Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák, akik egyáltalán nem...

Anyák, akik egyáltalán nem akartatok gyereket, de lett! Megbántátok? Ha visszatekerhetnétek az időt, máshogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Első sorban azoktól kérdezem, akik később sem tervezték, de "besikerült", vagy a férj nyomására mégis bevállalták annak ellenére, hogy igazából nem akartak.

Előre is köszönöm őszinte válaszaitokat!



2019. máj. 24. 03:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Van ilyen ismerosom, szereti a gyereket nagyon de.... nagyon nem tudja kezelni es nevelni latszik rajta, hogy igazabol sose akarta. Nem is ugy viselkedik vele mintha a gyereke lenne. Na meg ott mar a ferj is lelepett..... ez is biztos kozre jatszik azert, hogy aki eroltette az hagyta ott utana.
2019. máj. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

Van ilyen ismerősöm, folyamatosan a gyerek fejéhez vágja, hogy elrontotta az életét.

Én is gyermekmentes nő vagyok, semmilyen körülmények között nem vàllalnàm be. A gyerek is érzi, hogy nem várták, még akkor is, ha nincs kimondva. Senkinek sem jó.

Ha besikerül (bár vannak elég biztos fogamzásgátló módszerek) el lehet vetetni akár. A férj meg nem lenne a férjem, már az első komoly beszélgetéskor elmondtam eddig a mostani és korábbi parjaimmak is, hogy nem szeretnék gyereket.

2019. máj. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Én akartam gyereket, de nem ilyen korán. Amikor elmentem a nőgyógyászhoz és elkezdtem csinálni az abortuszhoz a dolgokat már 10 hetes voltam, előtte volt egy nagyobb kiadásom így nem volt pénzem abortuszra, és szégyelltem meg mondani a nagyszüleimnek. (Ők neveltek mert én is nem várt gyerek voltam.) Majdnem a terhességem végéig kételyeim voltam hogy tudom vagy akarom-e ezt az egészet. Onnantól hogy megszületett imádom. Mára nem tudnám elképzelni az életemet nélküle. Főleg mivel valószínűleg már az apjával szakítottam volna, mivel sok problémánk volt akkor. De utána mindketten változtunk. (Mielőtt jönnének hogy miért nem védekeztünk, óvszer volt mindig, nem is tudtuk hogy kiszakadt.) De anyukámmal ellentétben én nem fogom neki hangoztatni hogy, nem várt gyerek.
2019. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
És hogy a kérdésedre válaszoljak, nem csinálnám máshogy. Mivel, az érettségit már levelezőn gyerek mellett végeztem el. Most kezdem majd az üzletvezetőit,ha nem lett volna valószínűleg nem lenne érettségim, sem szakmám sem jogsim. Hisz nem volt kiért össze szedni magamat. :)
2019. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Én is mindig csak halogattam a gyerekvállalást. Aztán mikor besikerült nem mertem vállalni a 3. abortuszt, ezért megtartottam (féltem, hogy később meg, ha szeretnék, már nem lehet). A terhességnél egyáltalán nem éreztem, hogy bármi anyai ösztön elindulna bennem. Megszületett a lányom és még mindig csak kötelességnek éreztem. Aztán eltelt 1-2 hónap és valami megváltozott. Imádom a gyerekem, közhely, de igaz, ölni tudnék érte. A legjobb dolog ami velem történt, hogy Ő van.
2019. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok. Ez a nem várt csoda, egyébként már 22 éves egyetemista hölgy :-). És az akkori pasim sem segített sokat, hiszen ugyan 8 éve együtt voltunk, de nem akart gyereket. Én pedig lemondva a gyerektartásról vállaltam. 3 éves korában pedig betoppant az életünkben a szó legszorosabb értelemben vett APA, akivel azóta is harmonikusan boldogan élünk.
2019. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Én egy 22 éves lány vagyok aki egy baleset volt. Anyám sose mondta, hogy szeret mindig is rideg volt velem, sőt hozzám sem ér mióta eltudom látni magam. Szinte naponta elmondja nekem, hogy egy senki vagyok, apám meg sosem volt, külföldön él amióta eszemet tudom és már 6-7 éve nem láttam.
2019. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a harmadik gyerekem lett így. Nagyon magam alatt voltam végig a terhesség alatt. (későn vettem észre). Aztán szülés előtt bekerültem kórházba ahol olyan szobába kerültem akiknek gondjuk volt a terhességükkel, bevéreztek, beültetéses, veszélyeztetett terhesek. Akkiknek minden pénzt megér hogy életben maradjon a magzatuk. Akkor döbbentem rá hogy itt vannak ezek az emberek akiknek minden vágyuk hogy egészséges gyerekük legyen, nekem semmi bajom a terhesség alatt, babával is minden ok és én nem örülök? Na akkor volt nálam a 180 fokos fordulat a depressióból aztán megszületett onnantól tudom, hogy a világ legjobb dolga ami történhetett velem, hogy kaptam két lány után egy kisfiút. (most 7 éves ). Imádjuk egymást.
2019. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

A sógornőmről tudok mesélni. Kb. 0% esélye volt hogy teherbe essen, ezért nem is védekeztek, de nem, is volt oda a gondolatért. Viszont valahogy az élet úgy hozta, hogy megváltoztak a körülmények, közben lefogyott nagyon sokat, és becsúszott akkor amikor a legkevésbé jött jókor.

Én úgy vettem észre hogy kicsit sem örült a váratlan esetnek, de szuper anya lett, és tudom hogy nem fordítaná vissza az időkerekét már semmiért. Isten adományának tekintette, mert tényleg az ő esetében igen kicsi esély volt rá. Míg túlsúlyos volt, nem volt menzesze.

Még egy példa egy női ismerősöm, mondjuk úgy barátnő volt:

Véletlenül esett teherbe egy tiszavirág életű kapcsolatból, és ezt a férfi nem vállalta fel, teljesen magára hagyta. A nő el akarta vetetni, de már késő volt. Egész terhessége alatt az volt a terve, hogy adoptálja. Erről rengeteget beszélt a kismamás időszaka alatt, én nem is tudtam elképzelni hogy nem lehet benne semmi anyai ösztön. Én igyekeztem lebeszélni erről, de látszólag tántoríthatatlan volt.

Aztán megtörtént a csoda egy pillanat alatt, amikor a gyermeket először meglátta, megérintette, és a korábbi terve egy szempillantás alatt feledésbe merült.

Azóta is egyedülálló anya, de ANYA nagy betűkkel, és nem adná semmi pénzért senkinek. Ez többé szóba sem került. Szerintem ő meg úgy fogja fel, hogy neki ez lett a küldetése, és megtalálta benne a boldogságát, mert sajnos pasik terén nem tud sikerrel járni. Különösen ragaszkodó természete van, amivel elüldözi a férfiakat, de ezt a felhalmozódott szeretet mint át tudja irányítani a gyereknevelésre.

2019. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
41%
Ha már igy sikerült fogadd el és örülj neki. És várd a "nagy találkozást".Soha vissza nem térő pillanat.
2019. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!