Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha ennyire...

Mi a megoldás, ha ennyire eltérnek a 2. gyerekről alkotott terveink a párommal?

Figyelt kérdés

Szakításon kívül, mert nagyon szeretem a páromat, de most ebben nincs kiegyezés, hátha itt tud valaki okosat mondani, estleg volt ilyen helyzetben.


Én 28 éves férfi vagyok, párom 25 éves. 7 éve vagyunk együtt és van egy 4 éves kislányunk.

A párom mostanában folyon 1 téma körül kering: jöjjön a 2. gyerek. Nem anyagi megfontolásból tartom korainak, 24 éves koromban örököltem dédapámtól egy házat, amit kemény munkával mostanra újítottam fel az utolsó deszkáig, kialakítottuk az udvart, mindent ami az álmunk volt, berendeztük szépen. Nagyon le volt lakva. Én szakácsként dolgozom Ausztriában (ingázom, de nincs messze, 20 perc autóval, Osztrák határszél), a párom a rendőrségen dolgozik irodán. Viszont ugye korán is jött a kislányunk, amit nem bántam meg, mert ő a mindenem, de mellette tényleg baromi sokat gürcöltem, hogy a ház tip-top legyen, mert nagyon le volt lakva, a főállásom mellett erdőre jártam ki melózni, pizzát hordtam ki stb. Most már a kislány is nagyobbacska, rengeteg program tudunk menni és olyan nyugis. Dolgozgatunk, hétvégén állatkert, játszóház, lovasudvar vagy akár ketten is el tudunk menni wellnessezni, túrázni, mert már elvan a kislányunk a nagyiknál 1-2 napot. Picit féltem ezt és úgy érzem, van még időnk... A párom látszólag beletörődött, de mégis olyan furcsán viselkedik. Fogamzásgátlót szed, mostanában már olyan érzésem is van, hogy direkt nem szedi be, folyton babaruhákat nézget az interneten és újszülött kislány babaszobára terveket (nem a lányunk miatt, ő most kapott teljesen új szobát), babakocsik között válogat. Már megfordult a fejemben, hogy gumival védekezem, de félek a rekaciójától, hogy hazugnak tartom, hogy nézem ki belőle, hogy nem veszi be a gyógyszer stbstb... Tényleg tartok ettől, olyan a 2. gyerek körüli témában, mint egy megszállott, kb 2 hónapjra másról sem szól az életünk.


Szerintetek mi lehet ilyen helyzetben a megoldás?

Nem arról van szó, hogy nem akarok másodika. Csak még kicsit később. Mondjuk 1-2 év múlva. Szerintem még bőven időben lennék és maradna időnk felnőttesebb dolgokra is, mielőtt újra picit háttérbe szorulna a "szórakozás". Ezt tudja ő is. Szakítani nem szeretnék semmiképpen, mert most ez tényleg így van, de amúgy nagyon harmonikusan élünk, nekem ők a mindeneim.



2019. máj. 4. 18:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Próbáld megbeszélni vele. Mondd el, hogy te miért nem szeretnél még, és próbálj érzelmileg is hatni rá. Nyugodtan mondd el, hogy csalódnál benne, ha teherbe esne, és nem tudnál ugyanúgy nézni a gyerekre, ha akaratod ellenére "készült".

Ha ennek ellenére sem bízol benne, akkor nincs más megoldás, mint gumit húzni. Neki is meg kell értenie, hogy egy ilyen átveréssel tönkretenné a kapcsolatot, és valószínűleg végül egyedül maradna két gyerekkel. Ha nem tervez átverni, akkor nem kellene felháborodnia a gumi miatt. Nyugodtan mondhatod, hogy te nagyobb biztonságban érzed magad, ha duplán védekeztek. Egy gyereket ketten kell akarni. Ha ezt nem érti meg, akkor sajnos hiába próbálsz szép szóval hatni rá.

2019. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
A megoldás, ha ezt vele beszéled meg. Tűzzetek ki valami határidőt, szerintem attól ő is lenyugszik.
2019. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is ez jutott eszembe, amit első válaszadó írt elsőre, de kicsit módosítok rajta.


Ha gumit húzol, mert nem bízol benne az pont annyira tönkrevághatja a meghittséget, mintha ő nem szedi be a fog.gátlót. Nem tudod megkerülni: muszáj erről beszélnetek, és közös nevezőre jutnotok. (Én inkább megállnám és nem szexelnék addig, az szerintem kevésbé sértő, mint gumit húzni.)

2019. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nehéz... :)
2019. máj. 4. 19:15
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

A datumkituzes szerintem jo otlet!

Pl megbestelitek h szeptembertol mehet elesben! Mire itt a baba, az meg pont 1-2ev ;)

2019. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Mind a ketten nagyon fiatalok vagytok, még első gyerekhez is szinte.


Védekezz minimum megszakítással.

2019. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
35%

Az 1-2 év igazán nem sok.

De a másik szempontot nézve már lehet, hogy sok lesz a gyerekek közti különbség.

6 éves a nagy mikor jöhet a tesó, 7-8 éves is lehet mire megszületik a baba. Így már nem nagyon tudnak együtt játszani.

Nálunk 3 év van a gyerekek. 1 évet jártak közösen oviba is. Szeretnek együtt játszani, szeretik egymást. Dr néha látom a 8 éves lanyon, hogy más iránt érdeklődnek, ugye már más dolog köti le őket.

2019. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyire bántana téged ha jönne a második baba? Mindenképp beszéljetek erről és tűzzetek ki egy időt, kössetek kompromisszumot. Erre nincs más megoldás. Ha óvszert húzol azzal nagyon megbántod.

Beszélj vele sokat erről, hallgasd meg az érveit.

2019. máj. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy bántana. Csak most jó picit a nyugi és a szabadság. Most már akkora a lányunk, hogy el tudunk menni vele pl nyaralni úgy, hogy az tényleg pihenés, persze ehhez hozzásegít az is, hogy hihetetlenül jó természete van, nyugodt és nincsenek vele gondok. Ezt a fajta szabadságunkat féltem egyelőre.

Persze vannak egy pici babával is csodás élmények, tudom én, átéltem és még akarom is akár többször is, de most tényleg az van, amint fentebb írtam. :) Én is megálltam a töménytelen munkával, csak a szakmámmal foglalkozom, így marad időnk egymásra is jobban, mehetünk jobbra-balra hármasban, kettesben.

2019. máj. 4. 23:52
 10/27 anonim ***** válasza:
Ez tényleg beszéjétek meg tüzetek ki egy dátumot .mikortól probálkoztok,minél később kézdtek próbálkozni annál nagyobb korkülönbség lesz 2 gyerek közt ,
2019. máj. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!