligazabol most van a haloszobank, meg a nappali. A haloba meg mindenki akkor megy be, amikor aludni szeretne, este lerakjuk a gyereket, es meg van 3 orank kettesben. Ami miatt kicsit felek, hogy a nagy meg a vizcsap megnyitasara is felriadt babakent ket zart ajton keresztul is, nagyon nehez elso felevunk volt vele, orulok, hogy mostmar csak 2-3x ebred. Szoval egyelore nem tudom, ez hogy lesz, de majd nyilvan gyerekfuggo.


Azert nem koltoztunk eddig nagyobba, mert tenyleg tokeletes helyen vagyunk munkahely, ovi, minden szempontbol, es nagyon nehez a kornyeken pont 1-2 szobaval nagyobb lakast talalni, knkretan napok alatt elviszik, ha egyaltalan felkerul. Tervbenvan a munkahelyvaltas is teljesen mashova koltozessel 1-2 even belul, tehat ilyenszempontbol sincs ertelme most beruhazni egy masik lakasba. Igazabol most, hogy par honapja kiderult a baba, emiatt maradunk itt foleg, mert regota vagyunk itt, itt szeretnek szulni, aztan ha mar egy picit nagyobb a baba, akkor koltozhetunk.


Szoval nekunk ezek a szempontjaink.

2019. ápr. 15. 07:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Saját és ismerősi tapasztalataim alapján általában olyan 2-6 éves korig (gyerekek számától is függően) közös a háló (szex kreatívan máshol), utána, de legkésőbb, mire a legnagyobb iskolás lesz a szülők meg kiköltöznek a nappaliba. Ott vagy leválasztják a teret valamivel (szekrény, függöny), vagy se és ha meg nem fér el az ágy se, marad a kinyitható kanapé. Aki épp pihenni akar, az megy a hálóba, aki meg ébren van, az a nappaliba (pl. baba felsír éjszaka, ott járkálhatsz vele,aztán próbálhatod visszacsempészni az ágyába). Nem ideális megoldás, és bizony, ahogy nőnek a gyerekek, egyre jobban van igénye nekik is, a szülőknek meg már jóval hamarabb valami csak saját, lehetőleg zárható ajtajú helyre. Ugyanakkor meg persze örök probléma, hogy 10-15 év, aztán a szülők újra csak ketten lesznek a drágább fenntartású lakásban/házban és érdemes-e ebbe feccölni (szokásos dilemma, hogy jóval több pénzt a megszokott környéken vagy ingázást messzebbről) vagy valami másra kéne-e inkább (általában szintén a gyerekekre) félre tenni azokat a milliókat.
2019. ápr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!