Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti lemondanátok a gyerekről,...

Ti lemondanátok a gyerekről, ha nem lenne meg a megfelelő anyagi háttér?

Figyelt kérdés
Saját lakás, autó, megtakarítás csak a 30-as évek végére jönne össze, de mondjuk akkor már nem szülnétek gyereket.
2018. okt. 13. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Ha nagyon vágynék a gyerekre, akkor inkább keresnék egy gazdag párt. De tényleg.
2018. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Soha.
2018. okt. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy, a pénz nem minden. Nekünk pl. nincs autónk, tökéletesen megvagyunk tömegközlekedéssel, ha valami sürgős van akkor meg ott a taxi. Sőt, saját lakásunk sincs , igaz mi külföldön élünk és itt az emberek legnagyobb része bérel, így nincsenek helyhez kötve. Úgyhogy ezek egyáltalán nem feltétel.
2018. okt. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Semmiképpen. Nem is mondtam le. Nyilván ésszerű keretek között, nem a semmire, azért legyen hova hazamenni.

De a gyerekek mellett is lehet folyamatosan építeni az anyagi hátteret, sokkal jobban állunk most 2 gyerekkel, mint az első előtt.

2018. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem feltétlenül. Ha negyvenes éveimben lesz, hát akkor, anyám is későn szült, nincs azzal baj, max. alapos vizsgálat, hogy ne betegen szülessen, de az fiatalabbaknak sem árt.

Nem igazán vagyok szívbajos ilyen dolgokban, ha pedig egyesek emiatt belém fognak kötni, az nem az én problémám lesz. Az ismerőseim inkább biztatnak, hogy szüljek, csak még nincsen meg minden feltétel.


De ha tényleg kifutok az időből a saját véleményem szerint (vagy a működésem szerint, egyszer eljön a klimax s nem mindenki esik könnyen teherbe előtte sem), akkor nyilván lemondok róla, örökbe fogadni nem akarok, max. távolabbi pótanya lennék hirtelen, egyszer voltam is, de inkább barátnőség volt, nagy korkülönbséggel :)

2018. okt. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Ez így baromság. A kérdésnek akkor van értelme, ha úgy teszed fel, hogy hónapról hónapra élve mernél-e gyereket vállalni. Rohadtul nem ott kezdődik a csóróság, hogy valakinek nincs autója és saját lakása. Sőt, egy autó pl viszi a pénzt rendesen. Karbantartás, biztosítás, üzemanyag. Ha valaki elfogadhatóan keres és inkább tömegközlekedik, több marad a zsebében. És nagyon sokan túlélték már autó nélkül a gyerekkel...

szóval, hacsak nincs nagyon gáz helyzet (éppenhogy csak meg tudok élni), én vállalnám a gyereket luxusháttér nélkül is.

2018. okt. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Amikor gyerekünk lett, nekünk sem volt saját lakás, sem saját autó, megtakarításunk volt, de bár nem túl sok, de volt. Viszont volt rendszeres jövedelem, amiből meg tudtunk élni, így gyereket vállaltunk. Aztán az évek során amit kerestünk, munkahelyen jutalmakból tettünk félre, ezután lett saját autó, jelenleg, ha lenne megfelelő ház, csak még nincs, akkor pedig már menne a saját ház is.

Tehát attól, hogy valakinek nincs saját lakása, autója, az még nem jelenti azt, hogy nincs meg a megfelelő anyagi háttér, ha egyébként ezen kívül mindent meg tudnának adni a szülők a gyermeküknek (mi megtudtunk és jelenleg is megtudunk), tehát a gyerekük minden alapvető dolgot megkapna és csak utána lenne meg a saját ház, autó.

Viszont ha az alapvető dolgokat nem tudnám neki biztosítani, akkor nyilván eleve ott kezdődik, hogy nálam nem lenne miről beszélni, hisz védekeznék, hogy ne is kerüljek ilyen helyzetbe.

2018. okt. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Én se látom ezeket feltételnek. Ha van normális munkátok, kerestek annyit, hogy el tudjátok tartani, kicsit félre tudtok tenni, lakhatás megoldott (akár albérlet is), szerintem nyugodtan lehet vállalni.

Amúgy csatlakozom a 4-eshez, gyerek mellett is feljebb lehet jutni, mi most várjuk a második babát, 3x annyi az összbevételünk, mint az első előtt. Akkor még nem volt autónk, azóta van, és épp saját házat nézünk, sokkal jobban élünk. Ettől függetlenül az elsőnek is megvolt mindene.

2018. okt. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%
Igennle, ne kelljen nélkülöznie.
2018. okt. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Ezek nem feltételek.

Baba mellett is lehet saját laskásba költözni, autót venni, építeni az egzisztenciát.

2018. okt. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!