Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, ha én molett...

Terhes vagyok, ha én molett alkat vagyok a gyermekem is az lesz? Mit tehetek terhesen ellene hogy ő ne legyen az?

Figyelt kérdés
Én születésem óta túlsúllyal küszködök , +20kiló van rajtam. Többször fogytam már le nagyon vékonyra ez 30 kilós fogyásokqt jelent , pontosabban 3x életemben de sosem tudtam megtartani , a terhességem alatt ha szigorú diétá tartok és sportolok megelőzhetem hogy ő husisan szülessrn vagy mi befolyásolja ezt? Miután megszületik remélem rátudom szoktatni a zöldségekre , már nagyon tanulom hogy kell elkészíteni őket finoman. a párom teszteli . Én sajnos nem szeretem ezeket az ételeket nagy bánatomra nem ehhez szokattak a szúleim. próbálkozom de csak öklendezem és nem is érzem hogy telítene. Szóval az én akaraterőm és egészséges életmódom egy nagy nulla reménytelen vagyok. De a picúr nem akaro. Hogy ezen menjen keresztül.
2019. jún. 25. 12:58
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

komplexusodat? Orokiteni??


Mi a baj velem? Hogy nem akarom hogy ezzel kuzsjon o is es olyan elete legyen mint nekem? En jot szeretnék neki tenni. Mindent ami tőllem telik.


egy kover gyereket csufolnak. Gatlasai vannak. Betegségek sokkal nagyon eséllyel forsulnak elő nála. Ami tőlem telik mindent megteszek ez ellen akárki akármilyen negatív véleménnyel is van erről. Ő biztos nem küzködött ezzel az élete során , vagy max 5 kiló felesleggel.

2019. jún. 25. 13:54
 12/24 anonim ***** válasza:
73%
Ha te nem vagy hajlandó egészségesen és normálisan enni, akkor miért várod el az ellenkezőjét a gyerekedtől? Mutass példát, azokat a mintákat fogja követni-tanulni, amiket otthon a szüleitől lát. Ha te hamburgert eszel cukros kólával lemosva, akkor nyilván nem brokkolit fog majszolgatni... Egyébként ne most akarj szigorú diétát tartani, étkezz egészségen, odafigyelve, de ne kezdj önsanyargatásba.
2019. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Azért ne hasonlítsuk ezt így össze , mondhatnám amit szabad jupiternek....

De tény hogy nem fogok előtte ilyeneket enni ezzel egyetértek hogy lássa a példát az a tervem ha egészségtelen ételt is eszem majd nem előtte . majd az apjával eszik én meg csak keveset belőlle, hogy lássa. Azt hiszem van egy jó elképzelésem a nevelést illetőleg. Eddig jó mértékben növekszik , nem mondják nagy babának, de nem tudom mennnyire pontosak ezek a mérések.

2019. jún. 25. 14:07
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű kritikákat, véleményeket. Utánnanézek ennek a diétának. Köszi.
2019. jún. 25. 14:12
 15/24 anonim ***** válasza:
55%
Túlsúlyos vagyok, a gyerek apja is hasonló alkat. A fiam fényevő (és nem gyengén szénhidrátfüggő, csak hát azt mégsem engedhetem mindig), 9 évesen minden bordája kilátszik.
2019. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Hiába sértődsz meg, igaza van a 12-esnek.

CSAK azon múlik, hogy milyen példát lát.

Ha hajlamos is lesz a hízásra, nem lesz kövér, ha jó mintát adtok neki mennyiségben és minőségben.

2019. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%

Egészségesen kell élni.

Akik itt írják hogy ők kövérek a gyerek meg nádszál... nos ott is kövér lesz a gyerek majd pubertás meg felnőtt korában.

Úgy tűnik te nem szeretnéd ha bántanak a gyereket de saját magad nem akarsz változni.

Ez így nem fog összejönni.

Veszélyezteted a gyereket ráadásul... nem akarod,hogy husosan szülessen. Nem azzal van a baj,az majd később jön.

2019. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most elképzeltem. Megfőzöd az egészséges kaját, csupa zöldség, amit te nem vagy hajlandó megenni. A gyeremekeddel megeteted, de te nem nyúlsz hozzá, helyette majd ha nincs ott, bezabálsz hízlaló dolgokkal. Mi lenne, ha te is hajlandó lennél változtatni, hogy jó példával járj elől. Azt meg nem is kommentálom, hogy felnőtt emberként a szüleidet hibáztatod...
2019. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy komplexusod van. Van rajtam 30 kg felesleg, és jólérzem magam. Az előző terhesség alatt 2 kgot fogytam, most félidőig 3at. Fogytam már le én is párszor, tudom, milyen ez.


Csak az a különbség, hogy az én hozzáállásom normális, nem parázok attól, hogy dagadtan fog születni a gyerekem. Amúgy az újszülött hurkás, nem baj, ha erre felkészülsz, nehogy sikítófrászt kapj a szülőszobán.

2019. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Rendben próbálok változtatni. De szerintem már ez is jó ,hogy tudom mi a hiba és már elkezdtem tanulni elkészíteni ezeket az ételeket. Ne csak szidjatok felismertem a hibám és próbálok változtatni és jobb életet akarok a gyermeknek. Kicsit értékelhetnétek ti is,hogy már 3 hónapja odafigyelek az étkezésre és a főzésre is ha nem is eszem meg mindet. Egyszerűen nem megy egyből elhagyni mindent hiába kéritek nincs akkora akaraterőm 27 év tapaaztalattal a hátam mögött mondom sajnos . De próbápkozom látjátok.


Nem is tudtam hogy lehetséges hogy ne hízzak terhesség alatt.

2019. jún. 25. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!