Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha az anyuka...

Mit lehet tenni, ha az anyuka a válás után ellenséges, és féltékeny rám? Konkrétan a gyerekek előtt esik nekem

Figyelt kérdés

A párom idén tavasszal vált el a volt feleségétől, aki azóta folyamatosan épül le... Két gyerekük van, 4 éves a kislány, 6 a kisfiú, tehát már nem annyira kicsik, hogy ne fogják fel, mi történik körülöttük. A bajunk az, hogy folyamatosan megy a féltékenykedés, stalkingol a közösségi médiák felületein (kamu profilokról be is szólogat, de amikor mondtam neki, hogy itt vagyok, most mondja nyugodtan a szemembe, nagyon csendbe maradt). Eddig próbáltam kizárni, lepergett rólam, de már ott tartunk, hogy a láthatásokat is zavarja/akadályozná mondvacsinált okokkal. Pl utóbbi 3 alkalom:

-pénteken elhoztuk a gyerekeket, hétfőn mentek volna haza, erre tegnap felhívja a páromat, hogy az anyukája nagyon rosszul van (náluk élnek), és hogy azonnal vigyük vissza a gyerekeket. Nem értettük, hogy mi az összefüggés, mert valószínűleg a meleg miatt volt rosszul, ha meg mentővel kórházba vitték volna, akkor oda minek kellenének a gyerekek?!

-előtte az volt, hogy az én autómba nem engedi a gyerekeket, mert elmebeteg módon vezetek, és hogy amíg a párom vissza nem megy a saját autójával, egyedül, a gyerekek a házból sem mehetnek ki hozzá

-ami a legnevetségesebb volt, hogy írt egy hosszú fenyegető levelet, hogyha még egyszer kiteszek bármilyen képet/videót bármelyik gyerekről, akkor feljelent, mert én ne az ő lányával, meg fiával akarjak nagyobb követőtábort magamnak, és hogy jogi útra tereli majd az ügyet, ha kell az utolsó forintját is ügyvédre költi...


Mindenre irigy, rám, arra amim/amink van, ahová megyünk, hogy éppen mit csinálunk a szabadidőnkben, vagy hogy a gyerekekkel hová megyünk, miket csinálunk. Amíg csak nekünk dumált, nem érdekelt, de mostmár a gyerekek fejét is teletömné a hülyeségekkel, undorító dolgokkal. Hogy mi őt tönkretettük, kisemmiztük, és hogy most a gyerekeire fáj a fogam, ezért szörnyű dolgokat mond nekik.

Aki volt már ilyen helyzetben, ott mi segített, mi hozott változást?



2019. jún. 16. 18:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
59%
Arról nem is beszélve, hogy ha ez a pasi pár hét szomorkodást ér, akkor igazán megérte tönkretenni miatta egy családot...
2019. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
82%

Kétlem, hogy irigykedne..Arra azért valószínűleg rájött, hogy a volt férje egy xar alak.:D Persze ringathatod magad abba az illúzióba, hogy rém irigy rád, de valójában az amit tapasztalsz megvetés irántad és harag a volt párja iránt.

1.Honnan tudod, hogy bármelyik kamu profil az övé volt?

2. Joga van eldönteni, hogy a te profilodra kikerülhet e bármi a gyerekeiről vagy sem.Gondolom a gyerekeket nem ti, hanem ő neveli.Szóval apuka lehet megadta az engedélyt, csak mivel ő gondolom minden második hétvégén kapja őket(jogilag általában így szabályozzák) akkor nem ő az aki ilyenről dönt.

A másik, hogy neked nem lehet gyereked, hogy más nő gyerekéről teszel ki cuki videókat? Talán még büszke is vagy, hogy ni nézzétek ezek azok a gyerekek akik eztán már csak minden második hétvégén találkozhatnak az apjukkal?Provokálsz és csodálod, hogy a volt asszony nem szeret?Tényleg?:)

Őszintén mi hozna változást? Az ha elgondolkodnál a párod remek személyiségén és önmagad emberi mivoltán is.Hozzáteszem, valószínűleg sosem váltok szét mert zsák a foltját megtalálta ebben a történetben.Az is megoldás volna, ha az ex feleség minél előbb rájönne, hogy rátok még haragudni sem érdemes annyira jelentéktelenek és jellemtelenek vagytok, hogy inkább átlépnie kell rajtatok és megtalálni a két gyerekkel a maga útját.

2019. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
87%

#18:

Azért van ez, mert neked a férfi is csak eszköz, hogy rivalizálj a másik nővel. Ahogy most a két kicsi is csak eszköz, hogy rivalizálj az anyával.

Neked az kell, hogy mindenben jobbnak láthasd magad attól, akitől elvetted a férjét. Akkor vagy valaki, ha nála jobbnak látod magad.

Az az undorító, hogy ti TÉNYLEG tönkretettétek azt a nőt és kisemmiztétek. Vagy te azt hiszed, hogy egy fizetésből meg a gyerektartásból kényelmesen élnek?

Azt hiszed, hogy a gyerekek nem veszik észre, hogy kikészült az anyjuk, abban a légkörben élnek, és anyagilag is rengeteget fognak nélkülözni.

Hála nektek.

Földhöz verheted a se99ed, mikor nálad vannak, hogy az anyjuk nem mond igazat, és te nem ártottal nekik. Csak utána ők mennek haza, az apjuk sehol, az anyjuk romokban, és hirtelen semmire sincs pénz, amire addig volt. Szerinted ha azt megértik, hogy a szüleik elváltak, azt nem értik meg, hogy ez a sok rossz változás miattad van?

Vicces vagy.


Egyszerűen fogadd el, hogy a kanodhoz jár egy exfeleség, aki a következő 20 évben ott tesz keresztbe, ahol tud, és kapsz két mostohagyereket, akik megutálnak, és a következő 15 évben minden hétvégédet tönkreteszik.

Edd meg, amit főztél.

2019. jún. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
91%

5 éve csináltam ezt végig, csak a másik oldalon.

Annyi a különbség, hogy eszembe nem jutott lejáratni magam egy ilyen nő előtt. Az exemről meg könnyen lemondtam, mert akit lehet vinni, azért nem kár.

Egy év alatt fordult a kocka. Azóta ő irigyel engem. Férjhez mentem, közös gyerekünk is született, és egy kisebb csoda és jó nagy szerencse segítségével letudtunk minden hitelt és anyagilag egyenesbe jöttünk. Mi már voltunk idén a tengernél, a Balatonról ma jöttünk haza. Ő meg sír, hogy rohadt sok gyerektartást fizetnek (tényleg, elismerem), ezért nem jutnak egyről a kettőre. Se közös lakás, se gyerek, házasságról az exem hallani se akar.

Nem egyedi a történetünk. Több ilyen is van a környezetemben, ahol az anyának új társa lett, kényelmesen élnek, boldogok együtt. Az apa meg csúszik le a gyerektartás miatt, és a nőjével irigykednek, hogy a gyerektartásból megy a habzsidőzsi.

2019. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
82%
23-sal egyetertek!!!!
2019. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Nem kell nekem esni, azért írtam le, hogy irigy, mert ez a fő gond. Mindenki tudja. Ő 35 évesen a szüleinél él a régi gyerekszobájában, nekem nincs probléma az életemmel, karrieremmel, családommal. Egy jó 10 évvel fiatalabb vagyok nála, tehát nem szenvedek a korom miatt sem.


Tényleg hónapról hónapra épült le, már rá sem lehet ismerni a külsejére. Nem bántásként, de ha én egyedül maradnék, inkább próbálnék újra formába jönni, elkezdenék sportolni, csinosabban öltözködni, új frizurát csináltatnék, emberek közé mennék. Nem pedig tennék magasról arra, mit veszek fel, hogy lépek utcára. Vagy éppen a gyerekeire. Mert a kisfiú folyton mondja, hogy otthon sosem játszanak együtt, mindig rájuk van szólva, ha hangosabbak. Semmi programjuk nincs, mindenért kiabál velük vagy az anyjuk, vagy a nagypapa.

Anyagilag mindent megkapnak tőlünk (most rendeltem nekik ruhákat több, mint 80 ezerért, pénteken játékboltoztunk), később lesz lakásuk is, ha ott tartanak majd.

2019. jún. 16. 22:25
 27/51 anonim ***** válasza:
86%

Ugye csak provokálod a népet, és nem vagy egy ilyen érzéketlen agyhalott picha??

Szerinted miért lakik a szüleinél? Na, vajon ki lakik a régi otthonukban? Hát csak nem te meg a főnyeremény fas2id?

És még röhögtök rajtuk?

Igazából a karma már gondoskodott róla, hogy megkapd, amit érdemelsz. De egyre erősebb a gyanúm, hogy csak trollkodsz. Ennyire ostoba nőstény állat a NatGeon sincsen.

2019. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
85%

Hát, ha 25 évesen csak egy majdnem apukád korabeli pasi jutott neked, akkor azért nagy lehet veled a baj:D

Minden esetre látom a lelki szemeim előtt ahogy kuporgattad az anyukád által adott zsebpénzedből a 80 ezret+ valamennyit, hogy be tudd fizetni programokra is a gyerekeket.Meg persze előtakarékoskodsz már most a gyerekek házára..Mi a királyi többes a leírásodban.Nyilván apuka korú párod odaadta a ,,gyereknek" a bankkártyát, hogy ,,játszhasson" vele és ettől azt gondolod te vagy maga a ,,hercegnő".:)))

Szerintem is csak provokálás ez a kérdés.

2019. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
84%

Persze, hogy irigy. Mindent elvettel tole es most nevelhet ket gyereket egyedul. Gyerek nelkul marha konnyu szepnek lenni, sportolni meg egyebek. De ha kettot nevel egyedul, logisztikazik, kieso jovedelem van, haza kell koltoznie stb. Szerinted 1: a pasizason jar az esze?! 2: ha igen ezt hogy a joegbe vitelezne ki???

Szerintem kerdezo te nem vagy egeszen ep. Illetve akkor ezek szerint egy 25 eves hulyegyerek vagy, akinek meg fingja nincs az eletrol.

2019. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

Jajj de vártam már ezt az apukás beszólást, Istenem. :D Igen, mert egy 37 éves férfi az aztán már nagyon öreg, jóhogy nem rögtön a nagyapámhoz hasonlítjátok. A pénztárcámban kutakodás is igazán vall az itteniekre, gondolom mindjárt jön az is, hogy biztos csak a pénze miatt vagyok vele.


Az egyik barátnőm 30 évesen maradt egyedül, három kicsivel (ráadásul az egyik ott még óvodába sem járt a váláskor). Mégis jut ideje magára, és az ismerkedésre is a gyerekek mellett. Mindenkinek arra jut ideje, amire szán. Erről ennyit.

2019. jún. 16. 23:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!