Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon hagynád ėjjel ugy...

Otthon hagynád ėjjel ugy egyedül a 4-5ėves gyereked (miutan elaltattad) hogy a párszáz mėterre lakó szomszėdnal vagy, a bėbiőrön keresztül látod hogy minden rendben vele, ha felėbredne akkor 1percen belül otthon vagy?

Figyelt kérdés
2019. máj. 20. 13:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
44%
29,30as valaszolokkal teljesen egyetertek! 4-5 eves koromtol egyedul jartam oviba, igaz csak 5-7 percre volt a lakasunktol, de akkor is. A boltba is elkuldtek vasarolni teljesen egyedul. Egyedul is hagytak ennyi evesen 1-2 orara mert tudtak hogy semmi hulyeseget nem csinalok es tudok magamra vigyazzni, mert ugy neveltek fel. Hala Istennek! 7-8 evesen mar neha csinaltam magamnak szendvicset a suliba hogy anyum inkabb pihizen egy 15 percel tobbet. Ha edesanyam kesett a sulibol(pedagogus volt) akkor ha hirtelen nem volt fott kaja otthon csinaltam magamnak rantottat vagy tukort tojast. A kesz eteleket megmelegitettem magamnak es ettem egyedul. Ennyi! A mai gyerekek is kepesek ugyanigy mindenre csak a szulok mindentol ovjak oket es mindent a szajukba raknak ami szerintem nem normalis.
2019. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
69%
Aha utolsó..és édesanyád pedagógusként hagyta hogy otthon egyedül gyufával játssz hogy begyújtsd a tűzhelyet ugye? Jó nagy felelőtlenség.
2019. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

azzal egyetėrtek, hogy a gyerekeket önnálloságra kell nevelni.

Na de azt nem gondolom hogy az a normális, ha egy 4-5 ėveset egyedül engedjük boltba, vagy órakra egyedül hagyjuk otthon. arról nem beszélve aki ezt megteszi és épp akkor törtėnik vele valami, akkor emiatt felelősségre is vonják. Sajnos volt már erre nem is egy pėlda.. És kivancsi lennėk az a szülő aki ilyet tesz, utána hogyan számol el a lelkiismeretėvel..

2019. máj. 21. 18:56
 34/42 anonim ***** válasza:
24%
És erre az a megoldás, hogy 0-24ben a gyerek seggében vagyunk 18 éves koráig? Így nem csoda, ha a legtöbb szülő idegroncs, a legtöbb gyerek meg életképtelen. Fel kéne fogni, hogy egy gyerek se hülye, csak még kicsi,de a maga szintjén mindent felfog. 5 évesen már simán tudnia kéne pl kaját csinálni magának, vagy leküldeni tejért.
2019. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

senki nem irta hogy az a megoldás hogy egy gyerek mellett kell lenni egesznap felnőtt koráig!

De remélem neked nincs gyereked. mert ha igen, es vele is ezt csinálod, akkor tuti feljelentenek gyereked veszélyeztetėse miatt..

2019. máj. 21. 20:33
 36/42 anonim ***** válasza:
39%
Van, több is, és köszönik, önállóbbak mint a korosztályuk 95%-a. Ezt a feljelentgetést se értettem sose, milyen jogon mégis?
2019. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
76%
Az hogy valaki önállóbb mint a korosztály 95 százaléka, számomra nem pozitív jellemző, pedig én sem az elkényeztetés pártján vagyok.
2019. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az.
2019. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
29%

Hat a pedig az onallosag egy igazan pozitiv jelzo.

Az ellentete az anyuci pici babacskaja akitnek a popsijat torlik 10 evesen is mert hat naaaa...


Egyebkent meg ha gaz tuzhely lett volna azt en se mertem volna meggyujtani.. de esetleg hallottal mar keramialaprol? Tudod ahhoz nem kell hatalmas tehetseg, hogy erintos gombokat felnyomkodj 9ig...

2019. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
52%

Az önállóság egy spektrum. És van egy mértéke, ami adott korú, karakterű gyereknek ideális. Nem igaz határ nélkül, hogy minél több annál jobb.

A gyereknek gyereknek kell lennie, nem kis felnőttnek.

2019. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!