Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elnevezhetem mindkét gyerekeme...

Elnevezhetem mindkét gyerekemet ugyanúgy?

Figyelt kérdés
Hogyha mondjuk nekem a Diána a kedvenc lánynevem, akkor adhatom mindkét lányomnak ezt a nevet? És akkor mindkettő Kováts Diána lenne. (Ez csupán elméleti kérdés nem tervezek ilyesmit, mindössze érdekel, hogy van-e ilyen, vagy hogy egyáltalán legális-e)

2019. ápr. 30. 20:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

3-as válaszoló jól írja, csak ikreknek nem lehet ugyanaz a neve: [link] 44. paragrafus (5) bekezdés


Én olyanról tudok, hogy elvált férfi újra nősült és az új gyereket is ugyanúgy nevezte el, mint a másik fiát. Elég bizarr szerintem. A középkorban egyébként volt ilyen szokás, hogy ugyanúgy neveztek el több gyereket is az apáról, azért, hogyha az egyik meghal, legyen másik (ugye akkor magas volt a gyermekhalandóság). Pl Hunyadi Jánosnak is volt egy János nevű testvére.

2019. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%
Én tudok olyan családot ahol apukának mindkét fia Dezső. Termémetesen C kategória.
2019. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
*természetesen
2019. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Itthon is van egy híresség, akinek három gyereke van és mind a háromnak ugyanaz a második neve. Most nem jut eszembe, ki az, tudja valaki?
2019. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

Bakker en ezzel viccelodtem a férjemnek, amikor nem találtunk semmi nevet a 2. fiunknak 😂😃

Hogy az első Dominik, akkor a 2. legyen Dominic , a 3. meg majd Dominque 😆

(Szerencsére találtunk más nevet :D )

2019. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy tudtam eddig, hogyha két... Áhh, én nem tudok magyarázni, ugorjunk a példára. :D


Tehát én úgy tudtam eddig, hogy csak ilyen verziót lehet tesóknál:


1.gyerek: Kováts Diána Flóra

2.gyerek: Kováts Flóra Diána


Tehát két keresztnév, csak megcserélve őket. De akkor azt mondjátok, hogy lehet mindkettő gyermek Kováts Diána? :O


Volt barátosnémnak van nagy családja (nem "C"-k), íme a tesók nevei:


Patrícius, Patrik, Alexander, Alex, Alexandra


Ha a P-s srácok után lány született volna, akkor Patrícia lett volna a csajszi.

2019. máj. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a második keresztnevük ugyanaz:Ármin Pál,Medárd Pál és két hónap múlva születik a harmadik fiam,aki Vendel Pál lesz.
2019. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%
2 keresztnévvel lehet, csak 2. gyereknél felcsereled a keresztneveket
2019. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Csak 2. keresztnévnek lehet ugyanazt adni.. Amennyiben apa és anya ugyanaz. Úgy tudom, hogy ha az anyja neve más akkor lehet. Tehát egy férfinak két különböző anyától lehet Kis István nevű gyereke.
2019. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
55%

Anno a nagymamám mesélte, hogy a faluban volt egy testvérpár: Hilda és Hildegárd (-német nemzetiség). Kb ugyanaz a név.

És ott olvastam a Henriett és Henrietta testvérpárról.. ott se komplettek a szülők.

2019. júl. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!