Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan, miként tudom azt...

Hogyan, miként tudom azt elérni, hogy a gyerek apjànak semmi köze nelehessen a lànyomhoz? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Volt egy kapcsolatom. Amiből született egy lànyom. 2hónapos terhes voltam amikor egyedül maradtam vele.

Azóta a lànyom 5éves. Apuka 18 éves koràtól a börtönt jàrja màr 30éves. Kijön bent van. Életében làtta a lànyom 2 alkolommal. Az 5év összesen ha 8 hónapot töltött vele természetesen nem egyhuzamban. Lassan 2 éve van egy új pàrom,együtt élünk. Nagyon szeretik egymàst a lànyommal,apja helyett apja. Azt is mondja neki. A biológiai apuka meg tudta,h van egy màsik kapcsolatom (bentről fenyegetőzik) ez meg az lessz ha kijön. A gyereket régóta nem làtta(nem hordombe)

A kislàny nem is emlékszik rà. Meg vert màr a gyerek előtt is.

És kiderült időközben,hogy olyan dolgokat tett mikor a gyerekkel ment valahovà(mikor kisebb volt)

Amiért most is bent van. Ha kijön félek,hogy elviszi és simàn nem hozza vissza mert megteheti. Hogyan tudom megoldani,hogy nejöjjön a közelünkbe? Félek tőle..elég sok rosszdolgot kinézek belőle. Féltem a lànyom is. Van valami hivatalos dolog amit elehetne intézni?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!



2019. máj. 19. 13:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%
Az apa szülői felügyeletének megszüntetését és talán távoltartást is kellene kezdeményezni - mivel ha jól értem, bántalmazta és ráadásul büntetett előéletű is, jó esélyeid vannak szerintem, de biztos, hogy bizonyítanod is kell az állításaidat. Én is úgy tudom, hogy van ún. panasznap a bíróságokon, ahol ingyenes segítenek neked, mi a menete, persze gyanítom gyorsabb, ha ügyvédet fogadsz. Ha sikerül, a gyermeket örökbe tudja fogadni a párod, de én a helyetekben el is költöznék.
2019. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem javaslom, hogy a bíróságra írj levelet, mert ez lassú folyamat és nagyon nehéz laikusként tájékozódni. Ha válaszolnak is, nincs annyi idejük, hogy mindenkinek mindent részletesen elmagyarázzanak.

A legjobb, ha keresel egy ügyvédet, aki az első pillanattól tud segíteni. Ha anyagilag nem teheted meg, fordulhatsz gyerekvédő vagy bántalmazott nőkkel foglalkozó szervezetekhez, akik ilyenkor segítenek a jogi ügyekben, de akár pszichológust, átmeneti "búvóhelyet" is tudnak biztosítani,ha szükség van rá.


A megoldás, ha kizárólagos felügyeleti jogot kapsz, amit súlyos esetben akár távolságtartási végzéssel is kiegészíthetnek. Ha van rá esély, hogy az apa lemondjon az apai jogairól, az új párod örökbefogadhatja, és onnantól kezdve minden kapcsolat megszűnik köztük. De ezt csak akkor lehet megtenni, ha hajlandó lemondani róla, az új párod pedig örökbefogadja. Ehhez házasnak kell lennetek.


Ha ügyvédhez vagy bírósághoz fordulsz, nagyon fontos, hogy pontosan, érthetően és őszintén fogalmazz, különben nem vesznek komolyan. Tehát akkor mondd, hogy kétszer látta a gyereket, ha valóban csak két alkalommal látta. A szakértők észre fogják venni, ha túlzol, vagy nem pontosan fogalmazol, és a gyerek kerül veszélybe, ha emiatt elküldenek.

2019. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
A helyi családsegítőbe, ha besétálsz, tudnak segíteni, és van ingyenes jogi segítségnyújtás is. Ők megírják helyetted a kérelmet, ha te nem tudod. Ügyvédhez ne menj, mert az hatalmas lehúzás a semmiért. Én a végén az ingyenest se vettem igénybe. Röviden bementem a Fővárosi Törvényszékre, ott elmondták mit kell csinálni. Megírtam, beadtam. Enyém a gyerekek feletti kizárólagos felügyeleti jog.
2019. máj. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

12!


Nem sima levelet fog írni, hanem egy beadványt gyermekelhelyezesre. A bíróság meg nem válaszlevelet küld, hanem az időpontot a tárgyalásra és hiánypótlást.

2019. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!