Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2.5 éves gyerek étkezése?

2.5 éves gyerek étkezése?

Figyelt kérdés
Akinek ennyi idős gyereke van leírna egy átlagos napot, hogy mit és főleg mennyit eszik a gyerek? Köszönöm
2019. máj. 26. 11:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%

Az enyém nagyon jó evő, azért azt leírom , hogy külföldön lakunk, itteni hozzátáplálást követtem tehát nem az édes gyümölcsöket kapta mint az otthoni hozzátáplálási szokás, ami 50 éve elavult.

Cukrok, csokik , tejszelet, túró rudi és társai, nincsenek , nem is voltak. És nem, nem vagyok egészségmániás de nem szoktatom hozzá ezekhez kiskorában is nem cseszem el a fogait.

Már hároméves ezeketeteket egész öt évesn is kb.


Reggelire, babáknak való müzli, ebben van zabpehely, még vagy négy féle gabona, aszalt gyümölcsök, darált magvak mint például darált mogyoró ( nem a földi, ami allergén !!) , Kókuszreszelék, stb. ezt teszi natúr görög joghurttal és benne egy banánnal. Minden reggel ezt kéri.


Délelőtt eszik gyümölcsöt ami vagy egy alma, most a szezonnak megfelelően eper de lehet szilva, szőlő, még egy barnán, amit kér és ami van itthon.


Ebéd, hús, hal, mindenhez párolt zöldség ( Itt az óvodában iskolában és később a munkahelyen is három féle párolt zöldség a köret) , ha viszont úton vagyunk ami egy héten legalább négy- öt nap akkor szendvicset eszik, ez teljeskiörlésü kenyér, sajttal. Felvágottat nem eszünk , én vegetáriánus vagyok úgyhogy ilyen szemetet nem adok neki sem.


Délután vagy megint gyümölcs, turmix, ha a varosban vagyunk akkor fagyi.


Este mindig főtt étel van, ha délben is az volt akkor annak a maradéka.


Majdnem felnőtt adagokat eszik. És igen, eszik néha csokit, meg fagyit, ezek nem minden naposak és sosem az étkezések között. Figyelek , hogy ne vegye semmi el az étvágyát.


Úgy érzem megteszem amit tudok , hogy egészségesen étkezzen. Én magam már 15 éve nem élek otthon, tehát a zsíros, sült, olajos dolgokról már régen leszoktam nem csinálunk ilyeneket.


2,5 éves koráig szoptattam reggel meg este. Sima tejet nem szereti, de annyi tejterméket eszik hogy bőven megvan a kálcium. A fél literes görög joghurt elfogy három nap alatt úgy, hogy csak ő eszi. Emellett legalább két étkezéshez eszik sajtot, tejfölt.


Inni kizárólag vizet, régebben szerette a gyümölcslét amit én csinálok az itthoni gyümölcscentrifugával, de már nem kéri. Szörpöt meg társait én sem ittam már több mint 10 éve, úgyhogy nem is veszek.

2019. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%

Az amit az elso irt, jo de ne legyen ilyen cukros a reggeli, pl aszalt gyumolcsot ne, foleg ne jovhurttal!!

Ez igy kifejezetten rossz!


A reggeli legyen inkabb felvagott, szalami kenyerrel es zoldseggel! Ehez mehet egy kis tej vagy tea vagy viz.


2,5evesen azt eszi, amit mi.

2019. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%

Jah meg raadasul banan is ott figyel meg a reggeliben, ez mar tenyleg tulzas!! Fagyi se kell egy 2,5evesnek!

Nem voltam eleg figyelmes elso olvasasra, tul sokat irt...


Tizoraira mennjen a friss gyumolcs!!


Dobsz egy emailt, atkuldok egy jo mintat.

2019. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
2,5 évesen mindhárom gyerekem már bőven azt ette, amit az egész család.
2019. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igazából a mennyiség érdekelne a legfőképp, hogy kinek mennyit eszik a 2.5 évese, úgy gondolom, hogy nálunk nagyon kevés a mennyiség.. Nem is hízik rendesen. Valami ötletetek nincs, hogy mit csináljak, hogy többet egyen?


Egyébként az alábbiak jók szeritnetek? :

Pl. 1 szelet kenyér reggelire sajttal, sonkával, 2 deci teával, vagy friss gyümölcslével, tízórai 1 db gyümölcs (pl. alma), ebéd valamilyen leves, és hús körettel (ebből mennyit kellene megennie?) uzsonna megint mondjuk egy szelet kenyér valamivel, vagy joghurt gyümölccsel, vacsi pedig megint főtt étel.


Ez így jó lehet?

2019. máj. 26. 12:17
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Többet eszik mint a majdnem 4 évesem. :D

Legyen az étrendjében hús, hal, tejtermék, zöldség, gyümölcs és jó napot. A mennyiséget bízd rá.

Egyébként ez egy jó kis oldal az adagokról. Jóval kevesebb is elég lehet, mint amennyivel az átlag tömni szeretné a gyerekét. Persze ha ennél jobb evő (és nem elhízott) se kell sírni:

[link]

2019. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Mai menü a 2.5 évesemnek:

Reggeli: rántotta újhagymával egy szelet kenyér belseje, két szelet paradicsom pár falat retek. 2 deci víz


Tízórai eper 6 szem és kettő darab korpovit keksz


Ebéd, nem tud két félét enni.így húsleves csirke combból és mellből. Pár kocka husi, fél répa és 4 brokkoli rózsa, tésztával lével. Ezután evett még 2 epret.


Uzsi, bolognai ebből 1 műzlis tálnyi lesz és ha jól eszik akkor almalé mellé.


Vacsi, 1 szelet kenyér szalámival, retek paradicsom és tej.

Nem tudok 2 deci tejnél többet megitatni vele. Sajtot is utálja

2019. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7-es: hány tojás a reggeli?
2019. máj. 26. 13:20
 9/20 A kérdező kommentje:
És hány kiló/cm a gyerkőc?
2019. máj. 26. 13:20
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Pff.

Akkor az én lányom fényevő a tietekhez képest.. bármit csinálok nem akar enni, az ebédet jó ha uzsonnára elfogyasztja, vacsora meg...egy két falat a reggeli szintén...

Közbe sem nagyon eszik, esetleg 10 óra körül egy banán.

2019. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!