Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt anyukak, segitenete...

Tapasztalt anyukak, segitenetek donteni?

Figyelt kérdés
A helyzetem az hogy eddig harom muszakban dolgoztam aztan most meglett az elso babank, parommal ugy terveztuk hogy 3 evig maradok itthol vele gyeden. A helyzet hogy ha eltelik a harom ev mar nem dolgozhatok harom muszakban es a munkamban egy muszak sajnos nem megengedett. Illetve ha megengednek az is ugy nez ki hogy hajnali 4-tol lenne delig tehat az sem jo,de sehogy sem megoldhato hogy 8-tol 4-ig sajnos. Tehat munkat kell valtanom (amugyis terveztem mar,csak a gyed miatt nem leptem) de viszont szakmam szerint en bolti elado vagyok. A problemam az hogy egy olyan allas kellene ami 8-tol 4-ig tart es igy a picurt eltudnam vinni oviba majd es negy utan haza. Gyed alatt lehet letenni gyorstalpaloin valami ertelmesebb szakmat? Ami kb 2 ev? Vagy a gyed miatt ezt nem engedik? Szakmamban sajnos a muszak 6-tol 6-ig van mindenhol tehat az is kilove :(.. Ki mit dolgozik? Hogyan oldottatok meg az oviba jarast es az allasotokat? Annyira ketsegbe esett vagyok hogy majd nem lesz munkam :/ raadasul a szakmam sem annyira szupi es a mostani helyemen sem lesz maradasom. Aki tud varom a tanacsokat
2019. máj. 23. 01:16
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Most kezdem el az óvodai dajka OKJ-t. Nálunk hiány van belőle. Igaz, hogy nem fizet sokat, de nálunk 3 gyerek van, és a bruttó a nettó, így elég lesz.

Ahol én kezdek majd, oda veszik fel a legkisebbet.

Így nem lesz gond, ha szünet van, minden hétvége szabad, és nem lesz gond, hogy ki tudja oviba vinni.

2019. máj. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na en is ilyesmi munkara gondoltam vagy valami irodaira,csak sajnos nemtudom pontosan mihez milyen OKJ kellene mert en is arra gondoltam hogy elvegzem ott,vegulis mas valasztas nemigazan van.
2019. máj. 23. 05:37
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Én is dettó,mint az első. Elvégeztem a dajka tanfolyamot,most a fiam ovijában dolgozom. Gyes lejárta után én sem tudtam 3 műszakba visszamenni. Arra figyelj viszont hogy a dajka állások legtöbbször kihalásos alapon ürülnek meg,ha tudsz szerezz protekciót a gyakorlati időd alatt,mert itt nálunk legalábbis,rokont,ismerőst részesitenek előnyben. Egyébként pedig szerintem jól fizet ez a munka.
2019. máj. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos én is hasonló cipőben járok,annyi különbséggel,h nem 3 műszakban dolgoztam,hanem mindig reggel 6-kor kell kezdeni. Mivel a férjem is reggel 6-ra jár,így nem tudná egyikünk sem bölcsibe vinni.

Ha a tanfolyamot munkaügyi központon keresztül akarod elvégezni,akkor csak gyes alatt teheted meg és regisztrált munkanélkülinek kell lenned,tehát fel kell mondanod. (Érdeklődtem nálunk a munkaügyi kp.-ban,ezt mondták)

Én is ilyesmi tanfolyamot gondoltam elvégezni,vagy pénzügyi ügyintéző vagy vmi hasonlót. És bizony kezdek félni,mert ősztől már csak gyest kapok,a bölcsihez munkaviszonyt kell igazolni,de új munkahely vagy tanfolyam mellett nem tudom még,h pl.a beszoktatási időszakot hogyan oldanánk meg.

2019. máj. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell kétségbeesni. Válassz olyat amit szívesen csinálnál. Én gyes alatt is tanultam, szociális gondozó ápoló lettem, időseknek segítek hetfotol pentekig 8-16ig. A dajka is jo de ott két műszak van,az egyik 6-tól kezdődik,a másik 18ig tart. Általában. Erdemes ezt is belekalkulálni mert 3 év ovi gyorsan elmegy,hogy sulival össze egyeztethető-e.

Ha lenne hozzá eszem pénzügyi-számviteli ügyintézőit,majd utána mérlegképes könyvelőit végeznék. Ezzel normál nappali munkarendben mindig el lehet helyezkedni.

2019. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogyha megtanulsz egy nyelvet (leginkább is angolt) nagyon jól ez alatt a 2 év alatt az OKJ mellett, akkor B tervként egy multihoz is jó esélyed van, és ott az irodai munkaidő pont 8-tól 4-ig van. Sőt, van, ahol otthonról is lehet dolgozni egy idő után. Szóval én ezt tanácsolnám. Mondjuk egy pénzügy-számvitel OKJ és egy jó angoltanár, aki odajár hozzád egy héten 2-3 alkalommal.
2019. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszike mindenkinek nagyon halas vagyok,igazabol persze mas munkakhoz lenne huzalmam de ami jobban erdekelne az mas munkarendben van mint a 8-tol 4-ig igyhat csak ezek johetnek szoba amiket ti is soroltatok. Angolul tudok szerencsere igaz nem magas szinten csak nehany mondat es es kissebb beszelgetesek erejeig. Koszi mindenkinek a valaszokat
2019. máj. 23. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!