Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha ennyire...

Mi a megoldás, ha ennyire eltérnek a 2. gyerekről alkotott terveink a párommal?

Figyelt kérdés

Szakításon kívül, mert nagyon szeretem a páromat, de most ebben nincs kiegyezés, hátha itt tud valaki okosat mondani, estleg volt ilyen helyzetben.


Én 28 éves férfi vagyok, párom 25 éves. 7 éve vagyunk együtt és van egy 4 éves kislányunk.

A párom mostanában folyon 1 téma körül kering: jöjjön a 2. gyerek. Nem anyagi megfontolásból tartom korainak, 24 éves koromban örököltem dédapámtól egy házat, amit kemény munkával mostanra újítottam fel az utolsó deszkáig, kialakítottuk az udvart, mindent ami az álmunk volt, berendeztük szépen. Nagyon le volt lakva. Én szakácsként dolgozom Ausztriában (ingázom, de nincs messze, 20 perc autóval, Osztrák határszél), a párom a rendőrségen dolgozik irodán. Viszont ugye korán is jött a kislányunk, amit nem bántam meg, mert ő a mindenem, de mellette tényleg baromi sokat gürcöltem, hogy a ház tip-top legyen, mert nagyon le volt lakva, a főállásom mellett erdőre jártam ki melózni, pizzát hordtam ki stb. Most már a kislány is nagyobbacska, rengeteg program tudunk menni és olyan nyugis. Dolgozgatunk, hétvégén állatkert, játszóház, lovasudvar vagy akár ketten is el tudunk menni wellnessezni, túrázni, mert már elvan a kislányunk a nagyiknál 1-2 napot. Picit féltem ezt és úgy érzem, van még időnk... A párom látszólag beletörődött, de mégis olyan furcsán viselkedik. Fogamzásgátlót szed, mostanában már olyan érzésem is van, hogy direkt nem szedi be, folyton babaruhákat nézget az interneten és újszülött kislány babaszobára terveket (nem a lányunk miatt, ő most kapott teljesen új szobát), babakocsik között válogat. Már megfordult a fejemben, hogy gumival védekezem, de félek a rekaciójától, hogy hazugnak tartom, hogy nézem ki belőle, hogy nem veszi be a gyógyszer stbstb... Tényleg tartok ettől, olyan a 2. gyerek körüli témában, mint egy megszállott, kb 2 hónapjra másról sem szól az életünk.


Szerintetek mi lehet ilyen helyzetben a megoldás?

Nem arról van szó, hogy nem akarok másodika. Csak még kicsit később. Mondjuk 1-2 év múlva. Szerintem még bőven időben lennék és maradna időnk felnőttesebb dolgokra is, mielőtt újra picit háttérbe szorulna a "szórakozás". Ezt tudja ő is. Szakítani nem szeretnék semmiképpen, mert most ez tényleg így van, de amúgy nagyon harmonikusan élünk, nekem ők a mindeneim.



2019. máj. 4. 18:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Húzz gumit és garantálom, hogy nyugtod lesz. Hamarosan. Ugyanis tutira elhagy, ha nem rögtön, idővel. Akkor oda mehetsz majd és azt dolgozhatsz amit csak akarsz.
2019. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%

Hogy te mekkora tuskó vagy utolsó.

Mégis mi mást kellene csinálnia, ha ő MÉG nem akar másodikat, és az az érzése hogy a nője trükközik a fogamzásgátlóval? Jézusom.

2019. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Na jó, lehet enged, de boldogtalan lesz. Ha szabsz egy határidőt, azt fogja állandóan várni, nem lesz jelen, és azt sem garantálja senki, hogy te készebb leszel rá egy év múlva. Mondjuk jobb megoldás nemigen van
2019. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tuskó, csak láttam már párszor élesben működni ezt az ösztönt, és éltem is át. Ennek a férfi nem lehet a győztese, vagy a nő megy tönkre benne.
2019. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező nem azt mondta, nem akar második gyereket, csak nem most még, mert élvezni akarja, hogy vége a sz.aros pelenka napoknak.

Ha ezt a kedvese nem éri fel ésszel, akkor mehet is amerre akar.

2019. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem ugyanaz, de nálunk tervezett babára mondta, hogy vetessük el, várjunk két évet, nem gondolta, hogy ilyen gyorsan összejön. A válaszom az volt, ha közülük kell választanom, még csak el sem vagyok hajlandó gondolkodni. Mindig is nyugodt, türelmes, csendes voltam, most viszont erélyes voltam és megmondtam ami a szívemen volt. Elhagytam, 2,5 hónapja már. Pénteken megláttam sörözni a haverokkal és arcon köptem. Később aznap szintén egymásba botlottunk, azt sem tudta hogyan csússzon térden hirtelenjében.

Jó, az más mondjuk, hogy én nem szedtem semmit és ő ezt pontosan tudta. De érted... Nálunk igazam van, de egyébként is egy nő ilyenkor kifordul magából. Nem alkuszik. Mondjuk ő a meglévő gyerek és némi hitegetés hatására talán fog, de ha ő szedni fogja a tanít rendesen, és te mondod azt, hogy nem vagy mégse kész, ne lepődj meg, ha repülni fogsz, mint a macska dolgát végezni, vagy megcsal, vagy depressziós lesz.

2019. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
15,menni is fog, ezt ti nem éritek fel ésszel
2019. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Engem áltattak épp eleget, és nem tud érdekelni bárki is mit akar később,még ha magam mondom sem, a majd az majd lesz, a dolgok meg változnak.
2019. máj. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

"Pénteken megláttam sörözni a haverokkal és arcon köptem."


Suttyóék akcióban :D

2019. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
62%
Ez igen, hallod.
2019. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!