Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkavállalo köteles munka...

A munkavállalo köteles munka idő alatt elengedni védőnőhöz vagy vizsgálatra ugy hogy nem kell szabit kivennem?

Figyelt kérdés
2019. máj. 18. 09:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
72%
A kerdésből nem egyertelmű a terhesgondozás. A kérdés nem a terhesség rovatban van feltüntetve. A 6 éves gyereket is el kell vinni védőnőhöz statuszra.
2019. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Hű,elég megosztó válaszok. Termeszetesen nem csaszkálnék sehova,csak a vizsgálatra mennék. Csak ugye elsőnek megyek vedőnőhöz,most meg veszek ki szabit de hosszú távon ennyi szabim nincs,es sokáig tervezek dolgozni. Mivel nőgyogyaszhoz magánba járok es este ezert a kérdesem max a védőnőt,cukorterhelést érinti. Azert a fél 1 óráert meg kár egy nap szabi.
2019. máj. 18. 10:24
 13/35 anonim ***** válasza:
80%

Orvosi vizsgálatra el kell engednie, de utána vissza kell menned. Tehat nem egesz napra mesz, arra tenyleg ott a szabi.

Viszont a vedono nem orvos, szoval itt a kiskapu szerintem. Igy jobban jarnal, ha muszakon kivul mennel. En mindig igy inteztem, amig dolgoztam.

2019. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Nem tudok munkán kívül menni mert napközben "rendel" én pedig 8-16ig dolgozom.
2019. máj. 18. 11:15
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Gondolat ébresztőnek.

2019. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 2017ben úgy volt nagyobb cégnél,hogy a terhesség egész ideje alatt 4 igazolást vihettem,amit elfogadtak.Tehát ha védőnő 9 kor volt,bértem dolgozni fél11re,a kiskönyvvel igazoltam,megkaptam a teljes fizut.Háziorvos,vérvétel ugyanez,amit csak munkaidő alatt lehetett intézni. Nőgyógyász melón kívül volt.Hugom most terhes,nagy cégnél náluk is úgy van,kötelezőkre el kell,hogy engedjenek munkaidőben,és nem vonhatják le.
2019. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Ez nem gondolatébresztő!

Felelős emberben fel sem merül,hogy ne menjen a vizsgálatokra,es miert szabadítaná még a gyermekjoletet,gyamhivatalt is magára?

2019. máj. 18. 11:57
 18/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm 16os :)
2019. máj. 18. 11:58
 19/35 anonim ***** válasza:
72%

Csak a kötelező vizsgálat időtartamára köteles elengedni, erre az időre távolléti díj jár.

A plusz magánorvos, babamozi nem ez a kategória.

2019. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
78%

Jézusom, azért ilyeneket ne keverjünk már ide, hogy az ombudsman szerint kötelező-e. Az teljesen másra vonatkozik! Mindössze annyi, hogy hivatalosan nem minősül veszélyeztetésnek egy-egy kihagyott vizsgálat, és jogellenes valakit emiatt zaklatni, gyereket védelembe venni. De ez teljesen más lapra tartozik.

A terhesgondozás során a protokollban benne lévő vizsgálatokra a munkáltatónak el kell engednie a kismamát. Pont. A védőnői látogatások ebbe beletartoznak. Pont. Védőnő esetében pláne nem lehet azt mondani, hogy menjen délután, mivel a védőnők mind egytől egyig a hivatali munkaidő alatt dolgoznak, és nincs "magán" védőnő. De még arra sem kötelezheti senki a kismamát, hogy orvoshoz magánba menjen, márpedig a tb-s rendelés nagy valószínűséggel szintén munkaidőben lesz. Ezekre a vizsgálatokra neki joga van elmenni, és nem kell rá szabadságot kivennie.

2019. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!