Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fordítanak a szülők...

Miért nem fordítanak a szülők kellő figyelmet a gyerekükre nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem irigylem azt a közel 30 millió Ft összegű támogatást, amit a gyereket vállalók kapnak. Viszont az legkevesebb dühítő, hogy egy tömegközlekedeséi eszközön a gyerek más utasok között mászik, ugrál, kiabál. Továbbra sem irigylem azt az adókedvezményekkel akár pár év alatt 100 millió Ft-ra rúgó összeget, ha a szülő a gyereket magához hívja, aki aztán az Ő fülébe üvölt egész úton vagy a járdán az Ő ruháját tépi le vagy biciklizik a lábának. Maximálisan becsülöm, aki ezeket vállalja, de elvárom, hogy ezekért az összegekért cserébe egy másodperc nyugalma sem legyen és a gyereknevelést a többi ember számára transzparens módon végezze.
2019. jún. 12. 18:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván ebben is és minden másban is vannak szélsőséges esetek. A kérdező rém frusztrált, bár ez engem kicsit sem hat meg.

Akiknek még nincs gyereke, mindig azok a legjobb szülők. Én sem voltam kivétel baromira okosakat gondoltam mások gyerek nevelési szokásairól (szerencsére csak gondoltam, és nem hangosan, vagy online csináltam hülyét magamból), aztán anyuka lettem... Aki anya annak be sem kell fejeznem a mondatot, aki pedig nem az, azok kedvéért leírom:... és majdnem minden elképzelésem ment a kukába. Mert bizony ez valóban egy folyamat. A kérdezőnek kár magyarázni igazából mert a saját korlátoltsága miatt úgy sem érti.

2019. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon ritkán látok őrjöngő gyereket boltban, tömegközlekedési eszközön, utcán. Orvosi rendelőben többször,de általában oltás, fájdalmas vizsgálat után. Pedig 4 gyerekem van és folyamatosan van dolgunk, járunk erre-arra.

Egyébként a most tomboló gyerekek még nem az ingyenes 30 millióért születtek (révén, hogy jul 1-től lép csak életbe pl a babaváró hitel). A 100 milliód adókedvezményt meg végképp nem értem. 3 gyerekre jár havi 99 ezer. Ez egy év alatt durván 1,2 millió. 20 éves korig jár, legjobbam harmas ikrek esetén lehet kihasználni,hiszen nagy korkülönbség esetén sokáig csak 1 v 2 gyerekre jár. De feltételezzük, hogy a számító dög szülők direkt hármas ikreket vállalnak az adókedvezmény maximalizálása érdekében, akkor is 20 év alatt ez 24 millió. Hogy jött ki a 100 milliós nagyságrend pár év alatt?

2019. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Két gyerekem után lelkesen gyűjtöm a családi pótlékot és az adókedvezményt, de ha a csedet, gyedet és a gyest is hozzáadom, akkor is rohadt messze vagyok a százmilliótól. Csokot meg nem vettem/veszek igénybe.


Mindezzel együtt próbálom normálisan nevelni a kölykeim, csakhát egyik sem páfrány, úgyhogy néha zajjal járnak.


Mivel nagyon szeretnék 100 milliót és csendes kölyköket, kérlek add kölcsön a varázspálcádat, amivel egycsapásra transzparenssé válunk.


Addig is nevelem őket, többek között arra is, hogy a hozzad hasonló megkeseredett, arrogáns hárpiákat hogyan kell ignorálni.

2019. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%
Honnan tudod h miért nincs nyugton az a gyerek fél percre sem?arra nem gondolsz hogy egyéb probléma miatt?(mert te kivülálloként godolom azonnal felállitod a diagnozist h neveletlen a gyerek,közben pedig lehet mondjuk autizmus a háttérben amiért neked megmagyarázhatatlan az a viselkedés)
2019. jún. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a bajod, hogy nincs, aki felkoppintson, hogy megkaphasd a millióidat. 😏 Elárulom neked, hogy az értelmesebbje nem a pénzért szüli a gyereket, CSEDet, GYEDet, adókedvezményt és hitelt is csak az kap, aki dolgozik. Én felnőtt emberektől is elvárnám, hogy mondjuk számomra "transzparensen" létezzen, nem érdekel senki nyavajája, hogy ki mennyire siet vagy miért tolakszik a buszon, csámcsog az arcomba, tolja a segg..be a bevásárló kocsit sorbanállásnál, de el kell keserítselek egy bolygón élünk... És szerintem az eleven, vagy neveletlen gyerekek a legkisebb probléma a társadalommal...
2019. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%
Én meg elvárom, hogy más is vegye meg a havi bkv bérletet, ne szálljon fel csöves a tömegközlekedési eszközre, felnőttek is tudjanak rajta viselkedni.. Elvárom hogy a kórházban rendesen ellássanak ha már fizetem a tb-t... Elvárom, hogy legyen majd nekem is nyugdíjam, ha már tőlem is vonják a nyugdíjjárulékot... Stb. Stb.... Pont annyi bunkó paraszt gyerektelen felnőtt van, mint gyerekét nem megnevelő szülő...
2019. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%

😃 Hát kérdező, az az érzésem, hogy nyitott szájjal beszaladtál a fszerdőbe🤣

Lehet, hogy aznap már 60milliószor szólt a gyermekére, aztán lehet nem pont előtted akart neki lebszni egyet, hanem megvárta, míg hazaérnek.

De az is lehet, hogy paraszt volt az anyuka, ennyiből nem tudjuk.

Ennyi erővel neked is lehetett aznap rossz napod, de lehetsz simán csak ekkora paraszt is.

2019. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!