Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa akar második babát, én...

Apa akar második babát, én nem? Voltatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kisfiúnk egy éves, és az utóbbi hetekben párom fel-fel hozza, hogy hagyjam abba a gyógyszer szedését, jöhetne kistesó.

Nos, én egyáltalán nem akarok második gyereket, többször el is mondtam neki, még egyszer nem szeretnék keresztül menni a gyermekágyas időszakon, kész katasztrófa volt, semmi nem úgy történt ahogy én szerettem volna, és senki nem volt rám és a gyerekre tekintettel, nos ezt újból megélni szerintem elég depis hangulatba vágna, félek a terhességtől is, szüléstől is, nem a fizikai fájdalmaktól, mert szerencsére könnyű volt a szülés, terhesség se viselt meg, inkább a lelki dolgoktól tartok, a beszólásoktól, a nyomulós rokonok...

Párom lányt akar, akart is fiúnk helyett, ettől is tartok, hogy a következő is fiú lenne, és csalódna, én a világon a legboldogabb voltam amikor kiderült hogy fiú, és épp egészséges, de látnotok kellett volna párom arcát, amikor kiderült hogy nem lány.. szóval, ezt sem szeretném.


Na most az van, hogy párom viszont egyre feszültebben vezeti fel a témát, attól félek hogy nagy veszekedés lesz a vége, vagy szétválás, mert úgy tűnik a nemleges válaszom egyszer nem elég, szinte már napi téma, már mindenhogy mondtam neki hogy én nem szeretnék ismét várandós lenni, se most se később, az indokaimat is elmondtam, de igazából nem látom hogy felfogná, vagy érdekelné őt az én érzéseim ezzel kapcsolatban. Azt mondja gyagya vagyok, esetleg menjek szakorvoshoz beszélgetni, úgyis lesz, mindegy mit mondok. Egyszerűen nem érti meg, hogy a családja miatt nem akarok szülni, hiába megyek orvoshoz, ha ismét kezdődik elölről az idétlenkedés a szülei részéről.


Van köztetek olyan, akiknél ez esetleg vitatéma volt? Hogyan oldódott meg?



2019. ápr. 12. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Otthagynám az ilyet a francba!
2019. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen nem érti meg, hogy a családja miatt nem akarok szülni"


Most magad miatt nem vagy a családja miatt?? Nem is értem, hogyan juthatott el gyerekig ez a kapcsolat! Nem derült ki hamarabb, hogy belepofáznak az életetekbe?? Illetve miért hagyod, hogy belepofázzanak?

2019. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Kicsit erőszakosnak tűnik a párod. Ha ennyire nem érdeklik őt az érzéseid, akkor elgondolkodnék a kapcsolat jövőjén.
2019. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egész egyszerűen annyi történt, hogy született egy baba a családba és mindenki megkergült. Kórházba bejárkáltak, úgy hogy nem lehetett, mert járvány volt, kértem hogy ne jöjjenek, és a korlátnál nyavalyogtak, hogy vigyem oda a gyereket, naphosszat két héten át ez volt,

Beleszólnak mindenbe, rossz anya vagyok a gyereknek mert nem tudom szoptatni, rossz anya vagyok mert nem azt a ruhát adom a gyerekre amit ők vettek, nem azt a pelust használom, amit javasoltak, nem azt a popsikrémet, miért nem forog a gyerek, miért nem jár, biztos rosszul nevelem, mindenért én vagyok a felelős, hibás, folyton idejárnak a "nyakamra", a szülés után kb 0-24 itt voltak , legalábbis amíg párom dolgozott, hazaért, varázsütésre megjavult mindenki, ha nem volt ott, mindent csak köpködtek, az is baj volt hogy jöttek és nincs ebéd pl., úgy hogy nem szóltak hogy jönnek rendszerint, én a vérmérgezésből lábadoztam (bent maradt a méh lepény), volt vagy fél éves a gyerek mire sikerült feldolgozniuk hogy este tízkor már nincs látogatás, mert ha jöttek bizony keltsem fel a gyereket, mekkora sz.r ember vagyok hogy nem keltem fel nekik, meg miért nem adok neki a friss dióból, meg a 4 hónaposnak paprikás krumplit, oké hogy sz..jam le mit mondanak, de ugye egy jó ideig ezt hallgattam, van az a pont amikor az ember már kivan ettől.

És eskü, a szülésig mindenki normális volt, nem tudom hirtelen mi változott..


Párom meg nem mer már szólni a családjának, egyszer ültünk le beszélni anyjával pl. Bőgve mondta hogy dehát az ő unokája, joga van beleszólni meg ilyenek. Azt mondta próbáljam elviselni, de arra nem gondol, hogy amikor sértegetnek az miféle érzés, hisz az én családom egyszer se szólt egy rossz szót se felé.


Most már pár hete nyugi van, mert én szépen szabályokat vezettem be ugye, de sejtem kezdődne az egész elölről ha újabb baba érkezne, és ezt nem akarom ismét átélni, kb egy nagy nullának éreztem magam, mert hiába beszéltem, kértem, hiába szóltam rá akárkire, csak a visszabeszélés, meg az "én ne mondjam neki, mert ő már szült hármat" szöveg ment.


Na, lehet félreérthetően fogalmaztam, emiatt az emberileg nulla érzés miatt nem akarok gyereket vállalni még egyszer.

2019. ápr. 12. 11:40
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pisti, nem akarok több gyereket. Vagy megérted, és boldogan élünk tovább, vagy nem érted meg, ez esetben ennyi volt. Beadód te a valókért vagy adjam be én?
2019. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha én szeretnék még babát, és csak az idióta rokonok állnának az útba, közölném a férjemmel, hogy majd akkor szülök még egy gyereket, ha legalább olyan messze költözünk a rokonaitól, hogy ne tudjanak sétálva/busszal átjönni. Szóval legalább 70-80 kmre.


Pont ugyanilyenek a férjem rokonai, én szeretnél meg egy babát, de ebből a megsemmisítő, negatív környezetből én sem kérek. A hónap végén költözünk 800 kmrel arébb :D

2019. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

A koltozes, ha jarhato ut, jo otlet. Viszont ezt igy oszinten elmondtad a parodnak, hogy ezek miatt nem akarsz?


A szakemberhez menes nem is rossz otlet, de vele egyutt, hogy megertse, hogy miert nem szeretnel, es megtanuljon a csaladja fele hatarokat szabni, ti meg egymassal hatekonyabban kommunikalni. Nalunk lett egy nagy balhe, azutan megbeszeltuk, hogy mindenki rendezi a sajat rokonokait, ez szuperul bevalik.


Megmondhatod neki, hogy akkor atgondolod a gyerektemat, ha eljon veled terapiara kozosen, es a segitsegevel megtanul a csaladja fele hatarokat huzni. Egyik baratnom igy csinalta, es vegul 3 ev lett a ket gyerek kozott, kozte pedig elmentek egyutt terapiara, a ferfi pedig megtanulta, hogy a baratnom legyen az elso helyen nala, ne az anyja. Ok is elkoltoztek egyebkent, azert nem 800km-re, csak varoson belul, de kozosen kidolgoztak szabalyokat, es nem lehetett csak ugy barkinek beugrani hozzajuk, kritizalni a baratnomet. Siman be lehet zarni az ajtot, a gyereket nem kivinni a korhazbol, a bejelentes nelkul beallito rokonoknak nemajtot nyitni, az anyai keszsegeid szapulokkal nem talalkozni. Ez az 1 eves kor alatti idoszak egyebkent a legrosszabb valobanilyen szempontbolazerintemis, de masodikgyerekre azert az ember lanya mar rutinosabb, nehezebb elbizonytalanitani.


Attol meg, hogy nagyon szeretne kislanyt enis megijednek, es fohaszkodnek, hogy fiu legyen a masodik is, kulonben tuti mashogy banna vele, es a nagyobbik gyerek szivna meg.

2019. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Elnezest de te mennyi idős vagy?


Miert viseled el ezeket? Engem annyira felidegesitettek ezzel a parom szulei (probalkozas volt) higy kib.s.tam oket szepen kb a gyerek 3hetes koraban. 3honapig nem is lattuk oket. Persze ehhez az is kell, hogy a ferjemmel egy szelet fújunk. Vannak elveink, nem fuggunk mastol es nincs szükségünk jotanacsra meg rosszra sem.


Szerintem nalatok te es a ferjed kozt is nulla a reszerol a tisztelet es a csaladja sem tiszteli sem ot, teged meg meginkabb nem. Nemcsodalom h nehezen viselted a gyermekagyas idoszakot. En azt javaslom sose mondd h soha, de semmikepp ne menj bele meg. Ha akaratoskodik es nem erti meg hogy most nem akarsz es lehet majd kesobb sem, akkor keressen maganak masik méhet. Mert jelenleg nem nőnek/tarsnak nez hanem inkabb valami egesz masnak. Ne hagyd.

2019. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Igen, pontosan ezeket az indokaimat elmondtam a páromnak is, ugyanígy, de azt mondja én fújom fel, meg én vagyok a sértődékeny, meg hogy ezt engedjem el, mert az ő családja nem fog változni hiába beszélünk velük ezeregyszer.


Enyémek is ilyenek voltak az első napokban, de én külön megbeszéltem szüleimmel, testvéreimmel mit hogyan szeretnék, és be is tartják, tiszteletben tartják a kéréseimet és nem is extra dolgok, annyi volt az én kérésem hogy mielőtt idejönnek szóljanak, este 7 után már ne jöjjenek, és engedély nélkül ne pakolgassák tele az internetet a gyerekem képeivel, és figyeljenek pl a helyes csecsemőtartásra ha felveszik. Szerintem tök logikus, érthető dolgok ezek, párom családja ezeket nem érti meg, mert a pucér gyerekem hej de cuki, lássa mindenki, meg ilyenek. És igen, cuki a fiam, de nem való az internetre.


Más városban élünk, minimum 100 km mindenkitől a távolság, így a költözés meg volt, és így is, hogy 4 órás az autó út hozzánk, nem tudnak szólni ha jönnek, csak beállítanak és akkor 2-3 napra, ami ugye nem lenne baj, ha közbe nem engem szapulnának. Párom azt mondja, rokonaink, tűrjük meg azt a pár napot, meg tűrjem az illetlen viselkedésüket... ő is tűri..


És hát azt se akarom hogy eltiltani a gyerektől őket, mert egyébként fiam szereti őket, jókat játszanak, és nekem pl nem voltak nagyszüleim, tehát tudom hogy milyen mama papa nélkül.

2019. ápr. 12. 13:52
 10/15 anonim ***** válasza:
Dugd el jól a gyógyszert, mert még kidobja! Beszélgessetek, de ha nem tudtok megegyezni, ill. ő nem fogadja el a te döntésed, akkor nem lesz sok jövőtök.
2019. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!