Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy hogy ebbe a...

Más is érzi úgy hogy ebbe a világba inkább nem nemzene gyereket?

Figyelt kérdés

Én igen. Már 32 éves vagyok, korábban szerettem volna gyerekeket, de látva a mai világot lehet inkább jobb döntés lenne ha nem lenne. Mindenhol csak erőszakot látni, drogozik mindenki, gyilkosok, tolvajok szaladgálnak mindenfelé, stb.

Továbbá egy másik ok: soha nem éreztem úgy hogy éltem volna eleget, s így rossz ötletnek tartom a gyerekvállalást. Talán kicsit önző vagyok.


Mit gondoltok?


F


2019. jún. 19. 13:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#6 Már rég nem önállósodtam, nem vagyok anyuci mellett.


#7 Igen, de ki nem az legalább egy kicsit.


#9 Most pont anyjukat írtam, de irhattam volna feleségét is. Barátnőm van.



Részben azért nem szeretnék gyereket mert olyan a világ, amilyen. Egyébként olyan embereket ismertem akik neveltetésük ellenére rendszeres droghasználók voltak.

Ezt sajnos a társadalom magában hordozza.


Néhány válaszoló stílusa nagyon alpári. Civilizáltan megfogalmazott véleményeket vártam, ehelyett mocskolódást kaptam.

2019. jún. 19. 17:30
 12/14 A kérdező kommentje:

Szóval:


#6 Már rég önállósodtam, nem vagyok anyuci mellett.

2019. jún. 19. 17:31
 13/14 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, akkor ne drogozz otthon, és nem mutatsz rossz példát, és keress olyan barátnőt, akinek van saját jövedelme, és nem kell eltartani.

Most mindjárt jön az hogy ezek megvannak, de akkor mégis milyen válszokat vársz?

A gyereket Te vállalod, Te neveled.

Ha annyi pénzt teszel a popója alá, hogy kínjába drogra költi, az a TE hibád.

Ha le se tojod a fejét, és végignézed, hogy rossz társaságba kerül, vagy prosti lesz belőle, az is a TE hibád.

Ha olyan nőnek csinálsz gyereket, aki tőled függ anyagilag egész életében, az is a TE hibád.

Ez van, a gyereket nem csak megcsinálni kell, hanem nevelni is, és gondoskodni róla. Na ez az ami sokaknak nem megy, és egyszerűbb a világot okolni. Nem, nem a világ az oka, ha a gyereked a jövő sorozatgyilkosa lesz, vagy a jövő VV Julcsikája, mert nem a világ nevelte föl, az max "csak" hatott rá.

2019. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 hollófernyiges ***** válasza:
0%
Mondjál egy olyan korszakot, ahová csinálnál gyereket.
2019. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!