Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy családnak...

Szerintetek egy családnak 1vagy 2 gyerekkel hány négyzetméteres otthon az ideális?

Figyelt kérdés

Mennyivel jobb a kertes családi ház vagy kertkapcsolatos lakóparki lakás, mint egy klasszikus emeleti lakás?

Mekkora az a lakás négyzetméterben vagy szoba számban ami a minimum a kényelmes és normális élethez?



2019. jún. 20. 21:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

120 nm kertes családi házban élünk, nappalival,tágas konyha étkezővel,3 háló. Most várjuk a 2.gyermekünket.

Attól eltekintve,hogy az egyik halo picit pici,a másik meg kicsit nagy,nekünk ez ífy jó. Mindenkinek van és lesz tere,nem vagyunk egymás szájában.Nekem ez fontos.

2019. jún. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A legideálisabb 2-3 gyerek, 120nm 4 szoba nappalis családi ház kerttel. Vagy 2-3 gyerekkel együtt belvárosi 60-80nm lakás, akinek hétköznap csak munka, utánna esetleg kis játszótér, bevásárlás, majd hétvégente csinálnak kirándulós programokat,amikor elutaznak, wellness, külföld, a szabadban kirándulnak... Ehez azért kell 2 jó kereset.

De valójában ezt nagyon kevés városban élő ember teheti meg. Láttam már olyat is, 16, igen 16nm lakásban 4-en laktak, galérián fent aludtak, lent meg volt konyha étkező pici fürdő. Erre futotta, saját volt legalább. Nálunk az első gyerek 30nm lakásba született, társasházi, közös kert volt, játszótérre jártunk sokat. A másodikkal 48nm panelba költöztünk, 2 szoba. Az egyik szobában aludt apa a naggyal , a másikba én a picivel, hogy tudjanak pihenni, majd az egyik szobát megcsináltuk a 2 gyereknek, a másik lett nappali, aholmi aludtunk, de a gyerekek annyira szeretnének velünk lenni, hogy mindig a nappaliban vagyunk, és ott alszik valamelyik szülő a 2 gyerekkel. Hétköznap játszótér,, hétvégente barátokkal programok. Most jön a 3. Baba. Költözünk 55nm kertes ház,ami 3 szoba, nappali konyha lesz, kis kerttel. A terv hogy a gyerekeknek saját szoba, a pici velünk lesz, majd 3 évesen beköltözik valamelyik nagy szobájába. Már most veszekednek rajta kivel lakjon majd :) mivel lesz kert tágasabbank fog hatni az 55 nem, tavasztól őszig kint éljük majd életét. Kerti kis lak, trambulin, medence, hinta... Erre futja. Szerettünk volna mi kis nagyobbat , de hát van egy keret, ami így sem kicsi, de erre futja. 55-65 nem lakásokat jo tervezéssel, Kényelmes 3 szoba nappalis lakássá lehet alakítani! 9nm szobák, pici fürdő, s viszonylag nagyobb nappali konyha marad.

2019. jún. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%
1 gyerekkel 2 szoba plusz nappali a kenyelmes. Nekunk 2 szoba van és a nagyszoba egyben nappali is, egy gyerekunk van. Sztem kicsi, jo lenne még egy kicsi szoba. Nyilván így sem nyomorgunk de nem ideális nekem.
2019. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%
2. vagyok, te kérdeztél én válaszoltam. Amit te kijavítottál. Akkor mi a francnak kérdezted ha ennyivel jobban tudod? Amúgy a szülőknek a hálószoba az én számomra holttér. Ott csak éjjel vagy, ergo helypocsékolás. Nekem a 35 nm-es lakásban cseppet sem hiányzott saját háló.
2019. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%
Nekunk hinyzik a saját háló.. De ez azert van, mert pl a párom 2kezi munkas, jobban tud pihenni a szabadnapjan ha elvonulhat, vagy amikor ejszakas akkor nappal aludhat. De tény h halonak nem kell nagy helyiseg. Eleg h befer az ágy, max kis ejjeliszekren, komód... Vagy ilyesmi😅
2019. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
41%

Egy hónapja költöztünk, az előző lakásunk egy 7. emeleti panel volt, 70 nm-es 3 szobával. Végre családi házban élünk (nagyon elvágyódtunk a panelból), ami 101 nm, 4 hálószoba +nappalis csoda. Ez az ideális...számunkra. Most még csak 2 gyermekünk van, tervezzük a harmadikat. A gyerekeinknek van saját szobájuk, nekünk is van egy külön hálószobánk, nappalink.

És össze sem lehet hasonlítani a panelt a kertessel, itt szabad vagy, kilépsz a házból, és a természetben vagy (a házunkat több oldalról erdős rész veszi körbe, tényleg természetillat van), a gyerekek kiszaladnak, és tudom, hogy amerre a szem ellát, mehetnek, mert nincs autó, forgalom. Az egyik kedvencem a szabadban teregetés, nekem ez is óriási szabadságot ad. Kimegyek, és lerogyok a teraszunkra, és tudom, hogy az a föld az enyém, ha éppen rendetlenek vagyunk, és szanaszéjjel hagyjuk a homokozós cuccot vagy a medencés játékokat, az sem baj. Ha hangosabbak vagyunk, nem jön ki a szomszéd néni vagy nem kopog föl az alattunk lakó, nem kell perceket várni a liftre, hogy le vagy fölérjek, és még sorolhatnám. A másik nagy kedvencem: kora reggel kibambulok az ablakon, és a mezőn egyik nap fácánt, a másik nap komplett szarkacsaládot, vagy éppen valami búbosfejű madarat látok. Nagyon szép.

Egy hátránya van: bejönnek a pókok, azokat utálom, de ninca sok, kezelhető a probléma.

2019. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!