Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg akkora baj ha tévét...

Tényleg akkora baj ha tévét néz a kicsi?

Figyelt kérdés
Most biztos kapok hideget meleget..4 hónapos a kislányom és nappal nem hajlandó aludni még 20 percet sem, Bogyó és babócával tudom lefoglalni arra a fél órára amíg turbóban főzök és takarítok. Hogy tudnám másképp csinálni? Ha magamra kötöm sír és össze is olvadunk ebben a melegben..pihenőszékben kb 10 percig van el, játszószőnyegen ha nem lát rögtön sír, kb fél órát vagy kevesebbet játszogat el magában. Van még járókája; de abban még nem volt. Ti hogyan oldjátok meg? Csak akkor alszik nappal ha mellette fekszem de amint kiosonok rögtön felpattannak a szemei, ha meg mellette maradok akkor alszik kb 2 órát. Este 9től reggel 6ig alszik..
2019. jún. 13. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
38%
Ezeknél a nagy tv elleneseknél nem is értem miért van tv. Dobják ki. A telefont meg húzzák le a WC-n, hisz az is ártalmas, minek használják. Mikro, laptop kuka. Rádió maradhat az már csak nem árt??!
2019. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem "tv ellenességről" van szó.

Egyszerűen arról, hogy egy 4 hónapocs csecsemőnek igenis károkat tud okozni a tévé.


Ha a kérdés ez lett volna:

"Tényleg ekkora baj, hogy gyrost eszik a kicsi?

4 hónapos a kislányom, keveset szopik, adtam neki pár kanállal a gyirosunkból. Baj?"

Akkor ha leírom, hogy igen, baj, akkor ne egyek gyrost, meg inkább semmi húst, zöldséget, és különben is minek tartok otthon kaját?

Itt sem a gyrosszal lenne baj. Hanem azzal, hogy egy 4 hónaposnak semmi szüksége rá, az ő szervezetére nézve káros, legyen finom bármennyire is. Semmi gond vele, ha később kap. De nyilván nem ugyanannyi krumplit fogsz szedni egy 2 éves, egy 7 éves és egy 14 éves tányérjara.

2019. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
44%
Egy napi 20-30 percről van szó. Ha sokat (ez azért nem sok) nézné a tv-t megértem hogy le kellene hülyézni a kérdezőt de józan ésszel belegondolva ennyi nem árt a kicsinek.
2019. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
56%

A kérdező nem lett lehülyézve. Egyetlen válasz volt ilyen bunkó, de igazából nem is a kérdésre válaszolt csak a frusztráltságát vezette le. Valószínűleg a kérdező is érzi, hogy nem helyes tv-t nézetni egy csecsemővel. Különben nem kérdezné, hanem szó nélkül elé tenné aztán kész. Mint ahogy valószínűleg teszed ezt te is. Te dolgod de ne buzdíts rá másokat. Megkérdezte káros-e. Igen, az. Pont. El lett magyarázva miért. Nem kell "hinni" benne. Ugyanis ez egy tudományosan bizonyított tény. Teljesen felesleges idekeverni a mikrot, mert ennyi erővel idekeverhetnénk a kávéfőzőt is. Ugyanis nagyjából ugyanannyi párhuzam van közte. Vagyis zéró.

Nem vagyok tv ellenes, nekem is van. Pár havonta be is kapcsolom. Ha a fiam nagyobb lesz fog mesét is nézni. De akkor amikor már nem terheli túl az ágyat. 20-30 perc tv egy 4 hónaposnak olyan mintha leültetnélek egy stroboszkóppal szembe és órákig nézetném veled.

A kérdező nyilvánvalóan a legjobbat akarja a gyerekének, megkapta a válaszokat, nem csak a tv szempontjából. Nagyon kérlek ne buzdítsd olyan ostobaságra, hogy nézesse csak. Mert ez nettó butaság lenne. Persze hogy leköti, színes, hangos, villog. De sok kárt okoz.

2019. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rájöttem, hogy ha csak hallgatja a mesét(Bogyó és babócát és magyar népmeséket, olyan nyugtató hangjuk van :)), nem pedig nézi az is leköti amíg hipp-hopp megcsinálok mindent. Igen nem akarok neki rosszat, bár amikor még nem volt ennyi "tanulmány" róla régen minket tesómmal ugyanúgy leültettek a tv elé ameddig anyu főzött. Egyik válaszoló írta a kendőt, amikor a meitait vettem kipróbáltuk azt is tanácsadóval, de a babám olyan nagy hogy lebeszélt róla inkább.
2019. jún. 15. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!