Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen kapcsolatba te szülnél...

Ilyen kapcsolatba te szülnél gyereket? Életkorom miatt (is) nagy dilemma.

Figyelt kérdés

Kicsit nyakatekert,de próbálom egyszerűen leírni.

Idén leszek 40 éves ,meg ő is.Sohasem akartam gyereket,ő sem.

20 éve ismerjük 1mást,mindig mindent elmeséltem,sohasem húzott le negatívan,mellettem állt,barátok vagyunk.

Egyikünk kapcsolata se sikerült,egyedül vagyunk jelenleg.Jött egy ötlete,mi lenne ha megpróbálnánk 1ütt,és lenne gyerek is,mert kezdi érezni a gyerek témát.Én még nem,de elgondolkoztam,végül is miért is élek egyáltalán ?

Mintaapa,mintaférj lenne,tudom mindent megtenne,de van egy bökkenő.Szexuálisan érdeklik a férfiak is,amit nem akar elnyomni magában,szüksége van néha szexre férfivel.

Engem ez nem zavar.Viszont ha ő mehet,mehetek én is szerinte,nincs ezzel gond.Viszont mivel nő vagyok,nálam mindig van valamilyen érzelem szex közben,anélkül nem csinálom.

Ő tudja érzelemmentesen,én nem.

Tetszik ez a lazaság,miszerint közös gyerek,közös élet,én vagyok a fontosabb,megyünk erre-arra,de valahol meg is rémiszt,mert mi van ha 1szer olyan férfivel találkozok,akivel eddig 40évig nem,és belehabarodok teljesen ,miközben már ott a gyerek ?

Szép és jó ez a legyünk együtt,mert eddig senki normális nem akadt,de érzelmileg ez a pasi nem biztos hogy tudja nyújtani azt amikor egy kapcsolatban vagyok,és látom a másikon hogy odavan értem,szeret,stb.

Vagy ha ebbe nem megyek bele,akkor marad a gyereknélküli élet,esetleg némi ismerkedéssel,bár szerintem nem,mert már nincs hozzá kedvem.


2019. ápr. 18. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Ert3lmes ember párkapcsolatba vállal gyereket, nem barátságba, pláne nem úgy, hogy lenne egy harmadik szereplő is, a leendő apuka éppen aktuális férfi partnere.
2019. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Anya és apa "miért ne" alapon vannak együtt. Apa mintaapa, csak időnként férfiakkal is lefekszik. Hát inkább ne szülj! Legalábbis tőle ne!
2019. ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Ezt már megkérdezted itt pár hete és akkor is mindenki leírta, hogy nem. Baráti kapcsolatba nem vállalunk gyereket, pláne úgy, hogy nem is akarunk. Az "azért, hogy legyen" nem jó alap a gyerekvállaláshoz.
2019. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudnék lefeküdni egy olyan pasival, aki előtte más s@ggét d@gta.
2019. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

Kétgyermekes anya vagyok, imádom a gyermekeimet, Ők az életeim. Férjem is van, akit szintén imádok. Ha arra gondolok, hogy gyermek nélkül kellene élnem, megszakad a szívem, az számomra egyet jelentene a lassú, magányos elfogyással. Ha arra gondolok, hogy a férjem nélkül kellene élnem, szintén megszakad a szívem, de tudom, hogy talpra állnék, mert a gyerekek éltetnének, Értük talpra kellene állnom, és továbblépnem, főleg azért, mert teljesen ki vannak szolgáltatva nekem, a szülőnek, nem tehetem meg, hogy feladom.

Ezt azért írtam le, mert mindenki más, máshogyan érez, mindenki tudja, mi az életében a prioritás, hol vannak a hangsúlyok.

Én, a helyedben - mivel tudom, milyen anyának lenni, ma gyerekek maguk az élet számomra - nagyjából második helyre sorolnám a párkapcsolatot a gyermeket viszont mindennél jobban szeretném. Az csak külön jó, ha egyeztek is az apukával, mégha ilyen rendhagyó módon is. Egyébként pedig arra sincs garancia, hogy hetero házaspárok örökre együtt maradnak, a szerelem pedig - tudjuk - hogy nem lángol örökké.

Szval én a gyermek és a férfi mellett döntenék felkészülve az általad leírt legrosszabb forgatókönyvre, hogy egyedül maradsz a gyermekeddel akinek azért még lesz apukája, hiszen ha szerinted jó apa lenne a jelölted, akkor az esetleges szétválásotok esetén is jó apja maradna a gyermeketeknek.

Egy valamit viszont alaposan mérlegelnék a helyedben: az anyagi körülményeid lehetővé teszik-e, hogy egyedül is fel tudd nevelni a gyermeket? És az anyagiakon kívül mennyire vagy stabil lelkileg, mentálisan, hogy egyedül naradj akár egy csecsemővel, akár egy ovis energiabombával, akár egy veled harcoló kamasszal.

Hidd el, tapasztalatból mondom, az anyaság durván próbára tesz minden szempontból, anyagilag pedig hát nem két fillér.

Mit gondolsz?

2019. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Inkabb ne. Az nem lenne minta apa aki mas pasival is k*fel. No comment ha igy bele vagtok....
2019. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Te nem is akarsz gyereket bakker.
2019. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem is szeretnél gyereket. Miért szülnél bármilyen kapcsolatba???


"Én még nem,de elgondolkoztam,végül is miért is élek egyáltalán ?"

Azért mert nem találtál még életcélt, ne szülj gyereket. Az egy minimum 20 éves elfoglaltság. És ha az sem jön be, mint eddig, amibe kezdtél??? Akkor marad egy olyan kötelezettségnek, ami púp a hátadra, de abba nem hagyható....


Inkább legyél önkéntes egy menhelyen, vagy ideiglenes gazda. Akkor van cél, mert jót teszel, segítesz állatokon. És ha nem jön be, akármikor abbahagyhatod. Nem hosszútávú elköteleződés, mintha állandóra vennél magadhoz kutyát, mégis van célja az életednek.

2019. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarok gyereket. Gondolkoztam rajta sokat, de nem szeretnék. Ez nem egy kg kenyér. Amúgy van férjem és ő se akar. Mi így élünk. Te sem szeretnél, csak félsz mi lesz veled.
2019. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

40 évesen lehet hogy én is bevállalnám, több lehetőségem később nem lesz.

Ezt mondom mivel bár még nem tartok ott a kapcsolatomban, de azzal teljes mértékig tisztában vagyok az óta, amióta az eszemet tudom, hogy anya akarok lenni.

Nem mindenáron, de ha már csak egy dobásom lenne, bevállalnám egyedül is.

Mondjuk nem "oké mindegy, legyen" alapon.

Az hogy az úriember mindkét kapura játszik, nálam nem lenne akkora gond ebben az esetben, amikor egy gyerek közös vágya tart össze minket.

A korodbeli nők nagy részének van gyereke, és ha új kapcsolatba kezd, ez majdhogynem normális lesz. Emiatt nem aggódnék.

Lehet lepontozni, de ilyen kapcsolatba én szülnék gyereket.

2019. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!