Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkavállalo köteles munka...

A munkavállalo köteles munka idő alatt elengedni védőnőhöz vagy vizsgálatra ugy hogy nem kell szabit kivennem?

Figyelt kérdés
2019. máj. 18. 09:16
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
32%

Nekem pl havonta kellett mennem orvoshoz és védőnőhöz. Ez 9 hónap alatt 18 alkalom. Plussz a szűrések és a végén a napi nst-k... Nem hiszem hogy egy évben ennyi szabadságot bárki áldozna erre.


De ha csak az előirt kötelező vizsgálatokat számolom, az hivatalosan

1. trimeszterben 4 vizsgálat ( labor,uh,gentikai uh,fogászat) 2.trimeszterben 3 vizsgálat (labor,terheléses cukor, uh) 3. trimeszterben min 5 vizsgálat ( labor,uh,38. héttől a heti nst-k).

Ha csak ezeket összeadom az is 12 alkalom. És ez a minimum ha minden rendben, nem vagy pl veszélyeztetett.

2019. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Nekem nincs 30 nap szabim ellenben nyáron 2,5 hónapot kell megoldanunk a férjemmel,a többiről nem is beszélve.Nem is erdekel te hogyan oldod meg,de az én szabijaimat ne te akard beosztani. Egyéb még amibe belekötnél?

Hihetetlen,hogy minden kérdésnel van egy ilyen magát okosnak érző megmondó ember...

2019. máj. 19. 08:57
 33/35 anonim ***** válasza:
19%
nem fogok kötekedni,oldd meg akkor ahogy tudod....munkaügy,HR osztály hivd ahogy akarod,és ők megmondják a tutit...
2019. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Bocsi,de ki az a hülye,aki nem megy el a védőnőhöz?Kötelező.Nem azt mondom,hogy 25ször,de amennyit a kismama állapota meghatároz,annyiszor kell!Vérnyomásmérés,vizelet ph,panaszokat írja a kiskönyvbe,szívhangot hallgat többször is.Nyilván nem passzióból.Ha valami problémát lát,küld a nőgyógyászhoz vagy háziorvoshoz!

Kérdező,az biztos,hogy a 12.hétig 1 nőgyógyász,1 védőnő,1 labor van,ha nem akarod bejelenteni,vagy szabi,vagy táppénz.Nekem rugalmas munkaidőm volt,csúsztattam(persze bizonyos kereteken belül,így azt még 2 gyerkőc mellett is le kellett dolgoznom),de én tudtam,hogy nálunk hogy működik a kismamáknál ez a dolog,előttem 2en is terhesek lettek.

Másik javaslat,hogy hiperszuper titkosan érdeklődsz a HR-nél,magánjelleggel.

2019. máj. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Lemaradt 16os voltam.
2019. máj. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!