Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak babát 20 évesen?...

Vállaljak babát 20 évesen? Párom gyermeket akar.

Figyelt kérdés

20 éves másodéves egyetemista vagyok. Párom 23 éves, dolgozik, nagyon jól keres. Elmúlt időben rengeteget beszél a babavállalásról, szinte bármit megtenne azért, hogy 9 hónap múlva babánk szülessen.

Én nem az a típusú nő vagyok, aki szeretné, hogy eltartsák. Ezért fontosnak tartom, hogy elvégezzem az egyetemet, ami még legalább három és fél év, valamint legalább egy évet dolgozni is szeretnék pici baba előtt. Párom annyit nem szeretne várni. Félre értés ne essék. Imádom a piciket és szerintem jól bánok velük, a testvéreim gyermekeivel rengeteg időt töltök, így kevesebb időm jut a tanulásra és egy saját baba mellett nem tudnék tanulni. Mindenki szerint jó anya lennék ilyen fiatalon is. Mit tegyek?


2019. ápr. 22. 23:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem várd még ki ezt a kb 5 évet. Nem vesztesz semmit, viszont lenne végzettséged és állásod.
2019. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

Remélem eldugod előle a bogyód!

Amúgy ha nem akarsz még, akkor ne szülj. Ha elvégzed a sulit és dolgozol 2-3 évet, akkor is fiatal leszel, és legalább ha valami gebasz van, akkor van munkád, pénzed stb.

2019. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Olvasgass itt kicsit vissza a gyakorin, mikor kérdezik, hogy mikor jön a gyes, meg a családi pótlék mert ugye végzettsége nincs, munkája meg sosem volt mert hát ugye szülni akart, 18-20 évesn. És ha a kedves 23 éves apuka elhagy akkor mi lesz? Visszamész a szüleidhez a gyerekkori kis szobádba? És tengődsz a családi pótlékon?

Fejezd be az iskolát, aztán dolgoz ráérsz még szülni.


Engem is elhagyott az exem amikor kicsi volt a baba, pedig már 40-en felül volt, azt mondta inkább még élni akar. Én 35 évesn szültem egyetemi végzettséggel 15 éves munkaviszonnyal úgyhogy így nincs gondunk.

2019. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%
Én kiolvastam a soraid közül azt, ami miatt a helyedben a legjobban félnék és még egyik hozzászóló sem említette, ez pedig a gyermekkori szerelem. 14 éves korotok óta együtt vagytok, magyarul 6 éve, ez egy tartós kapcsolat lenne, ha nem gyerekfejjel kezdődött volna... Én nem szülnék. A párod és családja téged egy tenyésztett kancának néz és ezt nem is rejtik véka alá. Az egy dolog, hogy nagyon jól keres, de mi lesz, ha majd nem fog? Neked akkor nem lesz semmilyen papír a kezedben, amivel jól fizető állást találhatnál. Gyerek mellett is el lehet végezni az egyetemet, de újszülött gyerekkel egy komolyabb helyre sem fogsz kelleni dolgozni, legyen akármilyen diplomád. A párod elvenné tőled a saját egzisztenciád. Plusz mi van akkor, hogyha rájön, hogy ő még élni akar, te vagy az első, stb. Ez is veszélyforrás. Ha szeret, tud még várni 3 évet. Az eprepül hamar, egyáltalán nem sok. Ha pedig nem szeret és nem tud várni, akkor lelép. Egy biztos: semmi áron ne add fel most az elveidet a párod és a családja kedvéért, mert a végén te maradsz szarban.
2019. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Amíg nem dolgozol szerintem nem kellene, lehet h 14 és korotok óta ismeritek egymást, De! Az semmire nem garancia, nem biztos h ha meglesz a baba -bírni fogja a nyomást, a sok változást mivel meg igencsak fiatal ő is ,az neked sem lenne élet ha abszolút nincs semmi kereseted és mindenre tőle kell kérj pénzt, aztán he ne adj Isten valami végett elmaradnátok egymástól, mit csinálnál?egyedül a babával?munka nélkül? Szerintem az egyetemet fejezd be kezdj el dolgozni majd 3-4 év múlva ráértek.
2019. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Addig, amíg Te nem érzel ellenállhatatlan vágyat, hogy gyermeked legyen, addig ne szülj. Mindig lesz ok a halasztásra, épp ezért nincs is ideális időpont vagy élethelyzet a szülésre. Akkor van itt az ideje, ha mind a ketten akarjátok. De Te még nem akarod.
2019. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, nagy segítség vagytok! :)
2019. ápr. 24. 11:21
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a korod miatt beszélnélek le, egészen más miatt.

Szintén 14 voltam, mikor összejöttünk. 20, mikor terhes lettem tőle, ő pedig 23 (majdnem 24).

Hozzáteszem, beszéltünk róla, nem becsúszott.

24 voltam, mikor kezdtem érezni, hogy nem okés az egész, aztán szét is mentünk. Az ok összetett, de amire kitérnék, és téged ez pont érint:

Első kapcsolat gondolom neked is, gyerekfejjel, értetlenül valakivel összejöttök. Oké, szép dolog a szerelem, a fiatalság, az együtt töltött hosszú évek, de...

Sok esetben pont ez üt vissza (mint nálunk is történt). Az évek alatt formálódik az ember, alakul, és nem biztos, hogy az a 2 ember egy irányba változik, nem biztos, hogy ugyanaz az elképzelésük, az életfelfogásuk (ami valljuk be, 14 évesen még nem igen van az embernek.) Magyarul széthúztok, 2 felé. Ez az egyik.

A másik a tapasztalatok hiánya. Csak ő volt, senki más, és bár erre is sokan azt mondják, elhatározás kérdése, tudat alatt ez ott lesz, hogy milyen lehet más, milyen lehet mással, stb.

És esélyes, hogy nem lesz jó vége...

2019. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem még várj vele, ne más mondja meg hogy mi legyen? ezt neked kell el dönteni, először fejezd be az egyetemet majd aztán jöhet, van egy ismerősöm akinek a szülei fizettek mindent hogy a hobbija legyen a munkája is,nagyon jól focizott már külföldön volt ott le igazolt egy csapathoz nagyon jó fizetést kapott, jól is érezte magát, aztán csak egyszer jött a nagy szerelem, ő 21 éves volt a nagy szerelme pedig 35, rá két hónapra be fejezte a focit el dobott mindent, kint még suliba is járt azt is abba hagyta, haza jött, 4 hónap után esküvő,aztán már is baba, sajnos nem sikerült neki, el vesztette a babát, most otthon van, a nagy szerelme még mindig nagyon erőlteti, egyébként biztonsági őr fizetésből akar fel nevelni egy gyereket, szóval gondold átt a dolgokat,mert ez fontos döntés.
2019. ápr. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!