Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfi társaim, Ti hogyan...

Férfi társaim, Ti hogyan köteleztétek el magatokat a gyerekvállalás mellett?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan pasik történetére lennék kiváncsi, akik tartottak a gyerekvállalástól, hezitáltak, nem jött az átütő érzés. 36 éves vagyok, 5 éves párkapcsolatban és felmerült a gyerek téma. Viszont én egyáltalàn nem érzem azt a nagy vágyat a gyerek iránt és így félek is tőle. Ezer kérdés kavarog a fejemben és nyomaszt.. pl hogy mi lesz, ha nem fogom bírni, mi lesz, ha nem érzem majd jól magam az anyjával néhány év múlva, stb... olyan sok a válás.. Ráadásul hiába szeretem a páromat kicsit megrémít, hogy már egész hátralevő életemet együtt éljük le. Most nem várok erre női válszolat, hogy akkor nem szeretem stb,... mert szeretem, de ezek akkor is motoszkálnak a fejemben. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy 15 évig súlyos depresszióban szenvedtem, amivel most is járok bizonyos időközönként pszichológushoz. Sokszor csak úgy tudom kikapcsolni az agyamat és helyretenni magamat, ha egyedül vagyok. Ez miatt is lehetnek a félelmeim, hogy bele merjek vágni, vagy ne?! Nem tudom rontana e a kedelyallapotomon, vagy javítana? Közben családom presszionál, hogy nagyon unokáznának már. Nehéz döntés előtt àllok. Volt valaki hasonló rossz helyzetben? Ja és mielőtt irnàtok, hogy kérdezzem meg a pszichológust, megtörtént, de nem foglal állást mert nem csinál párterápiát.

2019. júl. 2. 21:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
9 es nem haragszok rád és másik kommentelőre sem, de én igazából arra voltam/vagyok leginkább kiváncsi, hogy aki hasonló cipőben járt és utána jó apa lett. Igen, lehet úgy tűnhet, hogy esetleg nem szeretnétek ilyen apát, ha gyerekek lennetek, de nem azt szeretném ilyen hosszú depressziós korszak után, amikor megjártam minden rosszat, ami létezik, hogy rohadjak el egyedül. Ez kb olyan, mint ha rákosnak mondaná az ember, hogy ne akarjál már te egézséges lenni. Kinlódtál eleget, kinlódj tovább. Én mindent bevetek annak érdekében, hogy jó apa lehessek. Előre gondolkodom reálisan és ezért is kérek tanácsokat, mert lehet abból is tanulok és előrébb visznek.
2019. júl. 3. 14:08
 12/14 anonim ***** válasza:

Nőként írok és emiatt ne haragudj. A pároddal megosztottad már a gondolataidat?

Lehet jó lenne vele őszintének lenni, hogy tisztán láthassa valóban akar-e tőled gyereket. Téged se nyomasztana ez tovább, lehet neki is vannak félelmei és legalább tudná hányadán álltok.

2019. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


Tudnék ajánlani egy könyvet: Rollo Tomassi - The Rational Male

(Ha érdekel digitális formában, akkor adni tudok egy linket is hozzá)

Szívmelengető olvasni hogy fenntartásaid vannak a gyerekvállalással kapcsolatban, és teljesen jogosan

2019. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

KI PONTOZTA LE A #6-OST?!?!


Minden szava igaz, és abszolút le a kalappal hogy ilyen pontosan megfogalmaztad a helyzetet!

Minden pasinak el kellene olvasnia ezt a kérdést meg a válaszokat is, aki arra adná a fejét (meg az egész életét, szabadságát) hogy gyereket vállaljon a mai társadalmi klímában

2019. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!