Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyamugy hogyan cselekszik...

A gyamugy hogyan cselekszik ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem tudom jo kategoriaban teszem-e fel a kerdest. A kerdes nem rolam szol, de erdekel hozza erto valasza.

Adott egy kiskamasz (18 even aluli) aki bemegy a gyamugyre, hogy ot otthon verik rendszeresen. Ilyen esetben a gyamugy kivizsgalja az ugyet, es csak akkor veszik el a csaladtol, ha tenyleg veszelyeztetve van?


Belefutottam egy kozossegi oldalon egy olyan mondatba ahol a kiscsaj kozolte sose jo gyamugyre menni akarmi baj van a szulokkel kell maradni. Mire irtam neki, hogy ha verik (nem atyai pofon hanem ok nelkuli tenyleges veres) akkor igenis menjen el a gyerek ne maradjon ott. Erre elkezdett pattogni, hogy o ebben a helyzetben volt es banja, hogy elvettek a szuleitol ott kellett volna maradnia. Mire irtam, hogy ok nelkul nem vesznek el senkit. Mire o, hogy en errol nem tudok semmit.


Ezert erdekelne, hogy valoban kivizsgalas nelkul elvennenek egy gyereket?

Bar maga az a dolog, hogy ot vertek rendszeresen es szerinte ez rendben volt erdekes.



2019. ápr. 28. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem ok nélkül vették el, csak mondjuk bekerült egy gyerekotthonba, másik 30 halmozottan hátrányos helyzetű gyerek közé, akár távol a barátaitól...
2019. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahogy elneztem a profiljat rendszeresen posztol a parjaval, azt nem tudom most betoltotte-e a 18at mar de akkor sem tudom felfogni miert lenne jobb ott ahol napi szinten testileg bantalmazzak, illetve egyaltalan hogy lenne az lehetseges hogy csak egy gyerek allittasara kiemelnek valakit a csaladjabol minden vizsgalat nelkul....
2019. ápr. 28. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyámhivatalnál kivizsgálják a bejelentést, csak indokolt esetben vesznek el gyereket.

Sajnos a pszichés része sokszor furcsa annak akivel ilyen nem történik soha.. A bántalmazó kapcsolatok nem olyan egyszerűek belülről... Sok nőt láttam/hallottam amíg a gyámhivatalnál dolgoztam... Kék zöld arccal törött orral is védték a párjukat és inkább vissza mentek hozzá ... :(

2019. ápr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Te jo eg 😩 ezt tenyleg nehez ep esszel megerteni.

De megnyugodtam, hogy valoban kivizsgalnak a gyamugynel mindent es nem csak boldog boldogtalant kiemelnek egy gyerek szavara. (Mert , hogy olyat is hallottam mar, hogy a gyerek nem kapott meg valamit amit akart es gyamuggyel fenyegetozott)

2019. ápr. 28. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiskamaszokkal kegyetlenek a nagyobbak ilyen gyüjtőhelyeken, otthon legalább a szüleik verik őket, nem idegenek.. nem zaklatják őket szexuálisan stb.. kegyetlen egy ilyen hely, csak képzeletben működik ez rendesen..


Ha valakit kicsit vernek el, az inkább maradjon otthon, mint kiskamaszként bekerüljön egy ilyen közegbe, 18 évesként meg minden kapcsolat nélkül kikerüljön a vakvilágba..

2019. ápr. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!