Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki keresztelteti meg a babáját...

Ki keresztelteti meg a babáját és ki nem? Írnátok jó érveket és ellenérveket?

Figyelt kérdés

Én nem akarom megkeresztelni, de mindenki más (férjem, anyukám, férjem szülei) igen.


Mindketten megvagyunk keresztelve. Reformátusok vagyunk. De egyikünk sem különösebben vallásos. Főleg én nem.


Engem leginkább az zavar, hogy keresztelőkor meg kell ígérnem, hogy hithűen és keresztény szellemben fogom nevelni a gyermekemet, amit nem fogok megtenni, hazudni meg nem szeretek.


A családnak ezek az "érveik":

1. Ti is megvagytok keresztelve!


2. Ez a szokás!


2019. ápr. 17. 14:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

6 éves a fiam. Nincs megkeresztelve.

egyszerű oka van, mi magunk sem vagyunk vallásosak. Nem járunk templomba, suliba is etikát választottam, nem hittant.


A férjem mamája ajánlott egy 6 számjegyű összeget, hogy kereszteljük meg... anyósomék elfogadták a döntést, nem szóltak bele.


Ez a ti kettőtök döntése. Mindenki másnak meg el kell fogadnia, ahogy döntöttetek.

Amúgy meg egyre kevésbé szokás. Sok gyerek nincs már manapság megkeresztelve.

2019. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem kereszteltek meg kiskoromban, később én magam döntöttem úgy, hogy szeretnék megkeresztelkedni, ez volt 13 éves koromban. Én örültem hogy saját magam dönthettem erről.Bár keresztény vagyok, az én gyerekem sincs megkeresztelve. Ha neki fontos lesz ez később, akkor meg lesz.
2019. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%

2,5 eves, nincs megkeresztelve, en nem hiszek, paromnak is max a szulei, bar templomba nem jarnak, hiaba van a hazuk mellett.

Majd a gyerekem eldonti, h hivo lesz e vagy sem, es ha az lesz, akkor melyik vallast szeretne kovetni.


Jah, es a Bibliaban se esik szo egyetlen egy gyermekkeresztsegrol sem!!! Csak es kizarolag felnotteket keresztelnek meg a Szent Konyv lapjai szerint!

Tehat, ez a gyerekkeresztseg egy mondernkori divat, en legalabbis erre hivatkozok a csaladnal, belekotni se lehet/tudnak! :)

2019. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
84%

16 éves vagyok

Nem vagyok megkeresztelve, semmiben nem gátolt még meg :)

2019. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
31%

Én nem református vagyok, hanem katolikus ugyan, de mi megkereszteljük.


Nem gyakorlom ugyan a vallást, de arra emlékszem pl gyermekkoromból hogy az osztályban egy lány nem volt megkeresztelve, többiekkel jártunk hittanra, ő meg tökre kiközösítve érezte magát emiatt, hogy nem vehet részt azon,amin más igen. Csomó dologból kimaradt, hittani kirándulás stb, én nem akarom hogy a fiam kimaradjon valamiből amiben részt szeretne venni a későbbiekben.


Azért is megkeresztelem, mert férjem nincs megkeresztelve, nekünk nem lehetett emiatt templomi esküvőnk. Ő már nem fog felnőtt fejjel, az neki ciki azt mondta. Szóval nekünk ez is indok, később ha a fiam és a barátnője akar templomi esküvőt, akkor lehessen és ne én legyek szidva a jövőbeni menyem által :D


Meg hát amúgy is kb tíz perc egy keresztelő, ki lehet bírni, nem nagy cucc.

2019. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Igen a kettőnk döntése, de még mi kettem sem jutunk közös nevezőre.


Azt én is úgy gondolom, hogy erről neki kell döntenie majd. Ha egyszer hazaállít azzal, hogy szeretne megkeresztelkedni, akkor nem ellenkeznék.

2019. ápr. 17. 15:01
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

A te érveid jobbak:)


Sose értettem, hogy a vallásosság meg a hazugság hogy fér össze.Én biztos nem keresztelném meg a helyedben, hiszen ha nem vagytok vallásosak, akkor a hazugság elkerülhetetlen.

Amúgy meg szerintem mindig a szülőknek kell eldönteni, senki másnak nincs szavazati joga.Ők már döntöttek, akkor, amikor az ő joguk volt.

2019. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

"többiekkel jártunk hittanra, ő meg tökre kiközösítve érezte magát emiatt, hogy nem vehet részt azon,amin más igen"


Én nem vagyok megkeresztelve, mégis járhattam hittanra gyerekként a suliban. SZóval ez nem indok.


Amúgy meg régen azért keresztelték a csecsemőket, mert nagy volt a halálozási arány, és így Istenhez került a mennyországba (szerintük).


Ez az ok sem állja meg a helyét manapság.


Szerintem úgy közelítsétek meg a dolgot, hogy érheti hátrány ha nincs megkeresztelve? nem.

Lehet előny, hogy nincs megkeresztelve? Igen, mert ő választhat vallást felnőttként, amit szeretne is gyakorolni.

2019. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

6 eves a nagy, 3 hos a kicai. Nincsenek megkeresztelve, nem is lesznek.

Minket sem kereszteltek meg, igazabol nem szerepel a vallas az eletunkben.

2019. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
1,5 éves a nagy ő meg van keresztelve, a kicsik 6 naposak, ok is meglesznek. Én hívő vagyok, ezért nekem fontos volt.
2019. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!