Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt a legnagyobb felelőtle...

Mi volt a legnagyobb felelőtlenség, amit szülőként elkövettél?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. figyelmetlenségre, ami balesetet okozott, vagy "jólvanazúgy" hozzáállásra, amiből végül baj lett/lehetett volna?


Én egyszer nyitva felejtettem a gyerekrácsot a lépcső tetején és az egyéves totyogó elindult lefelé... Egyszer pedig nem vettem észre, hogy van valami a szájában, megcsikiztem és félrenyelt... Míg élek, nem bocsátom meg magamnak.


2019. jún. 20. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

8 éve egyfolytában sikerül életben tartanom, szóval olyan angy gáz nem volt, amin még utólag is rugóznom kellene...


Az iskolaválasztás volt talán ilyen pont. Ott nem álltam ki a gyerekem mellett és ezt már 2 éve nem tudom megbocsájtani magamnak.

2019. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
A kocsiba beraktam a gyerekülésbe. Meggyőződésem volt, hogy bekapcsoltam. De valószínűleg nem pattintottam be normálisan és az első kereszteződésnél amikor hátra néztem azt láttam, hogy csúszik le a gyerekem. Nagyon megijedtem.
2019. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Még biztos sok hibát követek majd el, mert még csak az út elején járok (7 hónapos). Eddig a legdurvább hibám, hogy egyszer nem kapcsoltuk be a biztonsági övet a babahordozó körül.. Bp, autópálya, minden volt.. És mikor begurultunk a garázs elé, akkor vettem csak észre. Pedig ott ültem mellette. Ráadásul végig éreztem, hogy valami nincs rendben, de nem jöttem rá, hogy mi. Apa tette be a kocsiba, azt hittem bekapcsolta. Ő meg azt hittem majd, ha belültem mellé bekapcsolom. Nagyon rosszul éreztem magam miatta napokig, és nagyon szerencsések vagyunk, hogy nem történt semmi baj.
2019. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Másfél éves volt a lányom, amikor új reszelőt vettem, ilyen kis betétek voltak hozzá, számomra nem tűnt potenciálisan veszélyesnek, beleraktam egy dobozba egy szekrény hátsó részébe, ahova soha nem szokott nyúlkálni, éppen a férjem vigyázott rá, meg eleve csak pisilni szaladtam ki, a lányom behozta az egész dobozt és sikeresen beleakasztotta az ujját az uborkaszeletelöbe, ami pengeléles volt, utána persze fájt neki és kitépte belőle, borzalmas volt, minden tiszta vér, a körömlemezét vágta le, rohantunk a kórházba, azt sem láttam, hogy mekkora darabot vágott le belőle, szerencsére 2 hónap alatt gyönyörűen helyrejött neki, de ez szülői figyelmetlenség volt egyértelműen és nagyon szégyellem magam miatta.
2019. jún. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Azóta is bánt a dolog, pedig szerencsére nyoma sem maradt... Szóval kb. 1,5-2 éves kora között lehetett, hogy beteg volt, már kifelé jöttünk belőle, de még jót tett neki, ha párologtattam eukaliptusz olajat. Mindig kézmeleg vízbe tettem bele a cseppeket, de akkor egy ismerősöm meggyőzött, hogy úgy nem ér semmit és forró vízbe tegyem. Így is lett, a bögrét, amiben a tűzforró lötty volt egy olyan helyre tettem, amit elvileg nem is láthatott és elvileg nem is érhette volna el, de persze mikor kimentem a konyhába valamiért, pont akkor felállt az íróasztal talpára és nyilván magára rántotta az egészet. Iszonyú sírás, azonnal lekaptam róla a ruhákat, de a kis mellkasa közepén és az egyik karja könyökhajlata égett meg. Azonnal kórház, hálistennek szépen rendbe hozták, így nem maradt nyoma. Szerintem sosem fogom megbocsájtani magamnak...
2019. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártam utána a dolognak elég rendesen, és másfél éves koráig küzdött súlyos székrekedéssel mire végre kiderült hogy tejallergiás és mellette tojás is, és diéta óta minden nap van normális széklete.

Ezt nehezen bocsájtom meg magamnak hogy hagytam odáig szenvedni.

Esések,félrenyelések voltak nálunk is csúnyák, de ezekbe nem érzem úgy hibásnak magam mint a fent említett dologban.

2019. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Írhatok a másik oldalról is? :)

Anyukám 24 évesen szült engem a 90-es évek elején voltam kisbaba, apukának hamar elege lett a gyerekesdiből így ketten maradtunk (még mielőtt valaki írná, házasok voltak és tervezett gyerek voltam). Szóval anya sok mindent magának tapasztalt ki, ilyen volt az akkor viszonylag új ragacsos záras pelus, amit valószínűleg picit túl szorosra húzva tett fel, megnyomta a bőrömet, azóta is van egy pici sötétebb folt az egyik csípőmön :D (én nagyon szeretem pl, apró különlegesség és mindig megmosolyogtat a dolog mikor ránézek és eszembe jut a sztori).


A másik pedig (ezen is csak nevetünk mikor szóba kerül, nem lett semmi nyoma) egyszer már bent ültem a kádban mikor úgy sikerült kiengednie a vizet, hogy az a tűzforróra volt állítva és persze pont rámirányítva...


Utolsó ami még eszembe jut, séta közben babakocsival voltunk és egy kutya jött szembe velünk, anyukám pedig rettegett a kutyáktól, így arrébb szaladt engem otthagyván a kocsiban, hogy megvárja amíg a kutya elmegy. Azóta is kérdezgetem, hogy mégis mit várt mi fog történni, erre a válasza, hogy ő biztos volt benne, hogy a kutya a gyereket nem fogja bántani és pont ezzel akarta a kocsitól elhívni, na persze :D

(természetesen a kutya le se tojta hogy ott a babakocsi, szépen elsétált).


Ennyi :)


28/N

2019. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer kint hagytam a tapétavágót. A másfél éves lányom persze elérte, megmarkolta. Elvagta 4 ujját, nem volt vészes, nem maradt nyoma, de nagyon megijedtem.

Egyszer kiléptem a lakásból megnézni a villanyórát és becsapódott az ajtó. Szerencsére ki tudta nyitni, már volt akkora.


Szintén ő, második emeleten laktunk. Erkélyen teregettem. Ő elbújt egy doboz mögé, én meg kizártam. Sehol nem találtam,egyszer csak hallom, hogy kopog kintről. Ez volt a legdurvabb, simán tragédia lehetett volna belőle. Azóta is görcsbe rándul a gyomrom, ha eszembe jut.

2019. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
2 éves volt a lányom, amikor bezárta magát a lakásba. Időpontunk volt védőnőhöz, sietnünk kellett. Nem jött, mondtam neki, hogy akkor elmegyek egyedül. Vártam kb 3 percet, nem jött. Kimentem, bezártam a kulccsal az ajtót, majd azonnal kinyitottam. Ő addigra belülről ráfordította a biztonsági zárat,amit kintről nem lehet nyitni. Elmondtam neki, hogy fordítsa vissza a zárat, kintről magyaráztam és szóval tartottam. Kb fél perc alatt kinyitotta. Utána levert a víz, 10 percig öleltem magamhoz, kaptam egy fél idegösszeomlást. Védőnőhöz nem mentünk aznap. Most is gyomoridegem van, ha rágondolok, hogy mi történhetett volna.
2019. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

6-3-1 évesek.


6 éves 3 hónapos korában hagytam magam meggyozni doki által, hogy tápszer váltás miatt zöld a széklete. 4 óra múlva alig nyoszorgott, a kiszáradástól 2 hétig voltunk a Szent László a, gyomorszondaval taplaltak.

2019. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!