Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti hogyan oldják meg,...

Anyukák ti hogyan oldják meg, ha van egy kicsi babátok és egy nagyobb gyermeketek? Folyt.

Figyelt kérdés
Amióta megszületett a második kisfiúnk azóta a nagyobbikat szinte mellőzi az anyukája. Egy iskolás kisgyermek már tud segiteni, mégis most, hogy jön a szünet, teljesen kétségbe van esve, hogy mit csinál majd a két gyerekkel. A nagyszülők segitenek, neki marad a baba, csak a baba. Lehet, hogy nem tud két gyermeket egyszerre szeretni, ellátni? Nagyon sokat beszélgetek vele, hogy eddig a nagyobbat féltette és most már szinte örül, hogyha nincs vele. Mire gondoljak? Akinek két gyermeke vagy akárhány van, annyit kell szeretni.

#nyár1
2019. jún. 13. 22:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

4 gyerekem van, kb másfél év van köztük. Ketten vagyunk a férjemmel, ő reggel elmegy dolgozni és 5 körül ér haza, én addig itthon ellátom a gyerekeket, főzök, mosok, kisebb takarítást megcsinálom, locsolomna kerti zöldségeket, gyümölcsöket, sétálunk vavy medencézünk a gyerekekkel. Semmi nehézség nincs ebben, imádom mind a 4-et és sosem akartam még egyiket sem lepasszolni.


Onnantól, hogy hazaér a férjem, megoszlanak a feladatok, ő is segít, hol a házimunkában, hol a gyerekekkel. Mert ez egy apa dolga. Gondolkozz el ezen kicsit.

2019. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Azért álljunk meg egy pillanatra. Nem normális dolog az sem, hogy a nagyobb gyerek mellőzve van. Ez egy nagyon szomorú dolog.

Nem magamat fényezem, vagy a páromat, hiszen magunknak vállaltuk a gyerekeket, nem a nagyszülőknek. Még megérteném, ha kétségbe lenne esve, ha a másik max másfél éves lenne, de nem, itt egy 7 évesről van szó, aki nagyrészt önálló. Mert az én 6 ŕvesem pl meg tudja kenni a reggelijét, ha ugy van, vagy tud 1 tál műzlire tejet önteni.

Plusz ne mondja nekem senki, hogy az a pici gyetek nincs el 30 percig, vagy nem alszik, ami idő alatt lehet a naggyal lenni.(Még mielőtt valaki megszólna, tudom, milyen egy extrém hasfájós sírós gyerekkel, ilyen volt a nagy, de mikor hazaért a parom, volt 1-2 óra nyugalmam.)

Borzasztó azt olvasni, ha valahol elhanyagolják a nagyobbat, mert a kicsi megszületett, és akkor a nagy menjen valahova, mindegy, csak ne az anyjával legyen. Minek vállaltak akkor még egy gyereket?

2019. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%
Ez tényleg nem normális dolog, nagyon sajnálom szegény nagyobb testvért. És ha csak 1-2 év lenne köztük és folyton kettővel lenne, és a nagyobbal még megbeszélni sem tudná hogy most várnia kell kicsit? Millióan csináljuk így és közben mégis figyelünk a nagytesó lelkére. Nekem a kicsi tanulta meg hamarabb hogy várnia kell, ő ebbe született, nem dobtam félre a terstvért. De most mit lehet erre mondani, magába kéne néznie a feleségednek.
2019. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
Hogy tanácsot is írjak: a kicsit imádják nézni a tesót, lehet hogy ha a feleséged leülne a fiával játszani, meglepődne hogy a baba vidáman és nyugodtan nézi őket. Ha meg nyűgös, magára is kötheti. Tényleg nem értem, egy ekkora gyerek hogy lehet probléma:(
2019. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

Esetleg apuka vagy a nagyszülő néha elviheti a babát is. Másképp csak a nagytesóra kettesben nem jut ideje.

Neki is feltöltődés lenne az az egy óra a baba nélkül.

2019. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az a tapasztalatom hogy az ilyen anya nem akarja a babát adni, mindig csak a nagyot, pedig ez egy nagyon jó tanács. És aztán csodálkozik hogy a nagy utàlja a kicsit. Én 2 hetesen bébisziterre hagytam a kicsit amíg egy órára elmentem kettesben a naggyal. Neki nagyon fontos volt, a kicsinek meg még mindegy.
2019. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
82%
A kistesó érkezett később a családba, neki kell megszoknia, hogy várnia kell, nem a nagyot kell mellőzni.
2019. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!