Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon hagynád ėjjel ugy...

Otthon hagynád ėjjel ugy egyedül a 4-5ėves gyereked (miutan elaltattad) hogy a párszáz mėterre lakó szomszėdnal vagy, a bėbiőrön keresztül látod hogy minden rendben vele, ha felėbredne akkor 1percen belül otthon vagy?

Figyelt kérdés
2019. máj. 20. 13:25
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ült az ágyamnàl én se estem kétségbe. De itt az egész házból eltűnnek a kedves szülők.
2019. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
97%

Maddie McCann neve gondolom mindenkinek ismerős...


A kistarcsai Pannikáról is sokan hallottak.


Többet nem akarok hozzátenni, én a 9 évesemet fényes nappal úgy hagyom itthon 1-2 órára, hogy 10 percenként hívom telefonon + társasház, ismerünk minden szomszédot, valaki mindig van itthon. De ez nekem nagyon kiveri a biztosítékot.

2019. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
21%

Hat nem tudom, én 9 évesen hazamentem a suliból, megmelegítettem a kajámat, ettem és vártam haza Anyut. 11 évesen a kutyust is levittem... 12 évesen egyedül jöttem haza sötérben erdős részen majd busszal a sporthelyről, és egyedül mentem el a meccsek előtti talira, Anyu elmondta, hogy kell menni. Ez akkor fővárosunk közepén sem volt extrém, más is ezr tette...

Nekem a 10 perces hívás nem menne, de a posztban leírt szitu már a másik oldal.

2019. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
a szülők a gyerekük születese előtt eléggé bulizósak voltak és nemigazán tudtak erről lemondani. Nem voltak rá felkészülve hogy mivel jar egy gyerek felnevelese. nem is akarnak többet. ami nagyon jó döntés.
2019. máj. 20. 19:07
 25/42 anonim ***** válasza:
33%

Párszáz méterre nem


Csak a szó szerint szomszédba simán..nálunk


Az nálunk ugyanannyi, mintha az udvarban lennék.


(1500 nm)


Szénmonoxid nálunk lehetetlen, fütésközpont másik épületben vab

Nem tud kiesni az ablakon..

Stb


Ha kamerás bébiőr, ami walkie talkie-ként is működik, akkor..

Plusz tudni kell, hogy átalussza-e jellemzően az éjjelt..

Mert ha óránként kel, akkor inkább ne..

2019. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
84%

Én nem attól tartanék, hogy fölébred, és sírni kezd. Persze ez sem jó, pláne, ha gyakran megesik, és sokára jön oda a szülő.

De én inkább attól félnék, hogy fölkel, csinál valamit és baj éri. Egy 4-5 éves nagyon sok mindent el tud érni. Netán magára ránt egy porcelán vagy üvegtárgyat. Esetleg olyan sérülés éri, amitől elvérzik, ha nincs ott időben felnőtt segítség.


A legdurvább eset, amit hallottam, hogy egy lakásban egyedül hagyott kisgyerek félt a sötétben. Mikor felébredt, félelmében felkapcsolta a kislámpáját. A kislámpa feldőlt. Az átforrósodott része hozzáért valami könnyen gyulladó anyaghoz (papír vagy műanyag volt, nem emlékszem). Egyszóval tűz keletkezett és a kisgyerek bennégett. :-(

Az tény, hogy ha 1 perc alatt hazaérnek a szülők, akkor szinte bizonyos, hogy még a baj megtörténte előtt hazaérnének. De mondom, nekem az nem lenne kikapcsolódás, ha folyton lesnem kell a bébiőrt. Nekem az a kikapcsolódás, ha biztonságban tudom a gyereket. Pl. mert nagymama ott alszik, vagy ilyesmi. Tehát én nem hagynám ott ilyen helyzetben, amit a kérdező írt.

Arról nem is beszélve, hogy nem mindegy, hogy mi az ok. Egy buli (vagy akár sok buli) számomra nem létkérdés. De adódhatnak olyan helyzetek, amikor az ember jobb meggyőződése ellenére kénytelen kis időre magára hagyni az alvó kisgyereket. Mivel én eleve ideges lennék, amíg vissza nem érek, ezért szórakozás miatt föl se merülhetne ilyesmi.

2019. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
szerintem előbb utóbb az ember figyelmėt elvonja a társaság, vagy akivel beszélget. es lehet pont abban a 10 percben törtenik valami a gyerekkel..
2019. máj. 20. 20:45
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Bármi történhet.
2019. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
35%
Amikor én 4-5 éves voltam, simán felkeltem reggel egyedül és lementem a csigalepcsőn játszani a nappaliba. Nem rántottam magamra semmit, nem gyújtottam fel semmit, ha ébren volt a 3 éves húgom, ő is jött velem. Anyuék addig aludtak. De ennyi idősen elküldtek boltba is simán. Egy évvel később egyedül jártam iskolába is. 20 év alatt ennyire önállótlanok lettek a gyerekek, vagy csak a szülők hiszik ezt?
2019. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
42%

Ugyan ez, amit az utolso irt.

Csak 16 vagyok, de 4-5 evesen, felkeltem reggel (delutan mar nem aludtam otthon), es lementem a foldszintre, hogy egyek egy peksutit, vagy a fagyasztobol malnat es joghurtot. Esetleg gabonapelyet ha volt otthon.


4-5 evesen mar boven magatol oltoztem, mert az oviban csak az mehetett uszni akit nem kell oltoztetni. Ezert akar az udvarra is kimentem jatszani. Furodni is megfurodtem, elmagyaraztak, es en is ezerszer lattam, hogy hogy nyilik a csap, hogy ne forrazzam le magam. Egyedul a hajamat segitettek megmosni mert hosszu volt.


Nem voltal az anyam a valagamban egesz nap, es nem pesztralt folyton, pont ezert lettem onallo. Biztos agyok benne, hogy ha minden percben a keresemet leste volna meg ma is o kotne a cipofuzomet.


Es igen, tobbszor atment a szomszed boltba, mert tudta, hogy nem vagyok akkora retardalt, hogy magara gyijtsam a hazat.


Lehet, hogy csak en vagyok itt a nagy kiraly, de egy ertelmes gyerek sem kozveszlyes, csak ha ugy van nevelve....

2019. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!