Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz felülvizsgálat:...

Táppénz felülvizsgálat: Hétvégén ellenőrizhetik, hogy itthon vagyok-e?

Figyelt kérdés

Mielőtt még megköveznétek a sztori a következő: Gyesen vagyok a kislányommal+ 9es kóddal táppénzen (orvosilag is indokolt, de feküdnöm nem kell). Ma voltam az első táppénzes papíromért és az aszisztens fél mondattal megemlítette, hogy épp most kereste a kartonom, mert felülvizsgálat lesz, siettem, így abban a pillanatban nem is igazán jutott el az agyamig, mit is mondott, de aztán csak befészkelte magát a gondolat a fejembe, hogy vajon a munkahelyem "rámküld valakit"(nem volt ak elragadtatva, mikor bejelentettem, hogy újra babát várok és táppénzre megyek)

A táppénzes papíron a kijárási idő 9-11, amit, akinek van 2 éves gyereke tudja, hogy nem nehéz betartani, legalábbis én szinte 0-24/7 itthon vagyok, holnapra viszont azt terveztük, hogy elmegyünk egy gyereknapszerű rendezvényre, tőlünk kb. fél órányi autóút. Viszont egész nap azon kattogok, hogy lemondjuk-e (a kislányom biztos szomorú lenne, ígysem tudunk olyan felhőtlenül játszani mióta babát várok) vagy elmehetünk,mert hétvégén nem fogak csengetni ilyen ügyben. Tudom van, aki nyaral meg jön-megy 9es táppénz alatt, de én nem vagyok ilyen bátor...

Bocsi, hogy hosszú lett, és köszön a válaszokat.



2019. máj. 10. 21:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Elolvastam en is a jogszabalyt ( bar nekunk van munkajogi allasfoglalsunk a , ezert irtam a kedvesen lepontozott valaszomat, hogy nem mehet ki csak ugy a munkaltato hozzad.)

Eloszor a dokid es a felulvizsgalo orvos látogatHAT meg teged. Akik nyilvan nem fognak akkor amikor kijarhatsz, de amúgy soha. Ez utan ok allast foglalnak majd tajekoztatjak a munkaltatot aki 8 napon belul fellebezhet.

Es mondom 99,9%, hogy a kutya sem fog feled nezni, plane nem holnap. A munkaltato meg nem is mehet. O max kotekedhet. Vagy ezt hogy kepzeled? Bekopog mr fonok, nincs ott senki, rendort hiv, feltorik a hazad, kepeket csonalnak rola hogy nem vagy otthon, kozjegyzot, papot is hivank, hogy igazukat bizonyitani tudjak? Nonszensz. Megirja a felulvizsgalo doki a papirok alapjan, hogy beteg vagy oszt kalap kabat.

2019. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a főnök nem fog idejönni, nem is ez volt az elképzelés, bár tény tök jól leírtad 😂 Tudom, hogy a felülvizsgaló doki jöhet és nem akkor fog mikor kijárhatok, de ez ugye nem egy 2 órás program lenne...

Mindenesetre elmegyünk, max. megjárom és marad csak a GYES összege szülésig, nem fog jól esni, de éhen nem halunk...

Egyébként a vicc az, hogy én ezen kattogok egész nap, eközben van egy kolléganőm.m szintém 9es táppénzen, aki Londonból posztolgat képeket...🙄

2019. máj. 10. 22:28
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
30 napot meghaladó keresőképtelenség esetén kötelező a felülvizsgálat. Ellenőrzik a javaslatot, stb, ha indokolt, a követlezőre behívnak és megnéz a felülvizsgáló főorvos.
2019. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A felülvizsgálat azt jelenti, hogy a regebb óta táppénzen levő betegeket fogadják egy vizsgálatra, ahol megállapítják, hogy szükséges e továbbra isntappenzen maradni.

Táppénz ellenőrzésről nem fog neked az asszisztens beszámolni. Azt amuyg a munkáltatod kérvényezi és egészen biztosan nem egy hét táppénz után.

2019. máj. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ezért is lepődtem meg, mert csak április 23-tól vagyok táppénzen...
2019. máj. 11. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!