Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 év körüli kicsik anyukái,...

2 év körüli kicsik anyukái, ti heti szinten hány "gyermekmentes" napot tartotok?

Figyelt kérdés
Azoknak az anyukáknak a válaszát várom, akiknek 2 év körüli gyermeke van és még nem dolgozik, tehát otthon van a kicsivel. Heti szinten hányszor van olyan, hogy valakire (mondjuk nagyszülőkre, rokonra, bébiszitterre) rábízzátok a gyermeketek? Pl. Úgy, hogy elmentek kikapcsolódni és másnál alszik, vagy órákra vigyáz rá? Esetleg azért, mert van valami dolgotok, amit a gyermeketekkel együtt nem tudtok elintézni?
2019. jún. 27. 05:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%
Hetente egyszer volt, majdhogynem születésétől kezdve. Egyedülálló anya voltam, szükségem volt a kikapcsolódásra, feltöltődésre. Bébiszitter vigyázott rá. Amíg egészen pici volt, akkor csak 1-2 órát voltam távol, amikor nagyobb lett, általában egy teljes napra vettem igénybe.
2019. jún. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%
Nincs nagyszülő a közelben, férjem non-stop dolgozik, gyerekek mindenhová jönnek velem! Bevásárlást, ügyintézést, mindent a gyerekekkel végzek el, ha az Apjuk itthon van, akkor négyesben megyünk el. Igazából ez a dolgom, ez a munkám, ezért nem dolgozom, hogy a gyerekeket ellássam. Barátnőkkel gyerekekkel együtt szervezünk programokat, Strand, játszóház, Bábszínház, játszóterezés.
2019. jún. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%
Szórakozni konkrétan nem járok mert most semmi igényem erre, de elmegyünk viszonylag gyakran (Havi pár alkalommal) a férjemmel ebédelni. Ilyenkor vagy a nagymamanal hagyjuk a gyereket vagy jön velünk. Én a másodikat várom egyébként, ha orvoshoz megyünk (vagy megyek és a férjem dolgozik) mama vagy bébiszitter jön, ha vásárolni szeretnek vagy bmit magamert tenni (pl műkörmös, fodrász) szinten apával /mamaval marad. Ha munkám miatt konferenciára megyünk kerek nekik is szállást és jönnek apával általában a konferenciára. Én meg csak max 4-6 órát voltam a gyerektől távol. 22honapos
2019. jún. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
73%

Az én gyerekem 2 évesen és 3 hónaposan kezdte a bölcsit, napi 3 délelőtt volt nélkülem(9-12ig), imádta a bölcsijét. Igazából ez a napi 3 délelőtt elég túlzás, mert minden 3 héten beteg volt, és ilyenkor egy vagy két hétre kiírta a doki..


Egyedül neveltem teljesen, néha szükségem volt szabadidőre, amúgy úgy éreztem, megőrülök, mindenhol ordítás(de ő ebben a korban problémás volt, snis, megkésett beszéd, lemaradások)


Azért volt bent, mert nem nem tudtam(mondjuk olyan is volt, mert az egyetem befejezésén dolgoztam nappalin), hanem nem akartam elintézni! Pl akkor is bent volt, mikor nem volt órám, de be kellett mennem a MÁKhoz, és nem voltam hajlandó végigsétálni vele az egy órás utat csak oda, úgy, hogy bárhol pelenkázót találjak, tartsam magam mellett, vagy hallgassam az üvöltését babakocsiban(utálta a babakocsit), vagy a hátamon cipeljem a 12 kilóját, emelgessem a mozgólépcsőn, folyamatosan nyugtassam..


Vagy, ha ruhát kellett vennem, nem tudtam volna úgy öltözni, hogy fél kézzel a kezét fogom, nem akartam rohangálni érte a boltban, vagy nézni, ahogy lerángatja a ruhákat a fogasról. Bemenni valahova, levenni az overálját télen, hogy ne süljön be, majd hurcolni az overált a vállamon, miközben ruhát nézek magamnak, majd szabad padot találni, visszaadni rá..


Ideges leszek attól is, hogy visszaemlékszem ezekre. És tudom, hogy őt is frusztrálta, hisz nagyrészt üvöltött, vagy mindenért a tiltásom hallgatta, ehelyett játszott egy hatalmas udvaron korlátozás nélkül.


Velem is azért volt sokat, mert szerintem is belőlem kell neki a legtöbb, de nem csak én kellettem neki(nagyon szociális volt már babakorától), pláne nem 0-24ben.


Jelenleg 5 éves, 9-12ig járt oviba eddig, most fog ez változni szeptembertől, mert egy ideje kérlel, hogy ott aludhasson.

2019. jún. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%

Bár már dolgozom heti 2-3 napot, előtte heti 2x jártam zumbázni 1-1 órát, havi 1-1 körmös és fodrász. Kb. 3 havonta alszik mamánál amikor a férjemmel közös programot szervezünk.

Egyedül nem igazán járok szórakozni vagy barátnőzni, ügyeket intézni 3an megyünk így egyikünk tud babázni. Persze csekket befizetni vagy elszaladni a boltba nem nagy dolog ott nem kell plusz ember a gyerkőchoz.

2019. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

Heti egyszer jár jatszocsoporzba, 9-re viszem, 11.30-ra anyukám megy érte. Utána hazaviszi magához ott ebédel, alszik, elmennek a játszótérre és a férjem hozza haza munka után.


Ezt terhesen találtuk ki, ilyenkor pihentem, tskaritottam. Azóta megszülettek az ikrek, úgyhogy nekem nem ez nem kifejezetten a kikapcsolódásról szól, de ilyenkor tudok leülni olvasni is vagy jobban haladni a hazimunkaval.


Alkalmanként szokott a nagyszuloknel aludni. Szeret menni, de abban nincs rendszer. Amióta megszülettek a kicsik nem volt, mert sokat voltam kórházban többször aludt a nagyszuloknel, és azóta napközben szívesen megy, de úgy látom nem akar ott aludni.


21 hónapos

2019. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
24%

Egyelőee kosebb a gyerekem.

Nincs ilyen


De pl 2-3 h-t vigyáz rá a mama itthon , hogy elvégezzem a dolgom.

Annyi, hogy nem

Nekem kell néznem mit akar lepakolni, honnan akar elesni, vagy nem kapaszkodik a lábamba közben.


Mire 2 éves lesz megszületik a tesó.


Alapvetően egyetértek azzal, hogy 1-1 nap nem árt, hogy az ember csak az apukával, vagy magával legyen.

Nekem hetente vagy heti több nap sok lennne.


Tesóval lehet másképp vélekedek majd, ha majd a lányomnak mégis igénye lesz a más társaságra, akkor bepróbálom a bölcsit. Ez azért merült fel, mert most 1 évesen látom, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb ha van más is vele pár órát rajtam kívül.

Imádja az embereket, gyerekekeket, állatokat a nyüzsit.



4-es előre leszólja a másképp vélekedőket, hogy be se szóljanak, mert őt nem fogja érdekelni..

😕

2019. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%
Kereken 0 napot.Most már érzem, hogy néha jól esne.Mindig szerettem egyedül lenni azzal töltődtem fel, most már le vagyok merülve mint a zsebtelep.Amíg lett volna aki vigyázzon rá, addig annyira anyás volt, hogy nem lehetett senkire sem hagyni.Most, hogy nem anyás annyira meg olyan nincs aki tudna rá vigyázni, vagy bizalommal rá merném hagyni.Éjszakai ott alvó buli szóba se jöhetne,mert még kel éjszaka.
2019. jún. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
40%
19 hónapos a nagy, 5 hónapos a kicsi. Csak annyit voltunk külön, amíg kórházban voltunk a kicsivel. Nem igénylek többet, imádom a gyerekeinket.
2019. jún. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, miért emelted ki, hogy imádod? Mi nem imádjuk, mert nem akarunk éjjel nappal velük lenni?


Ráadásul ti ketten vagytok rájuk, így neked is van gyerek mentes időd, amíg a pároddal vannak, nem? El tudsz menni egyedül wcre a nap végén, amíg a párod figyel rájuk, meg tudsz csinálni ezt azt, amíg az apjukkal játszanak. Így ideális, így könnyebb..

2019. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!