Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, ha én molett...

Terhes vagyok, ha én molett alkat vagyok a gyermekem is az lesz? Mit tehetek terhesen ellene hogy ő ne legyen az?

Figyelt kérdés
Én születésem óta túlsúllyal küszködök , +20kiló van rajtam. Többször fogytam már le nagyon vékonyra ez 30 kilós fogyásokqt jelent , pontosabban 3x életemben de sosem tudtam megtartani , a terhességem alatt ha szigorú diétá tartok és sportolok megelőzhetem hogy ő husisan szülessrn vagy mi befolyásolja ezt? Miután megszületik remélem rátudom szoktatni a zöldségekre , már nagyon tanulom hogy kell elkészíteni őket finoman. a párom teszteli . Én sajnos nem szeretem ezeket az ételeket nagy bánatomra nem ehhez szokattak a szúleim. próbálkozom de csak öklendezem és nem is érzem hogy telítene. Szóval az én akaraterőm és egészséges életmódom egy nagy nulla reménytelen vagyok. De a picúr nem akaro. Hogy ezen menjen keresztül.
2019. jún. 25. 12:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
2 gyereket szültem, igaz nem voltam karcsú a 85 kilómmal, de az elsőnél 4 kilót híztam, a másodiknàl a szülési súlyom 3 kilóval volt kevesebb, mint amivel teherbeestem. Nem tartottam semmi diétát, a másodiknál nem is hánytam. Ettem ami jól esett. Szóval mem törvényszerű 30 kilót felszedni.
2019. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kisiskolás korom óta hadilábon állok a kilókkal, 2 gyerekem van. Az ovis fiam a kortársainál sokkal erősebb alkat, de nem hájas, hanem ki**szott izmos. Különösebb sport szakkör nélkül kockás a hasa. Fogalmam sincs hogy csináltuk, az apja teljesen átlagos alkat, és sokan ducik a családban. Na jó, egész nap mozgásban van, lassan profi trambulinosokat is lepipál. :D A kislányom csak babakorában volt husigombóc, nagyon lassan gyarapodik 10 hónapos kora óta, viszont nyúlik, mint akit húznak. Kis csinike. Amióta ők vannak, egészségesen főzök, keveset nasizunk. Mondjuk én szeretem a zöldségeket, de biztosan hozzászoksz te is... majd ha a kicsi kedvéért jókat főzöl, úgyse lesz időd/energiád még egy zsírosabb menüt összedobni.

Nekem a 2. terhesség alatt csak a baba súlya jött fel plusz kilóként, pedig a mozgásom csupán annyi volt, hogy futkároztam a nagyobbik után. Viszont a szoptatás alatt sok felszaladt a már eleve sokra. Megelégeltem a hurkáimat, egyre jobban zavart, hogy másnak 4 gyerek után is lapos a hasa. 107 kilóval elmentem dokihoz, írt fel fogyi port. Mivel nem vagyok tőle éhes, mindegy mit eszegetek, ugyanúgy gömbölygetem a párolt brokkolit, a sült krumplit és a habos gesztenyepürét is. Semmit nem kívánok, "muszájból" étkezem. Végre tudok normálisan mozogni, nem fulladok ki 10 perc után. Jövő hónaptól elhagyhatom a port, a kisebbnél kisebb méretű ruhákat hordva a női hiúságom felerősödött, csakazértse fogok visszahízni, ne kövéranyura nézzenek fel a gyerekeim. A férjem pedig soha nem sétált mellettem ennyire büszkén, hogy 2 szülés után csinosabb vagyok, mint azelőtt. Kell ennél több motiváció? :)

2019. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
51%

2-es vagyok ismét. Én nagyon megértelek. Úgy nőttem fel, hyg anyukám folyton rosszul érezte magát a súlya és alakja miatt (komoly túlsúllyal küzdött, nem csak molett volt). Ennek ellenére napi szinte a lehető legegészségtelenebbül táplálkozott, nem csak a minőség tekintetében, hanem a napi elosztás tekintetében is: egész nap koplalás, délután és este háromszoros pótlás, az ízek élvezete nélkül, habzsolva. Időről időre pánikszerűen fogyózni kezdett, ilyenkor nem evett smemit napokig, aztán ismét háromszorors pótlás. Akárhogy is nézem, nyilván most 40 évesen már nem foghatom a szülői mintára a saját étkezésemet, de bizony könnyebb dolgom lett volna, ha LÁTOM ANYUKÁMAT HELYESEN, EGÉSZSÉGESEN ÉTKEZNI.


Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy ha nem lát Téged enni, mert elvonulsz, hogy míg ő az apukájával rakott zöldséget majszol, te megehesd a fehér lisztes pizzádat, azzal nem mutatsz semmilyen példát, rosszat sem, igaz, de jót sem. Pedig azt kell.


Tehát meg kell találnod az egészséges alternatívák között azt az egyensúlyt és utat, amit tartani tudsz egy életen át és hitelesen képviseled a gyerekeid előtt. Lehet, hogy ez nem lesz 100%-ban mindig tökéletes út, de legalább hiteles. Gondolj bele, ha elbújsz, amikor olyasmit eszel, amit a gyereked számára nem tartanál helyesnek, akkor tulajdonképpen hazudsz neki is. Meg felesleges is ezt így csinálni. Tényleg hiszem, hogy egy alapvetően egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozásba bele kell férnie neked is, és neki is néha-néha valaminek, ami nem egészséges, akkor viszont vétek elbújva, titokban, bűntudattal enni. Ellenkezőleg, ritkán, keveset, de akkor a legnagyobb élvezettel. Szerintem. Hiszen az étel nem csak életben tart, hanme örömet is kell, hogy okozzon.

2019. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Csak attól hízol/hízik a gyerek, amit megeszel és adsz neki.

Ha nem tömöd .... kajával nem lesz "molett". Ennyi a képlet.

A molett dolog sem alkat kérdése, Te döntöttél úgy, hogy annyira képtelen vagy, hogy kicsit jobban odafigyelj magadra. Tehát ne molettnek nevezd magad, hanem lustának. Az én szüleim is mind a ketten dagadtak és sajnos a testvéreim is ezt látták otthon, hogy nasika, egészségtelen kaja, semmi zöldség, saláta, csak a jó zsíros, nehéz laktató kaják, csokika, hús hússal aztán mind a kettőjük szintén dagadt.

Ha dagadt vagy és a gyereked is azt látja hogy egészségtelenül eszel, bele is ez fog égni, az lesz neki a normális. Sorry not sorry.

2019. júl. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!