Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Bori keresztnévh...

Mit szóltok a Bori keresztnévhez? Borbála nem opció, mert a vezetéknév nagyon hosszú.

Figyelt kérdés

2019. jún. 12. 14:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
53%
Borbála/Bori szerintem a legocsmányabb nevek között az élen jár
2019. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
68%

1. nem adnék ennyire nyilvánvalóan becenevet... akkor inkább legyen Bea!

2. ha mindkettőnknek ilyen hosszú lenne a neve, nem adnám kötőjellel, és ezt úgy mondom, hogy a mi gyerekeink is kötőjelesek, de mindkettőnknek tucatneve van, és a kettő együtt 3 szótag...

2019. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább a Bora/Borka neveket választanám.Ezek is rövidek,lehet Borinak becézni.
2019. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
96%
Én se szeretem a beceneveket teljes névként. Hiába van egyre több Panni, Hédi, Bori, nekem ez furcsa. Gyerekként úgyis becézi majd mindenki, illetve felnőttként majd a hozzá közel állók. Felnőttként pl. kocsma pultosként még elmegy, hogy ott mindenki Borinak hívja, de komoly munkahelyen nagyon furán hangzik majd. (Nincs bajom a pultosokkal én is voltam már az, csak szemléltetés miatt írtam.) Kislányként nagyon cuki, de gondolj arra, hogy egyszer felnő. Az én lányomnak is hosszú neve van, mindenki becenevén szólítja, de felnőttként lesz egy normális, vállalható neve.
2019. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. De megkérdezhetném, ki az a bunkó, aki a negatív választ lenullázza? Nem azért írtam ki a kérdést, hogy helyettetek is elvigyem a balhét, mert nektek épp lepontozhatnékotok van. Szégyellje magát, aki ezt teszi.

Egyedül a fogyatékos gyerekesre reagáltam, de még őt sem húztam le, pedig tényleg nem vicces, amit írt. Frusztált válaszolót inkább átlépem. De a helyemben nem kéne nullázni.

Köszöntem mindent! Átgondoljuk, de az a véleményem, hogy valaki itt jött a dr. xy-nal, hogy mire oda kerülne a sor, ami kb. 23-24 évet jelent, egyáltalán nem lesz kirívó egy Bori keresztnév a többi érdekes neveket elnézve. Megint csak egy példa, és tényleg csak példa. Elnézést az összes Majás anyukától. A Maja nekem gyerekkorom méhecskéje. Most meg tele van az ovi Majákkal. A dr. xy Maja sem különb. Vagy de?

2019. jún. 13. 22:23
 26/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem, az se különb.

De attól még, hogy ez a divat, továbbra se tetszik, hogy becenevet adnak teljes névként.

Én Pankát ismerek, (Anna nagymama miatt), de továbbra se értek egyet ezzel, fel fog nőni, s felnőttként már nem olyan aranyos a kislánynév.

2019. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!