Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennxyire veszi ki apuka...

Mennxyire veszi ki apuka nálatok a részét?

Figyelt kérdés

Érdekelne mások hogy csinálják,mi mások véleménye a témában.Újszülött baba mellett apuka is felkel, végez némi házimunkát?

Szerintetek ha a páromat veszélyeztetné,ha elalszik a munkában (mert fuvarozik), akkor vállaljak be minden felkelést?

Nem okozna gondot,nem kibújni akarok,csak tapasztalatokat hallani. Az mennyire állja meg a helyét,hogy mivel úgyis itthon van az anyuka,végezzen el mindent?

Hogy “szokás” ez?

Egy kismama


2019. ápr. 17. 12:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:) meglepődtem a válaszokon:) Én azt hittem, azért ilyenkor illik átvállalni mindenfélét, hogy ő tudjon a gyerekkel foglalkozni munka után, esetleg pihenni,de akkor rosszul gondoltam.

Gondolom majd úgyis meglátom, mennyire nem lesz baba mellett időm, és milyen nehéz lesz nemhogy pihenni, házimunkát végezni,és akkor ezesetben nem leszek rest segítséget kérni. 😁

Most már CSED-en vagyok,így is nagyon úgyèrzem,hogy nem lenne fair,ha meghagynám a mosogatnivalót neki vagy a főzést,így mindent én csinálok most.Szerintetek ez belefér?Vagy ilyen esetben is kéne segítsen?Hozzáteszem nem unatkozok itthon, egyetemre járok,sajnos most jön a vizsgaidőszak...

2019. ápr. 17. 14:28
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez rajtatok múlik. Csak azért ne mártírkodj, mert másnál más a szokás. Ha meg tudod csinálni és nem gond, csináld meg. Ha sok, kérj segítséget. Vagy gyerek előtt sem csinált meg otthon semmit a férjed?

Szerintem ott gond van, ahol a férjet meg sem lehet kérni egy kis "segítségre", mert az a válasz, hogy "te úgyis otthon vagy, mit akarsz".


Nem kell ezt előre tervezni. Majd meglátod, hogy bírod, lényeg, hogy a férjed melletted álljon, ne várja el, hogy innentől mindent te csinálsz. Ő is csak érzi, mikor fáradt annyira, hogy muszáj inkább a pihenést választania. Akkor sem lesz semmi gond, ha egy nap nincs elmosogatva.


Alakítsátok ki a saját szokásaitokat, ne az legyen a lényeg, hogy más hogyan osztja be a munkát. Attól, hogy a szomszéd Gizinek nem segít a férje, a tiéd még segíthet.

2019. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Házimunkát nem várok el tőle, de azt igen, hogy ha itthon van babázzon, hogy legalább akkor nyugodtan végezzem a dolgokat.

Most picit változott a helyzet. Dolgozni kezdtem heti 2-3 napot 12 órában. Amikor nekem kell hajnalban kelnem, ő kel hozzá éjjel, fordított esetben én.

Viszont ő ezeken a napokon csak babázik, nem tud a gyerkőctől semmit csinálni. Mondja is, hogy nem tudja én hogy csinálom egyedül mikor ő dolgozik. Mert én takarítok, főzök, mosok teregetek stb. a gyerek mellett.

Tehát a házimunka kb. 80%át én végzem, viszont a gyerek körüli dolgokat maximálisan ellátja. 22 hónapos a fiúnk.

Ha majd ovis lesz a kicsi és én visszamegyek a főállásomba dolgozni változni fog a helyzet. Többet kell majd kivennie a részét a házi munkából mert úgy már nekem is megterhelobb lesz. Majd alakul, ahogy alakítjuk.

2019. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő, helyzetfüggő, babafüggő. Az biztos, hogy nektek kell kialakítani, hogy hogy a legjobb, és semmiképpen ne vállalj annyit, amennyit már nem bírsz. Az nem csak nem korrekt meg hülyeség, de ugyanúgy veszélyes is! Ismerősöm mindent megcsinált, aztán a kimerültségtől egy éjjel leejtette a babáját. Egy hétig voltak kórházban, szerencsére nem lett semmi komolyabb baja. Nyilván van baba, aki tündér (én szinte mindent meg tudtam csinálni az enyém mellett napközben úgy 1 éves koráig, ha apa hazáért, általában hármasban volt a család, játszottunk, sétáltunk, együtt ettünk - mióta szalad, azóta meg én is utána, és apa végzi a házimunka nagy részét, vagy akkor csinálom, mikor együtt játszanak) meg van, aki többet igényel belőled. Ami fontos, hogy a baba ellátása az első, nem a házimunka! A ringatással, szoptatással, összebújással töltött idő mindkettőtöknek nagyon fontos, és arra csak most van lehetőséged.
2019. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
Hat, eleinte nalunk alert meant a versify, holy ki csinalhassa a haze munkat, mig a musik a gyerekkel van :D En kakor hirtelen nagyon megszerettem mosogatni meg takaritani :D Szoval, persze, add neki a gyereket, te meg menj, kapcsolj ki, es takarits (mert az is tiszta szabadidonek tunik). Persze, ha aszuperul alszik, es sokat a gyerek napkozben, akkor az elso honapokban lesz idod hazi munkat csinalni, ha a gyerek nem ebred fel ra, es neked nsem kell ejszakaznod, aztan majd mikor mar folyamatosan figyelni kell ra, meglatod, hogy mennyit birsz mellette.
2019. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk a Férjem abszolút kiveszi a részét mindenből. Ha hazaér, akkor nekem van pihi. Mondjuk ő szellemi munkát végez 8-16 óra között. Én úgy gondolom, hogy a munka a gyerekkel meg a háztartásban egyenlően kell, hogy megosztódjon. Persze mi sem szoktuk számon tartani, hogy ki hányszor mosogatott a héten. Valahogy ennek természetesen kéne jönni. Szerintem, ha neked kérned kell, hogy csináljon meg valamit, az már nem olyan jó, akkor nem veszi észre magától, hogy meg kéne csinálni valamit, vagy úgy gondolja, hogy majd Te megcsinálod. Sokkal több dolgod a gyerekkel nem lesz, mert pelenkázni, öltöztetni, fürdetni, főleg ha már belejöttél sem időben sem fizikailag nem nagy cucc. A tennivaló azért fog sokkal többnek tűnni, mert nem úgy, nem akkor és nem annyi idő alatt csinálod majd meg, mint a gyerek előtt. És a gyerek nem mindig csak a kaja miatt fog ébredni, hanem mert kell a cumi, fogzik, szomjas, melege van, szep. szorong. Én úgy gondolom, hogy az anya felelőssége is van legalább akkora otthon a gyerekkel, mint az apáé a munkában. Neked is vigyázni kell, hogy a gyerek ne essen le, el, nem fulladjon meg valamitől, amit véletlen megtalál, stb. Csak ez a nem kelek éjjel mert dolgozom, olyan luxus, amit a férfiak megengednek maguknak valamiért.

Az én férjem tudomásul vette, hogy ez egy fárasztó időszak lesz, éjjel többször kel, mint én (tápszeres, éjjel már nem eszik). Valamit valamiért. Az nem járja, hogy a te életed fenekestül felfordul, de az ő élete ugyanolyan marad. Egy család vagytok. Olyan nagy segítség tud lenni, ha látja, hogy le kell vinni a szemetet, vagy tele van a mosogató, vagy ki kell teregetni, azt megcsinálja egy szó nélkül, úgy, hogy nem kellett érte könyörögnöm. Úgy ettem ki az írásaidból, hogy eddig nem igazán tette a dolgát otthon (bocs, ha nem így van, de ez jön le), ne lepődj meg rajta, hogyha nem segít, most hogy még több és rendkívül fárasztó dolgok jönnek. De ne legyen igazam, csak így szokott lenni.

2019. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!