Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aggódjak, hogy csak heti...

Aggódjak, hogy csak heti egyszer van széklete?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést az esetleges elírásokért és hosszú leszek. Van egy 5 éves fiam, akinek egészen a pelus elhagyásáig naponta volt normális széklete(előtte semmi gond ezzel) Valami akkor történt a kis lelkében mert elkezdte tartogatni... Nem akart kakilni, se WC-be, se bilibe, se pelusba.. Az elmúlt 2 évben igazi hullámvasútat jártunk be ezzel kapcsolatban. Rengeteg kúpozás volt, egyszer kellett beöntés re vinni. Kipróbáltam mindent(tamarinlax, macrogol, szilvalekvár, actimel.. Stb.) szinte semmi sem hatott, mert lelki eredetű volt a dolog. Időnként javulni látszott a dolog, hajlandó volt pelusba a függöny mögött elvégezni a dolgot. Vt, hogy napi szinten, aztán megint elkezdett ritkulni a dolog.Fél évig jártunk pszichológushoz emiatt, aki kiderítette, hogy valószínűleg a gyermek szorongás miatt van ez. Sajnos az oviban nehezen barátkozik, sokszor elutasítják a társai és ez fusztrálhatja őt. Majd 1 éven keresztül heti egyszer hashajtóztuk, hogy ne kelljen megint a beöntés. Jelenleg ott tartunk, hogy heti egyszer van széklete, és már simán ráül a bilire, néha a WC-re. A két ürítés között nem szenved a gyerek, nem puffadt a hasa, nem fáj neki, szelek is mennek rendesen... Egyszerűen nincs ingere, illetve olyan mintha nagyon le lenne lassul a az emésztése.Vajon ez még normálisnak/elfogadhatónak mondható, tekintve az előzményeket? Akiknek a gyereke volt hasonló helyzetben, tudna nyilatkozni?

#szorongás #széklet #heti egy széklet
2019. jún. 12. 20:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elhagytam, hogy hashajtó nélkül megy a heti egy.
2019. jún. 12. 20:52
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez kevés, ha nem is naponta, de ha egy ember - legyen akár szó egy gyerekről - rendesen táplálkozik, azért 2 naponta van széklete, vagyis az a normális. Én a helyedben elvinném egy gasztroenterológus szakemberhez. Lehet az étrendje sem jó, de az is lehet, hogy valami probléma van az emésztésével.
2019. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok orvos, de szerintem ott a baj, hogy nálatok ez valahogy központi téma lett. Egy öt éves gyereket pedig ne bilire ültess, még ha lenne ingere se tudna normálisan kakilni. Nagy már a bilihez.

Sok-sok rostos étel. Az egy hét elég sok. Hiába írod, hogy nem okoz nála gondot szervezetileg.

2019. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk ugyanez a helyzet, csak kisebb a fiam. Heti 1x kakil, akármit csinálok. Mivel nem fáj neki, nem kemény, és nem szenved ezért én már nem görcsölök ezen. Ismerek olyan felnőttet is, aki csak heti 1x tud.
2019. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már nem görcsölök rajta mert tudom, hogy péntekenként tuti 10000%a produkció. Normális, rostban és levesben gazdag az étrendje, pontosan emiatt is figyelek rá. Nem tudom mit tehetnék még.
2019. jún. 12. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is tartogatta egy darabig. Nála az üveges bébiétel vált be. A kolléganőm fiánál a napi probiotikum adása hosszú távon oldotta meg a gondot.
2019. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
A ritka szeklet urites egy dolog miatt is rossz foleg hosszutavon. A szekletel sok mereganyag tavozik az ember szervezetebol. Minel ritkabb az urites annal tobb mereganyag szivodik vissza a szervezetbe a belen keresztul.
2019. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Ugyhogy en aggodnek a helyedben, mert felnott korara rengeteg problemaja lehet ebol vagy lehet mar sokkal koraban el fognak kezdodni.

Utolso voltam

2019. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mit tudtok javasolni, mit csináljak vele? Adjátok probiotikumot, de ezt egy időben már próbáltuk és semmit nem ért. Adják hashajtót sűrűbben? Az sem egy túl jó opció... Főleg, hogy végre már hashajtás nélkül sikerül neki. Nálunk ez nagyon nagy dolog. Szóval? Ötletek?
2019. jún. 13. 06:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Vidd el szakemberhez!
2019. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!