Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha az anyuka...

Mit lehet tenni, ha az anyuka a válás után ellenséges, és féltékeny rám? Konkrétan a gyerekek előtt esik nekem

Figyelt kérdés

A párom idén tavasszal vált el a volt feleségétől, aki azóta folyamatosan épül le... Két gyerekük van, 4 éves a kislány, 6 a kisfiú, tehát már nem annyira kicsik, hogy ne fogják fel, mi történik körülöttük. A bajunk az, hogy folyamatosan megy a féltékenykedés, stalkingol a közösségi médiák felületein (kamu profilokról be is szólogat, de amikor mondtam neki, hogy itt vagyok, most mondja nyugodtan a szemembe, nagyon csendbe maradt). Eddig próbáltam kizárni, lepergett rólam, de már ott tartunk, hogy a láthatásokat is zavarja/akadályozná mondvacsinált okokkal. Pl utóbbi 3 alkalom:

-pénteken elhoztuk a gyerekeket, hétfőn mentek volna haza, erre tegnap felhívja a páromat, hogy az anyukája nagyon rosszul van (náluk élnek), és hogy azonnal vigyük vissza a gyerekeket. Nem értettük, hogy mi az összefüggés, mert valószínűleg a meleg miatt volt rosszul, ha meg mentővel kórházba vitték volna, akkor oda minek kellenének a gyerekek?!

-előtte az volt, hogy az én autómba nem engedi a gyerekeket, mert elmebeteg módon vezetek, és hogy amíg a párom vissza nem megy a saját autójával, egyedül, a gyerekek a házból sem mehetnek ki hozzá

-ami a legnevetségesebb volt, hogy írt egy hosszú fenyegető levelet, hogyha még egyszer kiteszek bármilyen képet/videót bármelyik gyerekről, akkor feljelent, mert én ne az ő lányával, meg fiával akarjak nagyobb követőtábort magamnak, és hogy jogi útra tereli majd az ügyet, ha kell az utolsó forintját is ügyvédre költi...


Mindenre irigy, rám, arra amim/amink van, ahová megyünk, hogy éppen mit csinálunk a szabadidőnkben, vagy hogy a gyerekekkel hová megyünk, miket csinálunk. Amíg csak nekünk dumált, nem érdekelt, de mostmár a gyerekek fejét is teletömné a hülyeségekkel, undorító dolgokkal. Hogy mi őt tönkretettük, kisemmiztük, és hogy most a gyerekeire fáj a fogam, ezért szörnyű dolgokat mond nekik.

Aki volt már ilyen helyzetben, ott mi segített, mi hozott változást?



2019. jún. 16. 18:00
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon vigyázz a szépségedre! Ugyanis más értéket nem tudsz felmutatni.

Nem adok nektek 3 évet, és már nem lesztek együtt.

2019. jún. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
69%

" Mindenkinek arra jut ideje, amire szán."

Itt a lényeg. Anyuka nem a külsejére fordítja azt az időt,hanem a gyerekekre ( a kéthetente hétvége meg nem elég semmire). És gondolom kidobni való pénze sincs új frizurára, csinos ruhákra.

2019. jún. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
77%

Kevesek közül a normálisabb válaszoló voltam.

De te egy igazi hlye pi c sa vagy!!!! A 37 éves férfi nem idős, de a 35 éves nő igen???? Ugye vágod, hogy te is leszel annyi? Huhhhh ez a pasi egy igazi lúzer lehet ha veled összeállt.. sötet beképzelt liba!

2019. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
82%
25 évesen az a legnagyobb bajod hogy egy 35 év nő ellenséges veled meg hogy féltékeny? Az a baj h te egyáltalán nem tudsz bele gondolni annak a nőnek a helyzetébe. Persze hogy épül le, tán örülnie kéne hogy tönkre ment a családja? Ti egy éve vagytok együtt és ahogy írtad "ha elakar menni hadd menjen", és ők hány évig voltak együtt meg voltak házasok? Gondolom legalább 6-7 évig vagy több. Lehet 6-7 év után már te se azt mondanád, hogy hadd menjen. Inkább maradnál háttérbe csöndben egy kicsit, minthogy provokáljad szegény megtört nőt. Lehet lesz az az idő amikor te leszel ilyen helyzetben, na akkor majd gondolkodhatsz hol baxsztad el.
2019. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
90%
Az én apám is lelépett, amikor 3 éves voltam, a szomszéd házban lakó 17 évessel. Összeházasodtak, egy év múlva gyerekük született. Nyilván az én anyám sem örült a helyzetnek, egyedül maradt az ápolónői fizetésével két gyerekkel, ráadásul mindenből kettő kellett egyszerre, mert ikrek vagyunk. De! Apám második feleségének 18 évesen több esze volt, mint most neked Kérdező. Soha nem tolakodott be az életünkbe, soha nem vette át az irányítást. Mindig visszavonult, amikor láthatáson voltunk. Nem bújt be a sarokba, de teret hagyott, megkérdezte mit ennénk, hogy vagyunk, segített ha valamiben rászorultunk(beakadt a hajunk a gumiba, vagy kiöntöttünk valamit, ilyesmire gondolok). De sose jött értünk, ne fényképezgetett minket, és rettentően tisztelte anyánkat a távolból. Anyukám azt mondta, hogy nekik soha semmilyen konfliktusuk nem volt. Ők is elváltak, a csaj megtalálta a boldogságot, született egy rakás gyereke a második házasságából is. Ha találkozunk az utcán köszönünk, érdeklődünk a másik hogyléte felől, ennyi. De én őrá soha nem gondoltam haraggal, anyám sem. Apám utána végighisztizte az életét, hogy 4 gyerek után kell gyt-t fizetnie, és 43 évesen halálra itta magát. A kapcsolatunk gyűlöletteljes lett kamaszkoromtól, de nem a nő miatt. Mit lehet tenni? Valahogy mondjuk így csinálni....
2019. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
80%
Én 25 évesen a pasimmal utazgattam, buliztam, nem nálam jóval idősebb 2 gyerekes apukát csábítgattam és röhögtem az exének a nyomoŕán. Lehet az ex magunkat és odaadja a 2 srácot egy ideig, na akkor majd megnézném milyen okosan állnál az élethez.
2019. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy anonim oldal, ahol mindenkit leminősítesz, holott 1 te is ide írod ki a kérdésed 2 ha olvasgatsz a kérdések között szoktak lenni elég eltérő válaszok, de itt mindenki egyöntetűleg elítél, pedig sok korosztály van fent.

Én is egyet értek a volt feleséggel. Nem raknád ki az ablakba amit tőlem kapnál, ha a gyerekeimmel villognál a neten. Gondolkozzál már el egy kicsit magadon. Meg igen én is edzettem, adok és adtam magamra, de már bocs akinek az anyagi helyzete ezt nem teszi lehetővé a te és a kedves párod hibájából inkább fogd vissza magad. Azért 2gyerek eltartása, felügyelete nem egyszerű és nem éppen ott merül ki a dolog, hogy 2hetente egy pár órát foglalkozol vele vagy egyszer veszel rájuk ruhát. Ooo ha ennyiről szólna az anyaság. 😅🙈 Külső szemmel egy kis kakas vagy aki kapirgál a szemét dombján. Minden elismerésem azoknak a nőknek, akik egyedül nevelik a gyermeküket és lábra bírnak állni. Mert igen a húszas éveiben én is ilyen nagy mellénnyel voltam ám mint te, hogy senkinek nincs aranyból, hogy én bánkódjak. De most azt hiszem 2gyerekkel vakargatnám magam, hogy mi a fenét kezdjek magunkkal, ha apuka, h is mondjam ilyen faxa gyerek lenne. Tanácsolom csak akkor adj ilyen véleményt ha te is benne vagy. Ne legyél ostoba fogd vissza magad.

2019. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, előttem már mindent leírtak. Én csak hasonló "jókat" szeretnék kívánni neked a jövőben, mint az exnek, amit lássuk be neked köszönhet.

Büszke lehetsz magadra, mondhatom.

2019. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is az az egyik legfontosabb erkölcsi elvem, hogy nős pasival nem kezdek, akkor sem, ha állítása szerint már évek óta megromlott köztük a viszony, akár már külön is élnek. Nem, csak a válás után lehet szó köztünk bármiről is.


De!


Az mindenképpen igaz, hoyg elvinni csak azt lehet, aki menni akar, vagy legalábbis könnyű elvinni, mert otthon valami nem jó.


Ne kezdjétek még dobálni a követ, folytatom:) Három gyerekem van, az első többemberes. Az ő születése után kezdődött, hogy minden a gyerek körül forgott, a második gyerekem után hagytam el magam igazán, de nem is a smink és szép frizura a lényeg itt, hanem, hogy amikor egy feleség magát elhagyja, az automatikusna együtt szokott járni azzal is, hogy a férjét is nagyon durván elhanyagolja. Van rá magyarázat az egy (kettő, három, több) kisgyerek, de mégsem jó ebbe a hibába esni. Mi is majdnem elváltunk. Szerencsém, hogy az én férjemben volt annyi gerincesség és szeretett annyir aminket, hogy nem hagyott el, nem csalt meg, de a mostani eszemmel tudom, hogy ezért nagyon hálásnak kell lennem neki, akkor is, ha közös gyerekeink azok, akik "miatt" én annyira elfelejtettem nőnek lenni.


Három hónapos a legkisebb, harmadik gyerekünk. Mostanra értettem meg igazán, hogy én vagyok elsősorban a felelős azért, hogy egyben marad-e a családunk. Nagyon nehéz amúgyis kialvatlanul még korábban kelni, hogy összeszedjem magam, de megéri. Ismétlem: nem csak smink és frizura meg vállalható test ez, hanem nőiesség anyaként is.


Mindezt azért írtam le, mert akármilyen gerinctelen dolog két kisgyerekkel megcsalni, majd elhagyni a volt feleséget, azzal szembe kell nézni, hogy nem véletelnül hagyták őt el. A kérdezőt semmi szín alatt nem mentegetném, de az 100%, hogy ha nem miatta hagyták volna el, akkor lett volna más, a volt feleség életén ez nem sokat változtatott volna.


Azzal is egyetértek, hogy a háttérben maradni, meghúzódni, még véletlenül sem provokálni milliószor helyesebb lenne most, mint más gyerekével közös fotókon tetszelegni.


De a volt feleségnek kell összeszednie magát, talpra állni és nem veszíteni el a méltóságát abban, hogy kicsinyeskedik az új nővel. Annál jobban jön ki ebből a helyzetből, minél több tartással képes elviselni azt az iszonyatosan nehéz helyzetet, amibe került. És halkan jegyzem meg, de ez a legfontosabb szerintem: tanuljon belőle. Ahogy a kérdezőt sem állítanám mintának a lányom elé, bizonya volt feleséget sem a leírtak alapján.

2019. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
59%

Ezt a gondolkodásmódot büntetném, amit utolsó előad.

Össze se tudom számolni, hogy hány nő mondta ezt. Aztán pár évvel később ők lepődtek meg a legjobban, hogy a férjük lelépett mással. Ugyanis azt soha, senki se tudja megadni, ha a férj újdonságra vágyik. Ha a kapcsolatban gond van, akkor vagy rendezni kell, vagy válni, de a félrelépés nem old meg semmit.

Arra is számtalan példát tudok mutatni, amikor a feleség elhagyta magát, hisztis, a házimunkát kerüli, anyának is pocsék, a férje mégis kitart mellette. Pedig ők is találnának sokkal jobbat.


A hűség egy döntés. A másik féltől független. Legjobb példa erre, amikor valakinek még nem volt kapcsolata se, már veri a mellét, hogy a monogámia természetellenes, és nem fog egy embernél leragadni.


Ezzel a csicska mentalitással csak az tud érvényesülni, aki rágörcsöl, hogy inkább mindent bevállal, csak el ne hagyja a gyerek apja.

2019. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!