Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy baba megoldás...

Szerintetek egy baba megoldás lenne a problémámra? Annyira vágyom rá

Figyelt kérdés

Idén januárban kirúgtak az egyetemről (6/6 vizsgás voltam egy tárgyból), és azóta itthon vagyok. Igaz, hogy beadtam ugyanoda a jelentkezésemet, meg még 2 szakra, de egyikben sem vagyok biztos, nem érzem azt, hogy "igen, ez az én utam". Csak közben az itthonlét sem elégít ki, nem szeretek eltartott nőként lenni. Mármint ebből nincs gond köztem, és a barátom között, de nem elég az, hogy délelőtt főzök, sütök, aztán barátnőzök, vagy edzek/olvasok/sorozatozok. Most elkezdtem nyelvet tanulni, de nem kapok annyi házit, hogy rendesen lekössön.


Viszont egy kisbaba ha itt lenne, az lefoglalna. Van egy barátnőm, két kislánya van (3 és 1 évesek). Sokat vannak itt, vagy vigyázom rájuk pár órát, és imádok velük lenni, nem érzem tehernek egyáltalán. Mindig fiatal anyuka akartam lenni, talán tényleg ez lenne a nekem való. A barátom és köztem már szóba került párszor ez, ő sem zárkózik el a dolog elől, de néha bizonytalan is vagyok. Hogy azért mégis jól jönne egy diploma még akkoris, ha nem dolgoznék a szakmámban, és mindenképpen kis korkülönbséget szeretnénk a gyerekek között. Két gyerek mellett pedig még egy alapszak sem olyan egyszerű... De aztán látom azt, hogy más anyukák mennyire boldogok és felszabadultak (pl. legközelebbi példa a párom anyukája, vagy akár az enyém). Meg hogy azután is tanulhatok, ha a gyerekek már 'kirepültek', de akkor 40+osként lehet nem lenne már olyan könnyű visszaülni az iskolapadba...



2019. máj. 12. 14:44
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
96%
Nem lenne megoldás rá.
2019. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
98%

Gyereket nem unaloműzésnek kell szülni, de nem ia menekülésként, ahogy te akarod, mert az egyszerűbb lenne mint elvégezni egy egyetemet...

Ha már most sem visz rá téged a lélek arra h elvégezz egy sulit ami diplomát ad, akkor 40 évesen, két kamasz gyerekkel még úgysem fogod. (mint ahogy pár év múlva két pici mellett sem)

Arra egyébként esetleg nem gondoltál h elmenj legalább dolgozni és ne otthon ülj? Nem biztos h egyből a babavárásba kell menekülni mert ahhoz kell (legalábbis a megkezdéséhez) a legkevesebb erőfeszítés. Egyébként egy baba/gyerek nem csak álom és mese.

2019. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Nem igazán kapnék sehol annyira jó fizetést, amiért megérné elmenjek dolgozni 8 órában.
2019. máj. 12. 14:56
 4/43 anonim ***** válasza:
95%
Rémes ötlet
2019. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%
Attól hogy szülsz még ugyan úgy eltartott leszel. Tehát nem ez a megoldás. Végzettség nélkül meg mégis milyen fizetést vársz?
2019. máj. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
93%
Egy gyermek semilyen problémára nem megoldás!!!
2019. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
92%

“...nem szeretek eltartott nőként lenni.


Nem igazán kapnék sehol annyira jó fizetést, amiért megérné elmenjek dolgozni 8 órában.”


Aha, mindent érték.. Most akkor találd már ki, hogy mi is van. Diploma nélkül ne is várd, hogy óriási nagy pénzeket kapj, sokszor még diplomával sem kap az ember olyan fizut, amit szeretne, de ha annyira zavarna, h a párod tart el, akkor nem azon nyafognal h nem kapsz fel millakat, hanem elmennel szépen dolgozni.

Gyereket pedig nem unaloműzésből kell szülni, ha elmennel dolgozni máris nem unatkoznál, de hát láthatóan ez eszedben sincs...

2019. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Igen, de mégis máshogy telnének a napjaim, lenne célom, dolgom. És nem csak várnám, hogy hazaérjen a párom, vagy hogy ráérjen 1-1 barátnőm.
2019. máj. 12. 15:30
 9/43 anonim ***** válasza:
95%
És mit fogsz csinálni ha egyedül maradsz egy gyerekkel mert a pasid megunja hogy eltartson életed végéig?
2019. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Nem nagyon fogja megunni, de köszi az aggódást. :)
2019. máj. 12. 15:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!