Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 év körüli kicsik anyukái,...

2 év körüli kicsik anyukái, ti heti szinten hány "gyermekmentes" napot tartotok?

Figyelt kérdés
Azoknak az anyukáknak a válaszát várom, akiknek 2 év körüli gyermeke van és még nem dolgozik, tehát otthon van a kicsivel. Heti szinten hányszor van olyan, hogy valakire (mondjuk nagyszülőkre, rokonra, bébiszitterre) rábízzátok a gyermeketek? Pl. Úgy, hogy elmentek kikapcsolódni és másnál alszik, vagy órákra vigyáz rá? Esetleg azért, mert van valami dolgotok, amit a gyermeketekkel együtt nem tudtok elintézni?
2019. jún. 27. 05:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
61%
Mielőtt két éves lett volna már megszületett a kistesó. Így már terhesen is csak annyi jutott egyedül hogy az orvoshoz nagy nehezen eljutottam havonta, utána szinte lehetetlen lett elszabadulni. Bébiszitter még jobban bevállalta a kettőt mint nagymama, de max pár órára, és még ő is kikészült, így nem lett gyakori a dolog. Nyilván ahogy nőnek ez egyre jobb lesz, már most is van 1-2 havonta egy fél napom, a férjem is, nagymama is elbír velük (elmúlt 1 a kicsi), de azért ez egy kicsit börtön érzés.
2019. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
83%
Havonta 1-2 alkalommal találkozom a barátnőimmel kb. 5-6 körül, altatásra otthon vagyok. Hétvégente van hogy anyuék "elkérik" a gyerekeket (2 éves és 9 éves), programozni, addig mi férjemmel moziba megyünk vagy bevásárolni. Most nyáron a nagyot háromszor viszik nyaralni 3 napokra, ebből kétszer a kicsit is elviszik. Ezt is anyukámék kérték, nagyon jó a kapcsolat.
2019. jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
78%

Változó volt, néha hetekig semmi, máskor heti 3 alkalom. Nagyszülőknél kb 3-4 havonta 1x aludt éjszaka. Nappal legtöbbször a férjemmel megoldjuk, ha tényleg időpontos-sürgős akkor édesanyám volt vele. Anyósom is volt vele néha, ha a férjemmel kettesben mentünk el, vagy 2 havonta, de ugye ha tervben volt nagyszülőnél alvás, akkorra csináltunk kettesben programot.


A nagyról van szó, nem dolgoztam 2 éves korában. A kicsi most 2 éves de dolgozok, ő bölcsis.



Nekem mondjuk 2 gyermekes anyukaként is zavaró, mikor hetfőn a férjemmel volt a 2 gyerek míg elmentem 2 helyre, 30+ fokban, és még 2 két év körüli gyereket is megállás nélkül hallgatni kellett. Szóval én nem vagyok híve a mindenhova rángassuk a gyereket dolognak.

2019. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
66%

Heti szinten zéró. Olyan van hogy el-el megyünk pl moziba az apjával, vagy legutóbb ügyet intéztünk és addig más vigyáz rá. Vagy hogy én megyek egyedül vhová, bevásárolni, csavarogni, tornázni, de olyankor az apjával van. Éjszakát még soha nem töltött nélkülünk, nem még másnál. Szívesen elmennénk már a férjemmel egy koncertre, ha lesz rá lehetőség, akkor anyukám fog átjönni és vigyázni rá.

Én rendszeresen lepasszolt gyerek voltam és bár jól éreztem magam a nagyimnál voltak gondjaim belőle. Nem akarom, hogy csak hasonló gondolatok, érzések felmerüljenek a fiamban.

2019. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
74%

Havi 1. Vagy kéthavonta, mikor hogy..

Ilyenkor anyával van.

Amigy úgy időzítem az orvost pl most megyek nődokihoz, hogy mikor letudtam, elmegyek turizni. Ilyenkor párom van a gyerekkel.

2019. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2019. jún. 28. 16:26
 27/27 anonim ***** válasza:

"

"Az üzenet szövege:Szia!


Bocsi, hogy csak így privátban rádírok és olyan kérdést teszek fel, ami nem kapcsolódik a témához, de lenne egy kérdésem, amit máshogy nem tudok feltenni, csak így.


Megszakításos védekezésnél mire kell figyelni, hogy ne legyen baj?


Előre is köszönöm a választ"


Mondjuk arra hogy a megszakítás nem védekezés.

2019. jún. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!